گلدان طلایی یک اکسسوری جذاب و چشمگیر در دکوراسیون خانه های مدرن

چیدوپلاس 03 خرداد 1400 ،

گلدان ها کامل کننده دکوراسیون خانه هستند و استفاده از آنها در قسمت های مختلف جذاب و انرژی بخش خواهد بود. گلدان طلایی یکی از انواع گلدان هاست که زیبایی خیره کننده ای دارد و وجود آن چیدمان خانه را شیک تر و دیدنی تر خواهد کرد. گلدان طلایی هم به شکل شیشه ای و هم به صورت سرامیکی و سفالی ساخته می شود که هر کدام از آنها به اندازه خود چشمگیر و دلفریب هستند.

گلدان طلایی شیشه ای

یکی از انواع گلدان های لوکس و جذاب، گلدان طلایی شیشه ای است. این گلدان ها هم به شکل مات و هم به صورت شفاف ساخته می شوند و دارای طرح ها و مدل های متنوعی هستند. چند روش برای ساخت گلدان طلایی شیشه ای وجود دارد. یک روش اینکه رنگ گلدان به طور کلی طلایی است و خمیر شیشه گری از ابتدا طلایی رنگ بوده و گلدان طلایی شیشه ای به صورت شفاف ساخته می شود، در روش دیگر از رنگ طلایی برای روی گلدان شیشه ای استفاده می شود که به این ترتیب دیگر درون گلدان طلایی شیشه ای دیده نخواهد شد. در یک روش دیگر هم از ورقه های طلا برای ساخت گلدان طلایی شیشه ای استفاده می گردد و با ایجاد یک لایه لعاب شفاف بر روی آن، ورقه های طلا کاملا محکم به سطح گلدان می چسبند.

گلدان طلایی شیشه ای در مدل های بسیار متنوعی ساخته می شوند. به طور کلی دو مدل در ساخت گلدان شیشه ای رعایت می شود. یکی اینکه گلدان به کلی طلایی است، و دیگر اینکه در ساخت آن از رنگ های دیگر نیز استفاده می شود. انتخاب هر کدام از آنها بسته به سلیقه خریدار است و با توجه به چیدمان خود آنها را تهیه می کند. در گلدان طلایی شیشه ای دو رنگ معمولا بخشی از شیشه بی رنگ و بخش دیگر طلایی است. این کار با طرح های مختلفی انجام می گیرد. مثلا بر روی گلدان شیشه ای بی رنگ طرح های گل به رنگ طلایی ایجاد شود و یا اینکه بخش یک سوم پایینی گلدان شیشه ای به رنگ طلایی و بخش بالایی آن بی رنگ باقی بماند. بعضی از گلدان های طلایی شیشه ای هم با طرح ترک خورده ساخته می شوند.

گلدان شیشه ای طلایی
گلدان شیشه ای طلایی
گلدان شیشه ای طلایی
گلدان شیشه ای طلایی
گلدان شیشه ای طلایی
گلدان شیشه ای طلایی

گلدان طلایی فلزی

اگر به دنبال برق درخشانی هستید که چشم ها را به سمت خود خیره کند، از گلدان طلایی فلزی استفاده کنید. گلدان طلایی فلزی شفاف ساخته می شود و نور را منعکس می کند. این گلدان ها جنس و کیفیت خوب و مقاومی دارند و بر خلاف گلدان های شیشه ای، در برابر شکنندگی مقاوم اند. این گلدان های مدرن با دکوراسیون فلزی کاملا هماهنگی دارند و بر روی میزی سنگی با پایه های فلزی طلایی پر شکوه جلوه خواهند کرد. همچنین دکوراسیون روشن به خصوص رنگ کرم نیز هماهنگی فوق العاده ای با گلدان طلایی فلزی ایجاد کرده و خانه را گرم تر و مجلل تر خواهد کرد.

گلدان فلزی طلایی
گلدان فلزی طلایی
گلدان فلزی طلایی

گلدان طلایی سفالی و سرامیکی

گلدان های سفالی و سرامیکی نیز می توانند با یک پوشش طلایی رنگ، تبدیل به یک گلدان طلایی بی نظیر شوند. برای اینکه یک دکوری طلایی خاص داشته باشید می توانید گلدانی را انتخاب کنید که نقوش و طرح هایی با ظرافت و زیبایی بر روی آن نقش بسته است. طرح های سنتی ایرانی و یا حتی طرح های مدرن زیبا کننده یک گلدان طلایی سفالی و سرامیکی خواهند بود. در این گلدان ها نقوش با رنگ های دیگری بر روی سطح طلایی رنگ کشیده می شود که در این میان رنگ آبی لاجوردی به جذاب ترین شکل ممکن خودنمایی خواهد کرد.

