کاربرد کاغذ دیواری طلایی در کجاست؟

چیدوپلاس 17 مرداد 1400 ،

طلا فلزی گران قیمت محسوب می شود و در خانه ی افراد ثروتمند از گذشته تا امروز از رنگ طلایی به وفور استفاده می شده است. رنگ طلایی نمادی از ثروت، قدرت، انرژی و در عین حال نشانه ای از مهربانی و صلح است؛ برای آنکه این نماد ها و نشانه ها را در خانه خود داشته باشید، باید رنگ طلایی را به روشی وارد دکوراسیون خود کنید. این کار از طریق نصب کاغذ دیواری طلایی قابل انجام است.

علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد، داشتن دیوار هایی با کاغذ دیواری طلایی می تواند گرما و انرژی خاصی را به خانه وارد کند. کاغذ دیواری طلایی به همراه چیدمانی به همین رنگ فضای خانه را به سمت لوکس و مجلل بودن پیش می برد و اگر دوست دارید خانه ای با شکوه داشته باشید حتما از این رنگ برای دیوار ها استفاده کنید. کاربرد کاغذ دیواری طلایی در کنار چیدمان طلایی رنگ نوعی حس احترام را در بیننده ایجاد می کند. این حس احترام به دلیل آن است که فضایی که در آن از رنگ طلایی استفاده شده است، رسمی و تا حدی غیر صمیمی است.

کاربرد کاغذ دیواری طلایی در کجاست؟

به دلیل ایجاد فضایی جدی و رسمی که توسط رنگ طلایی ایجاد می گردد، بهترین مکان جهت استفاده از کاغذ دیواری طلایی در سالن پذیرایی است. کاغذ دیواری طلایی را هم می توان بر روی همه دیوار های سالن پذیرایی نصب کرد و هم می توان یک دیوار را به این کاغذ دیواری اختصاص داد. این موضوع بستگی به طرح انتخابی کاغذ دیواری طلایی دارد.

پیشنهاد می شود که اگر از کاغذ دیواری طلایی استفاده کردید که دارای طرح های شلوغ بود و رنگ طلایی آن در حجم زیاد و با درخشندگی بالایی وجود داشت، از آن تنها بر روی یک یا دو دیوار استفاده کنید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری ساده پوشش دهید. اما اگر کاغذ دیواری طلایی تان نسبتا ساده بود و میزان رنگ طلایی در آن متناسب و محدود بود برای تمامی دیوار ها می توان از آن استفاده نمود.

کاغذ دیواری طلایی یا کاغذ دیواری سلطنتی طلایی که در سالن های پذیرایی استفاده می شود دارای طرح های تزیینی کلاسیکی هستند که بیشتر شامل طرح های داماسک به همراه گل های تزیینی اند. در این کاغذ دیواری ها از رنگ طلایی براقی استفاده شده است که در زیر نور لوستر و چراغ ها درخشندگی ویژه ای را به نمایش می گذارد. استفاده از مبلمان استیل طلایی یا کرم رنگ در سالن پذیرایی با کاغذ دیواری سلطنتی طلایی نمایی فوق العاده زیبا و شکوهمند ایجاد می کند و بسیار تاثیر گذار است. این سبک چیدمان کاملا شرقی است و اصالت و وقار خاصی به همراه دارد.

نورپردازی برای کاغذ دیواری طلایی

اگر از کاغذ دیواری طلایی استفاده کرده اید از اهمیت نورپردازی غافل نشوید. در واقع این نور است که با برخورد به رنگ طلایی کاغذ دیواری جذابیت و زیبایی آن را افزایش می دهد و در خانه ای با نور کم کاغذ دیواری طلایی تاثیر خود را نخواهد داشت. بنابراین اگر خانه تان دارای پنجره های نورگیر است هرگز راه عبور نور را از پنجره مسدود نکنید و اجازه دهید تا نور خورشید بر طلایی های کاغذ دیواری تان بتابد. برای شب نیز با نصب نوار ها و ریسه های نوری کم مصرف و با روشن کردن آنها فضای خانه را به اندازه کافی پر نور کنید.

مدل های کاغذ دیواری طلایی

کمتر پیش می آید که کاغذ دیواری های طلایی به صورت یکدست به رنگ طلایی باشد و معمولا در آن از رنگ طلایی به همراه یک رنگ دیگر استفاده می شود. این رنگ ها بیشتر سفید، کرم، قهوه ای و گاهی قرمز یا مشکی هستند. در واقع زمینه کاغذ دیواری به رنگ های گفته شده و طرح های آن دارای رنگ طلایی هستند. درباره طرح های کاغذ دیواری طلایی هم باید گفت که این طرح ها متنوع اند و مدل های گوناگونی را شامل می شوند؛ از طرح های کلاسیک گرفته تا مدل های مدرن تر که شامل طرح های ساده تری نسبت به انواع کلاسیک هستند. از کاغذ دیواری طلایی کلاسیک در خانه ای با سبک چیدمان مدرن نیز می توان استفاده کرد و تصویری جذاب ایجاد نمود.

کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی
کاغذ دیواری طلایی

کاغذ دیواری کرم طلایی

رنگی که بیشترین استفاده را در کاغذ دیواری طلایی دارد، رنگ کرم است. کاغذ دیواری طلایی با زمینه کرم رنگ که طرح های طلایی و درخشان بر روی آن نقش بسته است به عنوان یک کاغذ دیواری لوکس و زیبا مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ های کرم و طلایی هر دو در گروه رنگ های گرم قرار می گیرند و فضای ایجاد شده توسط این دو رنگ بر روی کاغذ دیواری همراه با آرامش و لطافت خاصی است. کاغذ دیواری کرم طلایی فضای خانه را روشن می کند و برای خانه های کوچک نیز مناسب است.

اگر به سبک چیدمان کلاسیک علاقه دارید، بهتر است در کنار کاغذ دیواری کرم طلایی از مبلمان استیل طلایی و یا مبل استیل کرم طلایی یا سفید و طلایی استفاده کنید. پارچه روکش مبلمان را نیز به رنگ های کرم، سفید و یا قهوه ای انتخاب کنید تا فضای زیبایی ایجاد گردد. برای روکش مبل ها از پارچه هایی با طرح های طلایی هم می توان استفاده کرد تا هماهنگی خاصی بین مبلمان و کاغذ دیواری کرم طلایی ایجاد گردد. اما در صورتیکه خانه تان به سبک های مدرن تری چیدمان شده است، استفاده از مبلمان راحتی کرم رنگ بهترین انتخاب خواهد بود. بر روی مبل از کوسن های طرح دار یا ساده می توان استفاده نمود.

از رنگ های قهوه ای یا قرمز و زرشکی هم در کنار کاغذ دیواری طلایی استفاده می شود. برخلاف دکوراسیون یک دست با رنگ طلایی و کرم که فضایی سرشار از آرامش را با خود به همراه می آورد، استفاده از رنگ های تیره تر قهوه ای و زرشکی نوعی انرژی و کنتراست را ایجاد می کند. اگر خانه تان کوچک است پیشنهاد می شود که از رنگ های تند و تیره که فضا را کوچک تر جلوه می دهند، بپرهیزید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاغذ دیواری سفید طلایی و مکان های مناسب برای استفاده از آنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<