فرش طلایی و ایجاد جلوه ای با شکوه و شاهانه در منزل

چیدو پلاس 19 آذر 1400 ، ،

طلایی با شکوه ترین رنگ دنیاست و فرش طلایی پوششی از جذابیت و زیبایی را به خانه هدیه می دهد. رنگ طلایی که نمادی از ثروت و قدرت و در عین حال معنویت است، در قالب یک فرش فضای خانه را به کلی تحت تاثیر خود قرار داده و چیدمان خانه به وسیله این رنگ به شدت خاص و منحصر به فرد خواهد شد. فرش طلایی رنگ کمتر به صورت تک رنگ موجود است و بیشتر در ترکیب با یک یا دو رنگ دیگر بافته می شود. درخشندگی و زیبایی رگه ها و طرح های طلایی رنگ این فرش موجب می شود تا فضای خانه سر و شکلی با شکوه و مجلل به خود بگیرد و این در دکوراسیون های مدرن نیز امکان پذیر است. این متن همه چیز را درباره فرش طلایی رنگ به شما خواهد گفت. با ما همراه باشید.

فرش طلایی رنگ با چه رنگ هایی ست می شود؟

رنگ طلایی با خیلی از رنگ های موجود در پالت رنگی به خوبی هماهنگ و ست می شود. از رنگ سفید گرفته تا گروه رنگ های گرم و از طرف دیگر با بنفش و بعد از آن گروه رنگ های سر و حتی مشکی. این رنگ با طوسی هم ترکیبات جالب توجهی را پدید می آورد که به راحتی نمی توان از کنار آن گذشت. فرش طلایی رنگ را می توان در خانه ای با رنگ های گفته شده استفاده نمود و چیدمان رنگی را بر اساس آنها شکل داد. البته این نکته باید مدنظر قرار گرفته شود که برای بهبود چیدمان و ایجاد چرخش رنگ صحیح در فضا علاوه بر فرش طلایی رنگ، در قسمت های دیگر مانند دیوار ها، پرده ها و اکسسوری ها نیز باید از رنگ طلایی استفاده شود. به این ترتیب هماهنگی بین فرش و دیگر وسایل خانه بر قرار می شود. برای دانستن بهتر این موضوع در ادامه مثال هایی گفته خواهد شد که شاید ایده های خوبی در اختیارتان بگذارد.

فرش طلایی و سفید

اگر می خواهید فضای خانه تان روشن و پر نور گردد فرش طلایی رنگ تان را با سفید ترکیب کنید و یک چیدمان درخشان ایجاد نمایید. در این خانه از مبلمان سفیدی استفاده می شود که در قالب سبک های کلاسیک یا مدرن در سالن چیده می شوند. مبل های کلاسیک یا استیل طلایی با پارچه رو مبلی سفید بر روی فرش طلایی رنگ قرار می گیرند و برای دیوار ها نیز می توان از کاغذ دیواری طرح دار سفید و طلایی استفاده کرد. اگر سبک چیدمان تان مدرن است، استفاده مبل راحتی به رنگ سفید و کوسن هایی با پارچه های طرح دار سفید و طلایی به همراه کوسن های طلایی ساده یا کرم رنگ ساده بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. همانطور که در مورد دیوار ها گفته شد استفاده از کاغذ دیواری طرح دار سفید و طلایی کمک زیادی به بهتر شدن چیدمان با فرش طلایی رنگ می کند. شما می توانید دیوار های سالن را با یک کاغذ دیواری ساده سفید یا کرم پوشش دهید و تنها یکی از دیوار های اصلی را با کاغذ دیواری طلایی رنگ زیبا و چشم نواز کنید.

فرش طلایی و طوسی

همانگونه که گفته شد رنگ طوسی در کنار طلایی ترکیب بسیار جذابی را ایجاد می کند. طوسی رنگی مات و  خنثی است که در کنار رنگ درخشان و براق طلایی تضاد بسیار جالبی را پدید می آورد. برای داشتن خانه ای طوسی و طلایی پیشنهاد می شود یک دست مبل راحتی طوسی رنگ در سالن قرار دهید، یک فرش طلایی رنگ جذاب در جلوی آن پهن کنید و کوسن هایی به رنگ طوسی، اکر یا خردلی و طلایی طرح دار بر روی کاناپه طوسی رنگ بگذارید. برای پوشش کف بهتر است از لمینیت های خاکستری استفاده کنید و والان پرده ها را نیز طوسی بگیرید. به این ترتیب فرش طلایی رنگ تان در سالن به خوبی خود نمایی خواهد کرد. وجود این رنگ درخشان در محیطی که رنگ غالب آن طوسی است، بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود.

فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی

فرش طلایی و سبز

دو رنگ جذاب سبز و طلایی در کنار یکدیگر ترکیبی بی نظیر و خاص ایجاد کرده و فضای خانه را کاملا منحصر به فرد و یگانه می کنند. سبز تیره در کنار طلایی درخشان و براق تضادی جذاب و دل ربا ایجاد کرده که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در سالنی که یک کاناپه به رنگ سبز تیره قرار داده شده و یکی از دیوار هایش با همان سبز رنگ آمیزی شده است، تنها یک فرش طلایی رنگ کم دارد تا چیدمانی کامل، حرفه ای و زیبا ایجاد کند. وجود اکسسوری های طلایی رنگ و فلزی در قسمت های مختلف همانند آباژور در کنار کاناپه یا ظروف و مجسمه های طلایی رنگ بر روی میز جلو مبلی، به زیبا تر شدن دکوراسیون فرش طلایی رنگ و سبز تیره کمک خواهد کرد.

انواع فرش طلایی

فرش طلایی رنگ در طرح های مختلفی وجود دارد. بعضی از آنها در شکل ها و طرح های کلاسیک تری بافته می شوند و بعضی دیگر طرح و سبکی کاملا مدرن دارند. فرش های سنتی تر یا فرش های وینتیج با نقشه های اصیل و ایرانی بافته می شوند و در آنها از نخ های طلایی رنگ در قسمت های مختلف فرش استفاده می شود. به این ترتیب فرش دارای یک پوشش طلایی رنگ و براق در تمام نقاط خود است. اما در فرش های مدرن تر از رنگ طلایی بیشتری در قسمت های مختلف آن استفاده شده است. این طرح ها متفاوت و متنوع اند و شکل های مختلفی دارند که تمامی سلایق را در بر می گیرند. بعضی از انواع فرش طلایی رنگ دارای طرح های متمرکز تری هستند که قسمت بیشتری از فرش را پوشش می دهند و در نمای کلی فرش دارای رنگ طلایی بیشتری به چشم می آید.

فرش طلایی ساده یا طرح دار؟

اگر قصد خرید یک فرش طلایی رنگ را دارید شاید این سوال برای تان پیش بیاید که فرش طلایی ساده بخرم یا طرح دار؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که منظور از فرش های طلایی رنگ ساده همان هایی هستند که از میزان طلایی بیشتری در سطح فرش برخوردارند. پیشنهاد می شود که اگر سالن خانه تان بزرگ و چیدمان آن خلوت است، از فرش طلایی رنگ با طرح های بیشتری استفاده کنید. اما چنانچه این حالت برعکس است و چیدمان شلوغی در خانه کوچک دارید، سعی کنید از طرح های خلوت تر و یا فرش هایی با ترکیب طلایی و سفید یا کرم استفاده نمایید.

دکوراسیون خانه با فرش طلایی

برای آنکه دکوراسیون خانه تان با فرش طلایی رنگ بهتر و زیبا تر باشد باید نکاتی ساده و کوچک را رعایت کنید. برای مثال در خانه ای با فرش طلایی اگر دوست دارید فرش تان بیشتر به چشم آید، آن را به نقطه کانونی تبدیل کنید. به این ترتیب که رنگ ها و دیگر وسایل را به نحوی انتخاب و چیدمان نمایید که در نهایت تمامی توجه به سمت فرش جلب گردد. مثلا استفاده از رنگ طوسی روشن یا مشکی در بیشتر نقاط خانه این کار را برای شما انجام خواهد داد. نکته بعدی برای داشتن یک دکوراسیون حرفه ای با فرش طلایی آن است که حتما در قسمت های دیگر خانه از اکسسوری های طلایی رنگ استفاده نمایید تا چرخش رنگ طلایی در خانه صورت بگیرد. نکته آخر هم اینکه فرش طلایی خود را همیشه تمیز نگه دارید تا رنگ طلایی زیبای آن به خوبی به چشم آید.

فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی
فرش طلایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای استفاده از فرش طلایی رنگ؛ زیبایی وصف نشدنی رشته های طلاییچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<