گلدان طلایی جدید
گلدان طلایی جدید
گلدان طلایی جدید

گلدان کنار سالنی طلایی

گلدان طلایی بزرگ یا گلدان کنار سالنی، گلدانی است که معمولا به صورت چند تایی بر روی زمین یا در یک ارتفاع بلند قرار می گیرد. گلدان های کنار سالنی طرح ها و مدل های گوناگونی دارند. بعضی از این گلدان ها پایه های بلندی دارند و در بعضی دیگر خود محفظه گلدان بلند است. سطح این گلدان ها ساده و یا طرح دار ساخته می شود، در مدل های طرح دار تراش خوردگی ها و خطوط برآمده و فرو رفته ای بر روی سطح آن مشاهده می شود که گلدان را از سادگی بیرون می آورد. گلدان کنار سالنی طلایی بیشتر برای خانه هایی مناسب است که چیدمانی مدرن دارند. درون این گلدان ها می توان از گل های طبیعی بزرگ و کوچک استفاده نمود و بدانید که وجود یکی از این گلدان های طلایی در خانه چشم هر بیننده ای را به سمت خود جلب خواهد کرد.

گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی

استند فلزی طلایی

گاهی اوقات پیش می آید که برای کنار سالن ترجیح می دهید از گلدان های معمولی استفاده کنید و به دنبال چیزی هستید که گلدان های تان را بر روی آن بگذارید. استند فلزی به رنگ طلایی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. استند های فلزی دارای ارتفاع بلند و چندین محل برای نگهداری گلدان هستند. شکل و فرم آنها کاملا مدرن است و اگر خانه ای با این سبک چیدمان دارید، حتما با سایر وسایل تان ست خواهد شد.

گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی
گلدان کنار سالنی طلایی

کاربرد گلدان طلایی در دکوراسیون خانه

به غیر از دکوراسیون هایی به رنگ طلایی که در آنها از گلدان طلایی به بهترین شکل می توان استفاده نمود، چیدمان هایی با تم رنگی دیگر نیز می توانند میزبان خوبی برای گلدان طلایی باشند. مثلا اگر دکوراسیونی به رنگ مشکی دارید، حتما از گلدان طلایی شیشه ای یا فلزی استفاده کنید. همنشینی رنگ های مشکی و طلایی و درخشندگی این رنگ تاثیر بسیار خوبی بر چیدمان خواهد داشت. همچنین رنگ طلایی در کنار سفید، طوسی، آبی تیره و همینطور صورتی چرک جلوه ای فوق العاده زیبا و شیک پیدا می کند. گلدان طلایی شیشه ای در کنار چوب قهوه ای رنگ نیز تصویری بی نظیر ایجاد خواهد کرد.

چه گلی برای گلدان طلایی مناسب است؟

گیاهان سبز آپارتمانی می توانند درون گلدان طلایی کاشته شوند. جالب است که رنگ سبز گیاهان با طلایی گلدان هماهنگی خوبی دارد. همه نوع گیاهی از پهن برگ و قد کوتاه گرفته تا گیاهانی که شاخ و برگ بلندی دارند و تا کاکتوس ها می توانند در یک گلدان طلایی رنگ خود نمایی کنند. گلدان های طلایی در اندازه های مختلفی ساخته می شوند و برای کاشت گیاهان بزرگ، از یک گلدان طلایی بزرگ می توان استفاده کرد.

علاوه بر اینها از گل های طبیعی شاخه ای و حتی گل های خشک نیز می توان در گلدان طلایی رنگ استفاده نمود. گل های شاخه ای مانند یک دسته رز شیری رنگ و یا گل های رنگارنگ درون گلدان طلایی بر روی میز حس و حالی بی نظیر ایجاد می کند و اگر می خواهید از مهمانانی عزیز پذیرایی کنید، این ترکیب چیدمانی را اجرا کنید. همچنین گل های خشک شده و شاخه های خشک نیز می تواند به عنوان یک دکوری ویژه و خاص در سالن پذیرایی قرار گیرند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<