بهترین ایده ها برای رنگ دیوار حیاط ، چطور یک حیاط زیبا داشته باشیم؟

چیدو پلاس 26 آبان 1400 ،

رنگ آمیزی دیوار حیاط می تواند حال و هوای جدیدی به خانه تان ببخشد. با داشتن بهترین ایده ها برای رنگ دیوار حیاط تاثیر فوق العاده ای بر نمای داخلی ساختمان ایجاد شده و باعث می شود رنگ و بوی دلپذیری در محیط ایجاد شود. اگر خانه تان دارای حیاط است و این حیاط محل رفت و آمد و گذار و یا محلی برای نشستن و گذراندن اوقاتی خوش است، حتما به موضوع رنگ آمیزی دیوار حیاط توجه ویژه ای نشان دهید تا فضایی دوست داشتنی و جذاب برای خود، خانواده و اهالی ساختمان خلق نمایید. این متن درباره رنگ دیوار حیاط است و به سوالات زیر پاسخ می دهد:

  • رنگ مناسب برای دیوار حیاط کدام است؟
  • رنگ آمیزی دیوار حیاط به چه ترتیب صورت می گیرد؟
  • رنگ مخصوص دیوار حیاط چیست؟
  • بهترین رنگ برای دیوار حیاط چه رنگی است؟

رنگ مناسب برای دیوار حیاط کدام است؟

اگر قصد رنگ کردن دیوار حیاط خود را دارید شاید این سوال برای تان پیش بیاید که چه رنگی برای دیوار حیاط مناسب تر است؟ باید گفت انتخاب رنگ مناسب برای دیوار حیاط با توجه به رنگ نمای ساختمان، وجود یا عدم وجود و همینطور تعداد درختان و گیاهان موجود در حیاط، سلیقه ساکنین خانه در مورد رنگ دیوار حیاط و موارد دیگری از این دست بستگی خواهد داشت. اما باید توجه داشته باشید که رنگ مناسب برای دیوار حیاط رنگی است که بر محیط تاثیر منفی نگذارد، طبیعت دست ساخته و کوچک حیاط را بی رمق و نا زیبا جلوه ندهد، زیبایی درختان و گیاهان را از بین نبرد و فضایی دلنشین و خواستی برای بودن در این فضا را ایجاد کند. برای رنگ دیوار حیاط پیشنهاداتی داریم که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

رنگ آمیزی دیوار حیاط به چه ترتیب صورت می گیرد؟

برای آنکه دیوار حیاط را رنگ آمیزی نمایید باید مقدماتی را مد نظر داشته و اجرا نمایید. برای مثال اگر دیوار حیاط سالم و ساختمان نوساز است رنگ آمیزی دیوار حیاط کار آسانی خواهد بود. کافیست با توجه به متراژ دیوار ها رنگ اکریلیک خریده، در یک سطل با آب مخلوط کنید تا جایی که غلظت رنگ به اندازه و مناسب باشد. سپس به وسیله قلمویی با سایز مشخص و یا غلطک دیوار را رنگ آمیزی نمایید. برای آنکه رنگ آمیزی دیوار حیاط تان حرفه ای تر باشد و رنگ دیوار حیاط ماندگاری بیشتری داشته باشد، قبل از پوشش رنگ یک لایه پرایمر بر روی دیوار ایجاد کنید و سپس به کار رنگ آمیزی بپردازید. پرایمر ماده ای بی رنگ است که در مغازه های رنگ فروشی وجود دارد. پرایمر کمک می کند تا چسبندگی رنگ به بافت دیوار بهتر صورت پذیرد. همچنین اگر مایل به ایجاد طرح هایی بر روی دیوار حیاط هستید روش هایی ساده برای ایجاد طرح وجود دارد که در ادامه به معرفی یکی از آنها می پردازیم.

رنگ آمیزی دیوار حیاط با طرح آجری

طرح آجری یک طرح پر طرفدار و مناسب برای دیوار حیاط است. مخصوصا اگر رنگ نمای ساختمان سفید باشد، طرح های آجری قهوه ای رنگ در کنار این رنگ سفید به شدت خود نمایی خواهند کرد. برای رنگ دیوار حیاط با طرح آجری به رنگ سفید، رنگ قهوه ای آجری و چند حلقه چسب کاغذی نیاز خواهید داشت. برای شروع کار در صورتیکه رنگ دیوار حیاط به رنگی دیگر بود، با کمک رنگ سفید تمامی سطح دیوار را رنگ آمیزی نمایید. پس از خشک شدن چسب های کاغذی را به صورت افقی و با طرح آجر بر روی دیوار بچسبانید. سپس به کمک قلمو یا غلطک تمامی سطح دیوار را با رنگ قهوه ای آجری بپوشانید. بعد از آنکه کمی خشک شد با آرامی و با دقت چسب را بردارید تا طرح آجر بر روی دیوار حیاط تان مشخص شود. این روش رنگ آمیزی دیوار حیاط برای دیوار هایی با ارتفاع کم و متراژ پایین مناسب است.

رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط

ترمیم و رنگ آمیزی دیوار حیاط

بعضی مواقع دیوار های حیاط دچار آسیب دیدگی ها و مشکلاتی هستند که قبل از رنگ آمیزی دیوار حیاط باید برطرف شوند. برای رنگ کردن چنین دیوار هایی اول از همه از یک بنا یا کارگر کمک خواسته و دیوار را ترمیم نمایید. سطح دیوار را کاملا صاف و یکدست کرده و سپس کار رنگ آمیزی را شروع کنید. البته شستوی دیوار با دستگاه واتر جت را هم فراموش نکنید. به کمک این دستگاه سطح دیوار با فشار زیاد آب تمیز شده و آلودگی ها، چربی ها و موادی که مانع از چسبیدن رنگ به دیوار می شود، از بین خواهد رفت. اما اگر دستی در هنر دارید و به کارهای خلاقانه هم علاقمندید می توانید از ترک خوردگی ها، قسمت های خراب و شکسته دیوار و به طور کلی از آسیب های روی دیوار برای خلق یک اثر هنری استفاده نمایید. با جستجو در اینترنت و دیدن عکس هایی با این موضوع ایده های جالبی را در این زمینه پیدا خواهید کرد.

رنگ مخصوص دیوار حیاط چیست؟

باید گفت برای رنگ دیوار حیاط از همان رنگ های اکریلیک متداول استفاده می کنند و رنگ مخصوص دیوار حیاط که مشخصا برای این کار ساخته شده باشد، وجود ندارد. رنگ های اکریلیک در برابر باران و رطوبت و نور خورشید تا حد زیادی مقاوم هستند اما این را باید بدانید که رنگ دیوار حیاط هر سال و یا هر چند سال یک بار باید با رنگی جدید و تازه جایگزین شود. زیرا بهترین و با کیفیت ترین رنگ ها نیز بر اثر عوامل محیطی دچار تغییر خواهند شد. برای آنکه رنگ دیوار حیاط تان ماندگاری بیشتری داشته باشد و پس از مدتی دچار پوسته پوسته شدن نشود، از پرایمر که در بالا توضیح داده شد، استفاده نمایید. همچنین سطح دیوار را با چند لایه رنگ و به صورت نسبتا ضخیم بپوشانید.

بهترین رنگ برای دیوار حیاط چه رنگی است؟

در این قسمت به موضوعی که در ابتدای بحث مطرح شد باز می گردیم و پیشنهاداتی درباره بهترین رنگ برای دیوار حیاط را ارائه می دهیم. چنانچه قصد خرید رنگ را دارید حتما در این بخش همراه ما باشید تا انتخابی درست و متناسب داشته باشید.

  • انتخاب بهترین رنگ برای دیوار حیاط بر اساس رنگ نمای ساختمان

این موضوع بسیار مهمی است و اگر از رنگ هماهنگی با رنگ کلی ساختمان استفاده نشود، تاثیر جالبی بر زیبایی ساختمان نخواهد گذاشت. برای مثال اگر ساختمان شما نمایی سفید دارد، انتخاب های بیشتری پیش رو دارید و از تمامی رنگ ها برای دیوار حیاط می توانید استفاده کنید. اگر ساختمان تان مدرن است و از رنگ طوسی در آن زیاد استفاده شده، رنگ دیوار حیاط را طوسی، سفید و یا زرد انتخاب کنید. چنانچه ساختمانی با نمایی آجری دارید، رنگ دیوار حیاط سفید، قهوه ای یک دست و یا نسکافه ای بهترین انتخاب خواهد بود.

  • انتخاب بهترین رنگ برای دیوار حیاط بر اساس میزان سرسبزی، نوع گیاهان و درختان

با توجه به شکل و فرم باغچه ها، نزدیکی یا دوری باغچه ها به دیوار، درختان و گیاهانی که در باغچه ها کاشته شده اند و نوع آنها می توان بهترین رنگ دیوار حیاط را انتخاب کرد. در صورتیکه باغچه ها به دیوار نزدیک باشند، دیوار به مانند یک زمینه و یا بوم آماده برای نقاشی درختان خواهد بود. رنگ های روشن بهترین انتخاب برای چنین حیاط های خواهد بود. همچنین استفاده از رنگ های شادی نظیر آبی های تیره و روشن، صورتی، لیمویی هم به شاد و پر انرژی شدن فضا کمک زیادی خواهد کرد.

رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط
رنگ دیوار حیاط

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های زیبای گلدان دیواری برای حیاط، تراس و سایر محیط های باز

تبدیل حیاط خلوت به یک مکان کاربردی و آرامش بخشچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<