انواع مدل های میز تحریر تاشو به همراه قیمت

چیدوپلاس 19 اردیبهشت 1400

میز تحریر تاشو انتخابی عالی برای اتاق های کوچک است. این میز ها به دلیل قابلیت جمع شدن، حمل و نقل آسان، اشغال فضای کم و در بعضی از مدل ها تنظیم ارتفاع آنها، به انتخابی هوشمندانه برای خانواده ها بدل شده است. از میز تحریر تاشو نه تنها برای مطالعه و نوشتن، که برای کار با لپ تاپ، نقاشی کشیدن، خیاطی کردن و حتی غذا خوردن نیز می توان استفاده کرد. قیمت میز تحریر های تاشو از حدود پانصد هزار تا 5 میلیون تومان متغیر است.

میز تحریر تاشو دارای چه ویژگی هایی است؟

مهم ترین ویژگی میز تحریر تاشو قابلیت بستن و باز کردن آن است. این ویژگی سبب شده تا اگر فضای کوچکی را در اختیار دارید بتوانید در هنگام استفاده، میز را باز کنید و پس از کار با آن، میز را جمع کرده و در فضای مناسب قرار دهید. ویژگی مهم بعدی قابل تنظیم بودن آن است. ارتفاع میز تحریر تاشو و تنظیم شو قابل کم و زیاد شدن است و شما متناسب با قد خود می توانید ارتفاع آن را تنظیم نمایید. همچنین پایه های میز تحریر تاشو و تنظیم شو نیز قابل جمع شدن هستند.

معمولا میز تحریر تاشو از ام دی اف ساخته می شود، اما مدل های چوبی، پلاستیکی و فلزی آن نیز موجود است. میز تحریر تاشو ام دی اف دارای جنس محکم و مقاومی است و مدل های گوناگونی دارد. تنوع مدل های میز تحریر تاشو فراوان است، برای مثال بعضی از این میز ها قابل استفاده به عنوان تخته وایت برد نیز هستند. در مدل دیگر رویه میز تحریر دو تکه ساخته می شود و در یک نوع دیگر میز تحریر تاشو قابلیت شیب دار شدن را نیز دارا است. همچنین این میز ها در اندازه های مختلفی ساخته می شوند. شما می توانید بر حسب نیاز تان از میز های تاشو مربعی یا مستطیلی بزرگ یا کوچک استفاده کنید.

میز تحریر تاشو پایه بلند

برای کسانی که دارای قد بلندی هستند و یا کاری که می خواهند بر روی میز انجام دهند نیاز به ارتفاع بیشتر دارد، میز تحریر تاشو پایه بلند انتخاب مناسبی است. این میز ها دارای ارتفاع 70 سانتی متر هستند که قابل بلند شدن تا ارتفاع 78 سانتی متر را (متناسب با سن فرد استفاده کننده) نیز دارند. پایه میز تحریر تاشو پایه بلند از جنس لوله آهنی مقاوم با تحمل وزن بالا (تا 75 کیلوگرم) بوده و جنس رویه آن عموما از ام دی اف است. میز تحریر تاشو پایه بلند سبک و قابل حمل بوده و قابلیت استفاده برای تمامی سنین را دارد. قیمت میز تحریر تاشو پایه بلند، در حدود 600 هزار تومان است.

میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو
قیمت میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو

میز لپ تاپ تاشو

برای کسانی که به میزان زیاد و برای مدت طولانی از لپ تاپ استفاده می کنند، وجود یک میز مناسب می تواند از آنها در مقابل آسیب های جسمی مانند آسیب به کمر، گردن و ستون فقرات جلوگیری کند. میز لپ تاپ تاشو یک انتخاب عالی برای کسانی است که فضای کافی جهت قرار دادن یک میز تحریر معمولی را ندارند. این میز ها قابلیت تنظیم ارتفاع و همینطور قابلیت تنظیم شیب میز را دارند و به راحتی می توان از آنها برای قرار دادن لپ تاپ و کار با آن استفاده کرد. قیمت این میزها در حدود 500 هزار تومان است.

مدل حرفه ای تر میز لپ تاپ تاشو میزی است که دارای طراحی ویژه و مخصوص لپ تاپ بوده و استفاده دیگری نمی توان از آن داشت. این میز ها با طراحی عالی بر اساس اصول ارگونومیک بدن را در بهترین حالت قرار گیری خود تنظیم می کنند و به این ترتیب حتی اگر مدت طولانی پشت میز و در حال کار با لپ تاپ باشید، دچار آسیب بدنی نخواهید شد. همچنین این میز ها تسلط کافی کاربر را بر روی لپ تاپ، ماوس و صفحه کلید ایجاد کرده و این موضوع به یکی از نقاط قوت این میز ها تبدیل شده است. طراحان میز های لپ تاپ تاشو برای کسانی که چپ دست هستند نیز امکان چرخش و جابجا کردن جای ماوس را فراهم کرده تا دیگر نگران این موضوع نباشید.

