رنگ طلایی سقف خانه و ایجاد یک سقف لوکس و متفاوت

چیدو پلاس 16 اسفند 1401 ،

رنگ طلایی از آن دست رنگ هایی است که کاربرد های مختلفی را می توان از آن انتظار داشت، از رنگ طلایی سقف خانه گرفته تا استفاده از این رنگ در دیوار ها و وسایل سالن پذیرایی و دیگر قسمت ها. تا پیش از این درباره رنگ طلایی در کاغذ دیواری، وسایل خانه از جمله مبلمان، میز و پارچه های کوسن و غیره زیاد صحبت شده است اما این بار می خواهیم به موضوع رنگ طلایی سقف خانه بپردازیم و در مورد کاربرد این رنگ زیبا در سقف پیشنهاداتی را ارائه نماییم. اگر برای تان جالب است که بدانید استفاده از رنگ طلایی در سقف به چه صورت هایی امکان پذیر است و چه نتیجه ای را حاصل می کند، در این متن همراه ما بمانید. این مطلب موارد زیر را بررسی خواهد کرد:

  • کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون خانه
  • روش ها و ایده های کاربرد رنگ طلایی سقف خانه
  • بهترین دکوراسیون برای رنگ طلایی سقف خانه
  • نکات مهم درباره رنگ طلایی سقف خانه

پیش از آنکه به کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون خانه بپردازیم و مطلب را درباره رنگ طلایی سقف خانه آغاز کنیم، خوب است که درباره ویژگی های این رنگ بیشتر بدانیم. رنگ طلایی نمادی از انرژی، قدرت و ثروت است. به همین دلیل از این رنگ در خانه و کاخ های سلطنتی زیاد استفاده می شود. همچنین این رنگ نشانه ای از مهربانی، دوست داشتن و مراقبت را نیز در خود دارد. رنگ طلایی رنگی لوکس محسوب می شود و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی موجب لوکس شدن چیدمان می شود. شفافیت و براقیت این رنگ باعث می شود که فضا پر انرژی، با شکوه و جذاب شود. رنگ طلایی رنگی مجلل است و استفاده از آن در چیدمان خانه، خصوصا سالن پذیرایی بسیار پیشنهاد می گردد.

کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون خانه

در هر قسمت از خانه می توان از رنگ طلایی استفاده نمود. از دیوار ها تا مبلمان و حتی کابینت های آشپزخانه برای کاربرد این رنگ مناسب است. رنگ طلایی سقف خانه در کنار دیوار هایی از این رنگ و مبلمانی استیل و طلایی رنگ چیدمانی مجلل و شکوهمند را ایجاد می کند. در مورد کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون خانه باید گفت که از این رنگ در کاغذ دیواری های کلاسیک و مدرن استفاده می شود. همچنین مبلمان استیل به رنگ طلایی بسیار معروف و مشهور هستند و مبلمان مدرن فلزی نیز با رنگ طلایی ساخته می شوند. بر روی مبل های راحتی می توان از کوسن هایی با پارچه های طرح دار طلایی رنگ استفاده کرد و لوستر و اکسسوری های دیگر نظیر آباژور و همینطور وسایل دکوری همگی به رنگ طلایی زیبایی و جلوه فراوانی به چیدمان می بخشند.

رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه

روش ها و ایده های کاربرد رنگ طلایی سقف خانه

در مورد رنگ طلایی سقف خانه می توان دو روش کلی را نام برد. اولین روش آن است که سقف خانه به طور کلی و یا بخش هایی از آن به صورت یکدست با رنگ طلایی رنگ آمیزی شود. روش دوم هم به این صورت است که گچبری ها و تزییناتی که روی سقف و یا دور آن وجود دارد، با رنگ طلایی آراسته شوند. در ادامه هر دو مورد به طور مجزا توضیح داده خواهد شد. رنگ طلایی سقف خانه باعث می شود که فضای سالن بسیار پر زرق و برق و سلطنتی به نظر آید.

