دکوراسیون سبز و طوسی، انتخابی عالی برای طبیعت دوستان

چیدوپلاس 06 اردیبهشت 1400

خیلی از ما که در آپارتمان ها زندگی می کنیم و از فضای طبیعی و خانه های حیاط دار به دور هستیم، همچنین بیشتر وقت مان به کار کردن می گذرد و کمتر فرصت بودن در طبیعت و استفاده از زیبایی رنگ های سبز را داریم، باید به طریقی این رنگ را وارد زندگی مان کنیم. وجود رنگ سبز در دکوراسیون خانه حتی در شمایل یک دست مبلمان و یا پرده می تواند یادآور سرزندگی و امید شود. حال اگر مایلید چیدمان خانه تان را به صورت حرفه ای، همانند یک متخصص دکوراسیون، طراحی کنید باید بدانید که برای داشتن خانه ای زیبا و سرشار از روح زندگی، تنها رنگ سبز کافی نیست. با وارد کردن رنگ هایی دیگر نظیر طوسی یا زرد می توانید محل زندگی خود را به مکانی مملو از زیبایی و انرژی های مثبت تبدیل نمایید.

رنگ های سبز و طوسی دارای چه ویژگی هایی هستند؟

همه می دانند که رنگ سبز نماد طبیعت است؛ نماد تازگی و نو شدن، سر زندگی، تجدید حیات، تعادل و هماهنگی، معنویت و آرامش. سبز، رنگ اعتماد و صلح طلبی هم هست، همچنین نشانه ای از عشق به طبیعت، خانواده و عزیزان است. این رنگ سرشار از انرژی های مثبت و قوی بوده و قرار گیری آن در کنار رنگ طوسی که رنگی خنثی محسوب می شود، انتخابی عالی است. رنگ طوسی همیشه به یک مکمل خوب نیاز دارد زیرا خود به تنهایی دارای فضایی میانگین است. همچنین طوسی به نوعی بیانگر حالات روحی درونگرایانه به شمار می رود، پس وجود رنگی انرژی بخش مانند سبز می تواند آن را به تعادل برساند.

خانه ای با دکوراسیون سبز و طوسی

اگر این ترکیب رنگی را برای چیدمان خانه تان انتخاب کرده اید پس بهتر است درباره جزییات آن نیز اطلاعاتی را داشته باشید. این جزییات مربوط به انتخاب مبلمان، پرده ها، رنگ دیوارها، زمین و فرش و دیگر وسایل تزیینی است. قبل از هر چیز این نکته را مد نظر داشته باشید که اصلا ملزم نیستید که تنها از این دو رنگ برای تمامی وسایل استفاده کنید. شما می توانید بسته به نیاز یک یا دو رنگ دیگر را نیز به دکوراسیون سبز و طوسی خود اضافه نمایید تا خانه تان حال و هوای بهتری پیدا کند.

رنگ دیوار ها در دکوراسیون سبز و طوسی

برای رنگ دیوار های خانه تان می توانید از یکی از رنگ های سفید، سبز تیره و یا طوسی روشن استفاده کنید. البته انتخاب تیرگی و روشنی رنگ سبز بستگی زیادی به رنگی دارد که برای مبلمان انتخاب کرده اید. پیشنهاد می شود که اگر مبلمان را به رنگ طوسی روشن انتخاب نموده اید، یک یا دو دیوار را به رنگ سبز تیره رنگ آمیزی کنید. اما اگر مبلمان تان دارای رنگ سبز است، بهتر است تمامی دیوار ها را با رنگ طوسی روشن، رنگ نمایید. برای ایجاد تنوع می توانید یک دیوار را با رنگ سبزی که شبیه به رنگ مبل هاست، رنگ آمیزی کنید.

رنگ مبلمان در دکوراسیون سبز و طوسی

برای رنگ مبلمان معمولا از رنگ های سبز تیره و طوسی روشن و یا متوسط استفاده می شود، به عبارت دیگر این ترکیب رنگی بهترین و زیباترین ترکیب سبز و طوسی است. البته از رنگ های سبز روشن نیز می توان استفاده کرد اما قطعا زیبایی و قدرت رنگ های تیره را نخواهد داشت. در یک ست مبلمان می توان همه مبل ها را از یک رنگ و یا ترکیب دو رنگ انتخاب کرد. بیشتر اوقات در ترکیب های دو تایی، کاناپه را از یک رنگ و مبل های تک را از رنگی دیگر انتخاب می کنند. اما کوسن که فصل مشترک آنهاست باید به گونه ای بر روی مبلمان قرار گیرد که راه ارتباط آنها با همدیگر باشد.