از دیگر ویژگی های میز لپ تاپ تاشو می توان به قابلیت تنظیم ارتفاع و همچنین شیب میز یا صفحه قرار گیری لپ تاپ اشاره کرد. بدنه و پایه های میز با فلز ساخته می شوند و بسیار مقاوم هستند، و البته وزن کمی هم دارند. صفحه رویی میز و سایر اتصالات آن از جنس نوعی پلاستیک با نام ABS ساخته شده که بسیار مقاوم و نشکن است. میز لپ تاپ تاشو با بستن چند پیچ و تنظیم اتصالات آماده استفاده می شود و در صورت نیاز به جابجایی با باز کردن پیچ ها به حالت قبل بازگشته و می توان آن را در جعبه خود گذاشت.

میز لپ تاپ تاشو در دو مدل دارای فن و بدون فن طراحی و ساخته شده است. در مدل دارای فن دو عدد فن خنک کننده 80 میلی متری بر روی صفحه میز تعبیه شده است که در این مدل امکان تبدیل شدن به کول پد (که برای داغ نکردن لپ تاپ و استفاده طولانی مدت از آن ضروری است) وجود دارد. میز لپ تاپ تاشو دارای وزن حدود کمتر از 5 کیلوگرم است و قابلیت استفاده از هر نوع صندلی برای نشستن و کار کردن را دارد. قیمت این میز ها در حدود 450 هزار تومان برای مدل بدون فن و 600 هزار تومان برای مدل دارای فن است.

میز تحریر دیواری

میز تحریر های دیواری دارای طراحی ساده و البته خلاقانه و هوشمندانه ای برای استفاده بهینه از فضا هستند. در خانه هایی با اتاق های کوچک استفاده از میز تحریر دیواری و یا میز تحریر دیواری کم جا می تواند بسیار مفید و راه گشا باشد. میز تحریر دیواری در مدل های بسیار متنوعی ساخته می شود. برای افزایش کاربری آن می توان قسمت های مختلفی نظیر کمد یا قفسه را به آن اضافه نمود. اما باید توجه داشته که ویژگی اصلی آنها بدون پایه بودن، تاشو بودن و جمع شدن آنهاست. این میز ها به وسیله پیچ و یا بست های محکم به دیوار متصل می شوند و هنگام استفاده با باز کردن اتصال، میز باز شده و امکان قرار دادن لپ تاپ، کتاب و دفتر و سایر وسایل بر روی آن وجود دارد.

انواع مدل های میز تحریر دیواری و میز تحریر دیواری کم جا

ساده ترین نوع میز تحریر دیواری از یک صفحه ام دی اف و یا چوب تشکیل شده است که به سادگی و توسط دو یا سه عدد بست 90 درجه فلزی بر روی دیوار قرار گرفته است. برای نشستن و استفاده از این میز ها می توان از صندلی های کوچک و جمع و جور و یا حتی چهار پایه استفاده نمود. در مدل میز تحریر دیواری ساده و کم جا، صفحه ام دی اف میز به گونه ای بر روی دیوار چسبانده می شود که قابلیت تا شدن را نیز داشته باشد.

مدل های دیگر میز تحریر دیواری به گونه ای طراحی می شوند که میزان کارایی آن بیشتر است. برای مثال این میز ها دارای قفسه هایی برای قرار دادن کتاب و وسایل هستند و در قسمت بالایی میز بر روی دیوار نصب می گردند. با پرداخت هزینه حدودا 800 هزار تومان می توانید یکی از این میزها را داشته باشید. همچنین میز تحریر دیواری می تواند در گوشه دیوار هم نصب شود و شکلی مثلثی مانند داشته باشد. میز های تحریر دیواری و کم جا که بدون پایه هستند، ایده هایی عالی برای اتاق های کوچک بوده و کارایی مناسبی دارند.

میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو
میز تحریر تاشو

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای انتخاب صندلی میز تحریر مناسب برای هر نوع دکوراسیون

میز تحریر کتابخانه دار، راهی برای زیبا سازی و سامان دادن به وسایل اضافیدیدگاه کاربران

  1. مهسا در

    میز تحریر تاشو موجود هست؟

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<