  • رنگ آمیزی سقف به صورت یک دست با رنگ طلایی: معمولا کمتر پیش می آید که تمامی قسمت های سقف خانه با رنگ طلایی پوشش داده شود. اما می توان بخش هایی از سقف را به شکلی یکدست با این رنگ زیبا رنگ آمیزی نمود. برای مثال بخش داخلی کناف سقف محل مناسبی برای استفاده از این رنگ است. کناف ها شکل ها و فرم های مختلفی دارند و شما می توانید بنا بر شکل و فرم کناف از رنگ طلایی درون یا بیرون آن استفاده نمایید. رنگ طلایی سقف خانه می تواند با رنگ اکریلیک و یا رنگ روغن و همینطور با استفاده از ورق طلا هم ایجاد شود.
  • رنگ آمیزی گچبری ها با رنگ طلایی: یکی از دیگر از روش های استفاده از رنگ طلایی سقف خانه آن است که بخش های تزیینات گچبری ها را با این رنگ پوشش داد. گچبری های سقف معمولا به رنگ سفید هستند و وقتی مقداری رنگ طلایی بر روی آن بیاید بسیار زیبا به نظر می رسد. هم در گذشته و هم در حال حاضر از این روش برای تزیین سقف، گچبری های دور آن و همینطور گچبری دور لامپ و لوستر استفاده می شود.

بهترین دکوراسیون برای رنگ طلایی سقف خانه

هنگامی که شما از رنگ طلایی بر روی سقف خانه تان استفاده می کنید باید بتوانید دکوراسیون را به نحوی انجام دهید که زیبایی چیدمان و همینطور سقف بیشتر به چشم آید. معمولا در دکوراسیون های کلاسیک و نئوکلاسیک از رنگ طلایی سقف خانه استفاده می شود و چیدمان های مدرن خیلی با این روش رنگ آمیزی سقف جور در نمی آیند. رنگ طلایی یکی از رنگ های اصلی در سبک کلاسیک محسوب می شود و اکثر خانه هایی که با این سبک چیدمان شده اند، به سمت دکوراسیونی مجلل و پر زرق و برق پیش می روند. کاربرد رنگ طلایی سقف خانه باعث می شود که تجمل بیشتر شود و وجود رنگ طلایی هم در سقف و هم در مبلمان نوعی هماهنگی و تناسب را بین اجزای چیدمان فراهم می کند. هنگامی که از رنگ طلایی سقف خانه استفاده می کنید، برای آنکه زیبایی دکوراسیون بیشتر به چشم آید حتما موضوع چرخش رنگ را جدی بگیرید. یعنی کاری کنید که این رنگ در فضای سالن پذیرایی تان به گردش در بیاید. علاوه بر رنگ طلایی سقف خانه از این رنگ در مبلمان، کاغذ دیواری ها، والان پرده و دکوری ها هم استفاده نمایید. البته میزان کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون سالن پذیرایی تان بستگی زیادی به متراژ آن هم خواهد داشت. اگر سالن پذیرایی تان کوچک است، میزان استفاده از این رنگ نیز کمتر می شود. یکی از موارد مهم درباره رنگ طلایی سقف خانه آن است که لوستر با این رنگ هماهنگی داشته باشد. هنگامی که از این رنگ جذاب در سقف خانه استفاده می کنید بهتر است یک لوستر کلاسیک و فلزی با کریستال های درخشان داشته باشید. انعکاس نور طلایی رنگی که از سقف بر این کریستال های شفاف ایجاد می شود، زیبایی دو چندانی را به دکوراسیون سالن پذیرایی خواهد بخشید.

نکات مهم درباره رنگ طلایی سقف خانه

  • اگر رنگ طلایی بر تمام قسمت های سقف زده شود، باعث کوچک و گرفته شدن فضا می گردد و سقف خانه کم ارتفاع به نظر می رسد. برای همین است که پیشنهاد می شود، از این رنگ تنها در بخش هایی از سقف استفاده گردد.
  • علاوه بر ورق طلا و رنگ برای استفاده بر روی سقف، می توان از شیشه های طلایی رنگ نیز با برش کاری های خاصی بر روی سقف استفاده کرد و فضایی کاملا با شکوه و خاص را ایجاد نمود.
  • چنانچه گچبری های دور سقف و دور لوستر به رنگ طلایی رنگ آمیزی می شوند، وجود یک لوستر طلایی رنگ در مرکز سقف لازم و ضروری است.
  • وجود نور های سقفی از جمله لامپ های هالوژن و نور های مخفی به درخشان تر شدن و زیبا تر به نظر رسیدن رنگ طلایی سقف خانه بسیار کمک می کند.
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه
رنگ طلایی سقف خانه

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

سقف مدرن پذیرایی و بررسی انواع کناف، گچبری و دیگر سقف های کاذب سالن پذیرایی

رنگ گچبری سقف و نکاتی درباره رنگ آمیزی گچبری سقف خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<