راهنمای استفاده از فرش طلایی رنگ؛ زیبایی وصف نشدنی رشته های طلایی

چیدوپلاس 04 دی 1399 ،

طلایی رنگ خورشید است؛ رنگ تلالو تابان و پر شکوه آن. هر روز صبح که خورشید طلوع می کند و هر اشعه نور آن از پنجره به فرش خانه می تابد، انگار رشته هایی طلایی را بر روی زمین ریخته اند. حالا تصور کنید این رشته ها و دانه های طلایی بر روی فرشی کرم رنگ پخش شده اند و برای همیشه آنجا خانه کرده اند. آیا می توانید زیبایی وصف ناشدنی آن را درک کنید؟ فرش طلایی از انواع نسبتا جدید فرش ها است که هم در طرح های سنتی و هم مدرن بافته می شوند. انتخاب فرش طلایی شاید تا حد زیادی جسورانه باشد زیرا به طور کلی این رنگ برای فرش کمتر توسط دیگران انتخاب شده است. اما این فرش اگر در جای درست خود و به شکلی زیبا و هماهنگ با دیگر وسایل چیدمان شود شما را از انتخاب پیشمان نخواهد کرد. فرش طلایی با زمینه کرم، مشکی، سرمه ای، سبز و دیگر رنگ ها درخشش و شکوهی فوق العاده در خانه ایجاد می کند. در این متن شما را با این فرش زیبا و خاص بیشتر آشنا می کنیم.

چرا رنگ طلایی را انتخاب کنیم؟

طلایی رنگ جاه طلبی، ثروت، شکوه، قدرت، انرژی، بخشندگی و پیروزی است. انتخاب این رنگ نشانه داشتن اعتماد به نفس بالاست. پس اگر فرشی به رنگ طلایی انتخاب می کنید، بدانید که فردی جسور و متکی به نفس هستید. زیرا انتخاب این فرش کار هر کسی نیست. با اینکه در گذشته این ذهنیت وجود داشت که استفاده زیاد از زیورآلات طلایی نشانه جایگاه بالاتر و ثروت بیشتر است اما امروزه این تفکر کمتر وجود دارد و باید گفت استفاده به جا، متناسب و اندازه از طلا و وسایلی از این جنس تعیین کننده شخصیت و سلیقه فرد است.

در آیین هندو رنگ طلایی نشانه دانش، یادگیری و رشد ذهنی است. برای همین است که در نماد های این آیین از رنگ طلایی استفاده زیادی می شود. همچنین در چین معتقد هستند که طلا عنصر زمین بوده و بنابراین از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است. طلایی رنگی اصیل و خاص است و در کنار هر چیز که قرار می گیرد به آن غنا و زیبایی می بخشد. طلایی رنگ خوش بینی و مثبت اندیشی است و الهام بخش خرد و معنویت است. همچنین نشانه هایی از عشق بی قید و شرط را با خود به همراه دارد.

فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ

فرش طلایی برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

اکثر ما تا به حال فکر می کردیم رنگ طلایی فقط مربوط به اشیاء عتیقه ای است که در دکوراسیون خانه می گذاریم. اشیاء و ظروفی مانند شمعدانی های قدیمی یا ظروف طلایی قدیمی که دیگر رنگ و رویی هم برای شان نمانده است. در زیبایی و اصالت این ظروف شکی نیست اما می توانیم با وارد کردن رنگ طلایی در بخش های دیگر دکوراسیون، از قدرت بی نظیر این رنگ بیشتر استفاده کنیم. تصور دیگری که از رنگ طلایی وجود دارد این است که این رنگ تنها برای سالن های مجلل و تالارهای سلطنتی کاربرد دارد. با اینکه همیشه در قصرهای با شکوه پادشاهان این رنگ را دیده بودیم اما با وارد کردن رگه هایی از طلایی در خانه خود می توانیم دکوری ایجاد کنیم که علاوه بر ایجاد یک فضای درخشان و زیبا، یادآور شکوه و جلال کاخ های سلطنتی باشد.

اگر با فرش طلایی زیاد آشنایی ندارید و نمی دانید که فرش طلایی با چه دکوراسیونی هماهنگ تر است، پس خواندن این بخش را از دست ندهید. بهترین حالت استفاده از فرش طلایی برای خانه هایی است که پوشش سنگ یا سرامیک دارند. خصوصا اگر این سنگ ها یا سرامیک ها بر روی زمینه شیری رنگ خود، رگه هایی از رنگ طلایی یا برنزی داشته باشند. قرارگیری طلا و سنگ در کنار یکدیگر همه را به یاد سنگ های معادن طلا می اندازد. این سنگ ها با زحمت فراوان از دل زمین بیرون کشیده می شوند، پس ارزش بالایی دارند. از این طریق می توانید چیدمان خانه خود را با ارزش کنید!