رنگ کوسن ها در دکوراسیون سبز و طوسی

برای داشتن یک ست مبلمان شیک در دکوراسیون سبز و طوسی می توانید کوسن هایی ساده و یا طرح دار بر روی مبل ها قرار دهید. با کمی جستجو در بین پارچه های مناسب برای کوسن و انتخاب هایی با سلیقه و خلاقانه کمی بافت و طرح را نیز وارد چیدمان خود کنید. کوسن های راه راه، گل دار، پارچه هایی با طرح های هندسی و مدرن و یا طرح های متنوع دیگر که رنگ های سفید، طوسی، سبز و یا اُکر (خردلی) را در خود دارند، به عنوان گزینه هایی عالی برای این کار مطرح می شوند.

پرده در دکوراسیون سبز و طوسی

بهترین پرده که می تواند با هر دکوراسیونی و با هر رنگی مطابقت داشته باشد، پرده حریر سفید و ساده است. اما اگر می خواهید برای پرده از والان استفاده کنید رنگ های طوسی و سبز انتخاب های درست و مناسبی هستند. رنگ پرده باید متناسب با رنگ مبلمان باشد، به این معنی که اگر مبلمان شما سبز سدری است، از رنگ سبز کاهویی برای پرده ها استفاده نکنید. در دکوراسیون های غیر رسمی تر مانند اتاق خواب و یا اتاق نشیمن از پارچه های طرح دار نیز برای والان پرده می توان استفاده نمود.

دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی
دکوراسیون سبز و طوسی

استفاده از گیاهان طبیعی در دکوراسیون سبز و طوسی

قرار دادن گیاهان سبز و آپارتمانی در خانه با هر نوع دکوراسیون و هر رنگی همیشه جزو مواردی است که نباید از آن غافل شد. این موضوع درباره دکوراسیون سبز و طوسی نیز صدق می کند، خصوصا اینکه رنگ سبز گیاهان با رنگ سبزی که شما در چیدمان تان از آن استفاده کرده اید، هماهنگی دلپذیری را ایجاد می کند. اگر در چیدمان خود از رنگ طوسی به عنوان رنگ غالب استفاده کرده اید، پس حتما گل های طبیعی را به میزان بیشتر در خانه قرار دهید تا تعادل لازم در بین رنگ ها ایجاد شود. گیاهان برگ پهن مانند انجیری، آگلونما، فیکوس، و گیاهان دیگری مانند سانسوریا می توانند تکمیل کننده چیدمان خانه تان شوند.

وسایل تزیینی و دکوری در دکوراسیون سبز و طوسی

تاثیر وسایل دکوری مانند ظروف و گلدان ها را در زیبایی خانه خود و تاثیر آنها بر دکوراسیون را دست کم نگیرید. با خرید گلدان ها و ظروف شیشه ای دست ساز به رنگ های مختلف مانند سبز، قرمز و یا زرد و قرار دادن آنها بر روی قفسه ها، میز جلو مبلی، کنار گلدان ها و یا هر جای دیگری که امکان قرار گیری آنها هست، جذابیت فرم و رنگ و بافت را به چیدمان خود اضافه نمایید. نصب تابلو های نقاشی یا عکس با این ترکیبات رنگی، قرار دادن شمع و شمعدان، قرار دادن آباژور هایی با پایه فلزی طلایی یا نقره ای، نورپردازی مناسب و کافی، و در نهایت پهن کردن فرشی زیبا می تواند به هر چه بهتر شدن دکوراسیون شما کمک کند.

فرش و پوشش کف در دکوراسیون سبز و طوسی

ترکیب رنگ های سبز و طوسی و ایجاد دکوراسیونی با این رنگ ها فضا را مدرن و امروزی جلوه می دهد. پس در انتخاب فرش نیز باید دقت کنید تا این چیدمان مدرن از بین نرود. برای انتخاب فرش ایرانی توصیه می شود تا دقت بیشتری به خرج دهید و سراغ ترکیب های رنگی کرم و قهوه ای نروید، رنگ های قرمز تند و یکدست هم انتخاب های خوبی نخواهند بود. سعی کنید فرشی داشته باشید که در عین داشتن نقشه ای ایرانی، فضای طرحی و رنگی جدید تری داشته باشد. برای کف خانه نیز بهترین انتخاب کفپوش های خاکستری و رنگ چوب است. این دو رنگ می توانند در بهترین شکل ممکن با دکوراسیون سبز و طوسی شما هماهنگی ایجاد کرده و خانه شما را به یک مکان فوق العاده زیبا و ژورنالی تبدیل کنند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: استفاده از رنگ طوسی در خانه، یک دکور جذاب و مدرن

راهنمای استفاده از فرش طوسیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<