میز ناهار خوری طلایی، یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای ایرانی ها

چیدوپلاس 24 فروردین 1400 ،

یکی از رنگ های پر طرفدار برای کسانی که علاقه مند به دکوراسیون سنتی هستند، رنگ طلایی است. این افراد ست مبلمان و میز ناهار خوری خود را طلایی انتخاب می کنند و معمولا سبک های مبلمان استیل را با این رنگ می پسندند. همیشه میز ناهار خوری سلطنتی طلایی یکی از پر فروش ترین ها به شمار می رفته است و در دکوراسیون خانه باعث مجلل تر شدن و رسمی تر شدن فضا می گردد. البته برای کسانی که به دنبال سبک های مدرن تری از مبلمان و میز ناهار خوری هستند هم مدل هایی با این رنگ زیبا وجود دارد. در ادامه به معرفی کامل میز ناهار خوری طلایی و کاربرد آن در دکوراسیون خانه خواهیم پرداخت.

چرا رنگ طلایی پر طرفدار است؟

طلایی رنگی انرژی بخش و قدرتمند است. پرتوهای خورشید که توان قابل سکونت کردن زمین را دارند، به رنگ طلایی اند، حتی چینی ها این رنگ را به عنوان عنصر زمین می شناسند. طلایی رنگ انرژی های معنوی و روحانی، رنگ ثروت، قدرت، پادشاهی و موفقیت است. در عین حال رنگ طلایی نمادی از محبت و مهربانی هم هست. این رنگ، گرم و قوی و محافظت کننده است، احترام را به سمت خود جلب می کند و کاریزمایی فوق العاده دارد. همچنین رنگ طلایی اصیل و با وقار، مجلل و با شکوه، و الهام بخش خرد و معنویت است.

در طراحی دکوراسیون استفاده از رنگ طلایی از گذشته های دور و کاخ های پر شکوه پادشاهان، تا به امروز و در چیدمان ها و سبک های مدرن و مد روز، به طور چشمگیری استفاده می شده است. کاربرد این رنگ در چیدمان خانه باعث می شود تا فضا لوکس تر و مجلل تر به نظر برسد. برای همین است که افراد ثروتمند در خانه های بزرگ و گران قیمت خود از این رنگ در نقاط مختلف خانه از دستگیره، کابینت ها تا شیرآلات دستشویی، لوسترها و غیره استفاده می کنند. به کار گیری این رنگ در مبلمان و میز ناهار خوری هم بسیار رایج و محبوب است.

چگونه رنگ طلایی خود را بهتر نشان می دهد؟

استفاده از یک رنگ خنثی مانند سفید، و یا رنگ های تیره و پر انرژی مانند سیاه، سرمه ای در کنار طلایی باعث می شود تا این رنگ خود را بهتر نشان دهد و جلوه بیشتری داشته باشد. همچنین رنگ های گرمی مانند کرم و قهوه ای نیز در کنار رنگ طلایی عملکرد خوبی را به نمایش می گذارند. استفاده از این قوانین در میز ناهار خوری طلایی توصیه می شود. در دکوراسیونی با رنگ طلایی بهتر است به نور پردازی توجه ویژه ای شود. زیرا این رنگ خود را در زیر پرتو های نور طبیعی یا مصنوعی بهتر نشان خواهد داد. برای مثال بهتر است در بالای سر میز ناهار خوری طلایی یک لوستر مناسب به همین رنگ نصب گردد تا هم از نظر زیبایی تصویری خوب خلق شود و هم نور منعکس شده بر روی میز ناهار خوری طلایی موجب بهتر دیده شدن آن گردد.

میز ناهار خوری طلایی مدرن

مدل های مختلف و متنوعی در ساخت میز ناهار خوری طلایی مدرن به کار می رود. در بعضی از آنها از فلز طلایی رنگ استفاده می شود و در بعضی دیگر چوب به کار رفته در آن به رنگ طلایی در می آید. در اکثر موارد از رنگ های گرم و روشن مانند کرم برای رویه صندلی ها استفاده می شود و در بعضی دیگر از رنگ های تیره تر مانند سبز تیره جهت ایجاد تضاد استفاده می گردد. همچنین میز ناهار خوری طلایی مدرن می تواند تلفیقی از فلز و شیشه هم باشد. در این میز ها پایه های آن استیل طلایی رنگ و رویه میز از جنس شیشه است.