انتخاب دوم برای استفاده از فرش طلایی رنگ بر روی پوشش های لمینیت و پارکت به رنگ چوب و رنگ خاکستری است. طلایی در کنار رنگ چوب و همینطور خاکستری، درخشش فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. رنگ های مات و خنثی پارکت و لمینیت باعث می شوند تا فقط طلایی موجود در بافت فرش به چشم بیاید و توجه و نگاه همه را به سمت خود جلب کند. بنابراین اگر این روش را انتخاب می کنید، فرش طلایی شما می تواند نقطه کانونی خانه تان باشد. اگر مجبورید از موکت برای کف خانه استفاده کنید، برای هماهنگی بیشتر با فرش طلایی بهتر است از موکت هایی با رنگ روشن و خنثی استفاده نمایید. مهم ترین نکته این است که رنگ طلایی موجود در فرش تحت تاثیر قرار نگیرد و بیشتر از هر چیز دیگری توجهات را به خود معطوف دارد.

فرش کرم طلایی

بهترین پس زمینه برای رنگ طلایی کرم یا سفید است، زیرا هم زیبایی فراوانی دارد و هم اغراق شده و پر تجملات نیست. پس به راحتی با فرش کرم طلایی می توانید دکوراسیونی متعادل و جذاب داشت. فرش های کرم طلایی عموما به صورتی بافته می شوند که زمینه کرم فرش با رگه ها و طرح هایی از رنگ طلایی پوشیده شده است. این طرح ها و رگه ها می توانند در سرتاسر فرش پخش شده یا حتی در قسمت هایی از فرش کم و زیاد شوند. یا اینکه مانند طرح های ابر و بادی، بسیار خیال بافانه و رویا گونه بافته شوند. این طرح ها کاملا مدرن و امروزی هستند و با قرار گرفتن شان در کنار مبلمانی به رنگ کرم، خردلی، سفید یا سرمه ای تصویری بی نظیر ایجاد می کنند. فرش های کرم طلایی برای سالن های پر نور بسیار مناسب هستند. فرش کرم طلایی در دکوراسیون خاکستری و طوسی هم ترکیبی ویژه ایجاد می کند. همانطور که گفته شد ماهیت خنثی رنگ خاکستری باعث می شود درخشندگی طلایی بیشتر به چشم بیاید. پس برای فرش کرم طلایی از مبلمانی به رنگ طوسی روشن هم می توانید استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که از اکسسوری های طلایی رنگ در گوشه و کنار خانه غافل نشوید.

فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ

فرش مشکی طلایی و فرش سرمه ای طلایی

مشکی و سرمه ای هم میزبان های خوبی برای رنگ طلایی هستند. فرش طلایی رنگ با زمینه مشکی یا سرمه ای پر زرق و برق تر است و به خاطر وجود طلایی بر روی این رنگ های تیره، خیلی سریع چشم را به سمت خود می کشاند. فرش مشکی طلایی و فرش سرمه ای طلایی باید با دقت بیشتری انتخاب شود زیرا اشتباه در انتخاب باعث برعکس شدن نتیجه می شود. فرش های طلایی رنگ بر زمینه مشکی با طرح های جالبی درست می شوند. بعضی از این فرش ها به گونه ای هستند که آدم را به یاد رعد و برق بر زمینه سیاه آسمان می اندازند. یا اینکه با دیدن آنها یک سنگ سیاه طلا را می بینید؛ سنگی که به تازگی از معدن استخراج شده و رگه های طلایی بر روی آن قابل مشاهده است.

فرش مشکی طلایی و سرمه ای طلایی طرح های دیگری هم دارند. طرح هایی مانند افشان یا اسلیمی که توسط رنگ طلایی و با نظم خاصی بر زمینه مشکی و سرمه ای بافته شده اند. با قرار دادن آباژوری با پایه فلزی و طلایی رنگ در کنار مبل و فرش، چیدمانی عالی خواهید ساخت. به طور کلی در استفاده از فرش طلایی رنگ، اکسسوری ها به زیباتر شدن چیدمان کمک خواهند کرد. تابلوهایی که در آنها از رنگ طلایی استفاده شده و یا گلدان های کوچکی که به رنگ طلایی هستند به بهتر شدن چیدمان کمک می کنند.

فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ
فرش طلایی رنگ

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای استفاده از فرش کرم

راهنمای استفاده از فرش طوسیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<