مبل فرانسوی پشت حصیری ؛ انتخابی خاص و منحصر به فرد

چیدو پلاس 17 اردیبهشت 1401 ،

مبل های فرانسوی مدل های مختلفی دارند. از مبل استیل فرانسوی بگیرید تا مبل چستر فرانسوی، مبل ال فرانسوی و از همه مهم تر مبل فرانسوی پشت حصیری که زیبایی فوق العاده ای دارد. مبل فرانسوی پشت حصیری همانطور که از اسمش هم پیداست دارای پشتی حصیری و مشبک بوده و شکل و سبک کلی آن کلاسیک است. ویژگی مهم این مبل آن است که با وجود قرار گرفتن در گروه مبل های کلاسیک، ولی در سبک های چیدمانی مدرن هم می توان به خوبی از آن استفاده کرد. این مبل ها دارای طراحی بسیار خاص و منحصر به فردی هستند و برای افراد خاص پسند پیشنهادی عالی به شمار می روند.

مبل فرانسوی پشت حصیری چه شکلی است؟

همانگونه که گفته شد این مبل ها در گروه مبل های کلاسیک جای می گیرند. به این معنی که شکل و شمایل مبل فرانسوی پشت حصیری شبیه به مبل های کلاسیک است؛ از چوب ساخته می شوند، پایه های منحنی و پشتی منحنی با لبه های گرد دارند و دسته های آنها نیز شبیه به دسته های مبل های کلاسیک طراحی و ساخته شده. تنها تفاوت این مبل ها در آن است که قسمت پشتی آنها شبیه به حصیر ساخته شده است. همین یک تفاوت کوچک باعث شده تا طرحی بسیار خاص و یگانه در بین مبل های کلاسیک پدید آید.

رنگ مبل فرانسوی پشت حصیری

این مبل ها چوبی هستند و بنابراین قابلیت ساخته شدن به هر رنگی را دارند. اما معمولا رنگ های گرم مانند رنگ چوب، قهوه ای تیره و روشن مانند بلوطی و فندوقی؛ و رنگ های سفید، کرم، بژ طرفداران بیشتری برای مبل فرانسوی پشت حصیری دارند. در مواردی از رنگ های سرد و رو به خاکستری مانند آبی روشن و سیر هم در کنار سفید یا کرم به صورت پتینه بر روی چهارچوب این مبل ها استفاده می شود. درباره پارچه روکش این مبل ها نیز باید گفت که استفاده از پارچه های کتان، مخمل و جیر بهترین گزینه ها برای مبل فرانسوی پشت حصیری هستند. در مورد رنگ پارچه مورد استفاده باید گفت که این رنگ باید در هماهنگی و تناسب با رنگ چوب مبل باشد.

بهترین دکوراسیون برای مبل فرانسوی پشت حصیری

در قسمت های قبل اشاره شد که از مبل فرانسوی پشت حصیری هم در چیدمان کلاسیک و هم مدرن می توان استفاده کرد. در واقع اگر سبک دکوراسیون خانه تان را کلاسیک انتخاب کرده اید و مبل فرانسوی پشت حصیری را به آن اضافه می کنید، سعی کنید محیط را با قرار دادن وسایل دکوری بسیار قدیمی و عتیقه شلوغ نکنید و با تعادلی مناسب از ویژگی های سبک کلاسیک بهره ببرید. همه چیز را در عین سادگی و ظرافت انتخاب کنید و از قرار دادن وسایلی حجیم و وسایل چوبی خراطی شده و منبت کاری شده بپرهیزید. ظرافت مبل فرانسوی پشت حصیری باید کاملا دیده شده و به چشم بیاید. اما اگر سبک چیدمان خانه تان مدرن است و قصد دارید با انتخاب جسورانه مبل فرانسوی پشت حصیری را در چنین دکوراسیونی قرار دهید، انتخابی عالی کرده اید و مطمئن باشد از آن پشیمان نمی شوید. البته این نکته را هم فراموش نکنید که خانه هایی بسیار مدرن و مینیمال برای این مدل مبل فرانسوی پشت حصیری مناسب نیستند و در چیدمان سبک مدرن نیز باید همان تعادلی که گفته شد، رعایت گردد. در واقع می توان اینطور نتیجه گرفت که چیدمانی که سبکی ما بین کلاسیک و مدرن دارد، برای میزبانی از مبل فرانسوی پشت حصیری بهترین گزینه است.

مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری

ایجاد یک چیدمان عالی با مبل فرانسوی پشت حصیری

  • خلوت بودن چیدمان

برای آنکه چیدمان خانه تان جذاب و خاص شود با رعایت کردن نکاتی می توانید به آن دست یابید. اولین کاری که باید انجام دهید یا به عبارت بهتر نباید انجام دهید، شلوغ کردن چیدمان است. همان گونه که گفته شد هر چه اطراف مبل فرانسوی پشت حصیری از وسایل بیشتری استفاده کنید، مبل های تان کمتر به چشم می آید. همیشه سادگی و خلوت بودن را مد نظر داشته باشید و بدانید که خیلی از اوقات زیبایی در سادگی معنا می شود. تا جای ممکن وسایل دکوری را کم کنید و تنها از دکوری هایی استفاده کنید که واقعا چیزی را به محیط و دکوراسیون اضافه می کنند. اگر تعداد دکوری های تان زیاد است، می توانید هر چند وقت یک بار برای ایجاد تنوع آنها را با قبلی ها جایگزین کنید.

  • استفاده از رنگ های گرم و روشن و یا خنثی و روشن

موضوع انتخاب رنگ و چیدمان رنگی از اهمیت فوق العاده ای دکوراسیون داخلی برخوردار است. اگر مبل های تان را از نوع مبل فرانسوی پشت حصیری انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود برای انتخاب رنگ به سراغ رنگ های تیره و شارپ نروید. اجازه دهید ظرافت و لطافت این مبل های زیبا با حضور رنگ های روشن و خنثی بهتر و بیشتر خود را نشان دهد. رنگ های ملایم تاثیر فوق العاده ای در چیدمان خانه شما با مبل فرانسوی پشت حصیری خواهند داشت. برای پارچه روکش این مبل ها می توانید از پارچه های طرح دار با رنگ های بهاری استفاده کنید.

  • اکسسوری ها

اکسسوری ها شامل لوستر ها، آباژور، دیوار کوب ها، وسایل تزیینی، قالیچه ها و چیز هایی از این دست هستند. در خانه ای با مبل فرانسوی پشت حصیری تا جای ممکن اکسسوری ها را با سبکی نزدیک به مبل ها انتخاب کنید. برای مثال می توانید از آباژور های چوبی استفاده کنید و یا آنکه گلدان های گیاه طبیعی و سبز را در نزدیک مبلمان خود قرار دهید.

  • فرش

یک پیشنهاد فوق العاده برای فرش آن است که از فرش های مدل وینتیج یا کهنه نما برای زیر مبلمان خود استفاده نمایید. شکل و مدل این فرش ها تناسب و هماهنگی خوبی با مبل فرانسوی پشت حصیری ایجاد می کنند و فضای خانه را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند.

  • دیوار ها

برای دیوار ها انتخاب های مختلفی پیش روی دارید. انتخاب اول آن است که دیوار را به همان شکل سفید و ساده باقی بگذارید و مبل فرانسوی پشت حصیری را در جلوی آن قرار دهید. انتخاب دیگر استفاده از کاغذ دیواری است. برای این کار می توانید دیوار رو به روی مبل ها را با یک کاغذ دیواری گل دار خاص بپوشانید. سعی کنید طرح های سنتی را فراموش کرده و به سراغ کاغذ دیواری با طرح های خاص بروید. کاغذ دیواری طرح وینتیج هم گزینه خوبی است. اما راه سوم آن است که از متریال های دیگری نظیر میکروسمنت استفاده کنید و یک دیوار جذاب و متفاوت برای سالن پذیرایی خود ایجاد نمایید.

  • نورپردازی

اگر در خانه تان از پنجره های بزرگ و پر نور برخوردارید به طوری که در طول روز می توانید از نور خورشید بهره ببرید، هرگز جلوی نور را نگیرید و از زیبایی و انرژی سرشار آن در خانه بهره مند شوید. اما در غیر این صورت وجود نور کافی در خانه باعث می شود تا چیدمان زیبا تر به نظر آید. نورپردازی را می توانید با یک لوستر مناسب، چراغ های دیواری و آباژور فراهم کنید.

  • استفاده از گل و گیاه در خانه

چیزی که هرگز نباید در خانه فراموش شود، نگهداری از گل و گیاه طبیعی است. مخصوصا اگر مبلمان چوبی دارید، وجود گیاهان سبز در کنار آن تصویری بسیار جذاب را خلق می کند و همچنین انرژی و طراوتی که این گیاهان درخانه می پراکنند تاثیر فوق العاده ای بر روحیه اعضای خانواده دارد.

مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری
مبل فرانسوی پشت حصیری

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل حصیری، انتخابی عالی برای خانه و باغچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<