میز ناهار خوری طلایی مدرن سنگی

یکی دیگر از انواع میز های ناهار خوری مدرن، مدلی است که در آن از سنگ برای رویه میز ناهار خوری طلایی استفاده شده است. در این میز ها همانند میزهای شیشه ای، پایه های میز به رنگ طلایی هستند و رویه میز از سنگی یکپارچه و یکدست ساخته شده اند. جنس این سنگ ها از گرانیت یا مرمر اند که ویژگی های مناسبی را برای استفاده به عنوان میز ناهار خوری دارا هستند. یک میز ناهار خوری طلایی مدرن سنگی می تواند طراحی خاص و ویژه ای داشته باشد. ممکن است پایه های میز به شکل های مختلفی طراحی شوند که باعث تمایز در شکل و مدل این میز های مدرن گردند.

سنگ رویه میز ناهار خوری مدرن سنگی از رنگ های مختلفی استفاده می شود. رنگ پر طرفداری که بیشترین هماهنگی را با رنگ طلایی میز دارد، مشکی است. سنگ های براق و درخشان و یکپارچه گرانیت و مرمریت، و یا سنگ های دیگری به نام های مارشال، لاشتر، تری دی بلک و غیره به رنگ مشکی با رگه هایی از سفید و طلایی جلوه ای چند برابر به میز ناهار خوری طلایی سنگی می دهد. در این میز ها روکش صندلی ها را می توان از پارچه مخمل مشکی انتخاب نمود تا میز ناهار خوری به زیبایی بی نظیری دست یابد.

میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی

میز ناهار خوری سلطنتی طلایی

همانطور که گفته شد یکی از پر طرفدار ترین سبک های میز، میز ناهار خوری سلطنتی طلایی است. رنگ طلایی به خوبی بر روی چوب های تزیین شده با منبت کاری این میز ها می نشیند و تصویری از شکوه و تجمل خلق می نماید. در این میز های ناهار خوری معمولا دور تا دور رویه میز، پایه ها و تاج صندلی ها با اشکالی نظیر گل و گیاه و غیره منبت کاری و خراطی شده اند و با یک لایه رنگ طلایی براق و درخشان پوشیده شده اند. در مدل های میز ناهار خوری سلطنتی طلایی ساده تر، تنها بر روی پایه های میز و تاج صندلی ها تزیینات انجام می گیرد.

میز ناهار خوری سلطنتی طلایی دارای صندلی هایی است که معمولا با پارچه هایی به رنگ کرم، زرشکی، سبز سدری و یا آبی لاجوردی پوشیده شده اند. انتخاب رنگ پارچه صندلی ها بنا به سلیقه شما صورت می گیرد، اما اگر رنگ های روشن تری را برای این کار انتخاب کنید، هماهنگی و زیبایی بیشتری را ایجاد کرده اید، همچنین باعث می شوید تا رنگ طلایی میز ناهار خوری سلطنتی تان بهتر خود را نشان دهد و تحت تاثیر هیچ رنگ دیگری قرار نگیرد.

میز ناهار خوری سفید طلایی

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد برای اینکه جلوه و شکوه رنگ طلایی را بیشتر کنید بهتر است از رنگ دیگری در کنار آن بهره ببرید. سفید، رنگی است که می تواند به خوبی این کار را انجام دهد. در میز ناهار خوری سفید طلایی، معمولا رنگ آمیزی به این صورت انجام می گیرد که تمام قسمت های میز ناهار خوری با رنگ سفید یا کرم پوشیده می شود و تنها بر روی تزیینات و گل های منبت کاری شده و یا بخش هایی از دور تا دور رویه میز ناهار خوری، از رنگ طلایی استفاده می گردد. این کار کمک می کند تا تعادلی در رنگ ها ایجاد شده و تزیینات انجام گرفته بر بدنه میز ناهار خوری سفید طلایی به خوبی خود را نشان دهد.

در میز ناهار خوری سفید طلایی بهتر است که از رنگ های روشنی مانند کرم و یا تلفیق کرم و طلایی برای پارچه صندلی ها استفاده شود و توصیه می شود که در این میز ها رنگ های تیره مانند زرشکی اصلا به کار برده نشود، زیرا این رنگ هیچ گونه هماهنگی با میز سفید و طلایی شما نخواهد داشت. پارچه های طرح دار با زمینه روشن و طرح های طلایی رنگ گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در این میز های ناهار خوری سفید طلایی هستند.

میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی
میز ناهار خوری طلایی

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای استفاده از فرش طلایی رنگ؛ زیبایی وصف نشدنی رشته های طلایی

با میز ناهار خوری سفید خلوص و زیبایی را به خانه بیاوریدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<