میز ناهار خوری طوسی و بهترین ترکیبات رنگی برای ست کردن آن

چیدوپلاس 22 فروردین 1400 ،

طوسی رنگی پر کاربرد در دکوراسیون داخلی مدرن است. این رنگ اگر بر روی میز ناهار خوری استفاده شود آن را به یک میز ناهار خوری کاملا امروزی تبدیل خواهد کرد. حتی اگر میز ناهار خوری تان قدیمی و کهنه شده است، با رنگ آمیزی آن به رنگ طوسی می توانید حال و هوایی جدید و تازه به خانه خود ببخشید. میز ناهار خوری طوسی در کنار مبلمانی به همین رنگ به کار می رود و هم به صورت تک رنگ و هم در ترکیب با رنگ های دیگر. در ادامه به معرفی کامل میز ناهار خوری طوسی رنگ و بهترین ترکیبات رنگی برای آن خواهیم پرداخت.

ویژگی های رنگ طوسی که بهتر است آنها را بدانید

به طیف های بین رنگ های سفید و سیاه، طوسی می گویند. این رنگ جزو رنگ های خنثی محسوب می شود و بهتر است در کنار آن از یک یا چند رنگ دیگر نیز استفاده کرد. می گویند رنگ طوسی نمادی از اندوه و در عین حال آرامش است. همچنین طوسی می تواند نمادی از بی طرفی و سازش نیز باشد. کاربرد رنگ طوسی به تنهایی در دکوراسیون خانه باعث می شود تا یکنواختی برقرار شده و همین یکنواختی موجب خستگی و کمبود انرژی می شود.

در مقابل، رنگ طوسی به خوبی با همه رنگ ها ست می شود و چیدمان خانه ای با ترکیب طوسی و رنگی دیگر کار سختی نخواهد بود. با قرار دادن یک رنگ محرک در کنار این رنگ جذابیت و سر زندگی جای خود را در خانه باز می کنند. رنگ طوسی رنگی اسرار آمیز هم به حساب می آید زیرا به راحتی می توان احساسات را در پشت این رنگ خنثی مخفی کرد. اما اگر مایل به بروز احساسات خویش هستید در دکوراسیون خانه تان رنگ طوسی را به همراه رنگ های سفید، گروه رنگ های آبی (خصوصا آبی های تیره)، رنگ صورتی، سرخابی و بنفش و سبز به کار ببرید.

انواع ترکیب های رنگی در میز ناهار خوری طوسی

رنگ طوسی دارای طیف های گوناگونی است. طوسی های روشن تا سربی و فلفل نمکی و طوسی های تیره می توانند در میز ناهار خوری و صندلی های آن به کار برده شوند. حتی می توان از ترکیب دو رنگ برای ست میز ناهار خوری طوسی خود استفاده کنید. اینکه شما چه رنگی را برای این کار انتخاب می کنید بستگی به چیدمان خانه و رنگ دیگر وسایل تان دارد. چون معمولا میز ناهار خوری ترکیب شکلی و رنگی مشابه با مبلمان را دارد، رنگ آن نیز مشابه با رنگ چوب و پارچه مبل ها انتخاب می گردد. در زیر چند ترکیب رنگی پیشنهادی برای میز ناهار خوری طوسی معرفی می شود.

میز ناهار خوری طوسی تک رنگ

یک میز ناهار خوری کاملا مدرن و ساده می تواند به صورت طوسی تک رنگ ساخته شود. شاید کمتر کسی این انتخاب را می کند اما به هر حال میز ناهار خوری طوسی تک رنگ نیز طرفداران خود را داراست. انتخاب این رنگ به این معنی است که رنگ مبلمان نیز به همین گونه انتخاب شده، پس شما با خانه ای خنثی مواجهید. برای ایجاد کمی تعادل می توانید از لکه رنگ هایی در گوشه و کنار چیدمان خود بهره ببرید. برای مثال قرار دادن یک تابلوی نقاشی که در آن به غیر از رنگ طوسی از رنگ هایی مانند زرد یا قرمز و سبز استفاده شده است، می تواند موثر باشد.

میز ناهار خوری طوسی و قهوه ای

رنگ گرم قهوه ای در کنار طوسی یک ترکیب بی نظیر و کاملا درست را ایجاد می کند. برای همین است که در میز ناهار خوری و قهوه ای از چوب قهوه ای رنگ برای میز و پایه های صندلی و از رنگ طوسی برای روکش صندلی ها استفاده می گردد. رنگ قهوه ای تیره و یا رنگ های بلوطی و فندقی در کنار طوسی های تیره بسیار زیبا خواهند بود. وجود یک رنگ گرم و یک رنگ نسبتا سرد در کنار یکدیگر تضادی چشم نواز ایجاد کرده و محیط را به لحاظ بصری جذاب تر خواهد کرد.

میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی

میز ناهار خوری طوسی و سفید

ترکیب رنگی طوسی و سفید همیشه جزو محبوب ترین ها بوده است. معمولا در میز ناهار خوری طوسی و سفید میز به رنگ سفید و صندلی ها از پارچه های طوسی رنگ انتخاب می شوند. این ترکیب می تواند به صورت برعکس هم باشد. در میز ناهار خوری 6 نفره می توان میز و چهار صندلی را از رنگ طوسی و دو صندلی بالا و پایین میز ناهار خوری را به رنگ سفید انتخاب نمود. رنگ های سفید و طوسی هر دو خنثی هستند و رو به سردی می روند. برای همین بهتر است با قرار دادن گلدان یا ظروفی به رنگ های گرم مانند قرمز، از میزان سردی کاسته و تعادلی فوق العاده را ایجاد نمایید.

میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی
میز ناهار خوری طوسی

میز ناهار خوری طوسی به همراه رنگ های دیگر

رنگ های دیگری مانند زرد، سبز، زرشکی و صورتی و دیگر رنگ ها نیز در کنار میز ناهار خوری طوسی رنگ به کار گرفته می شود. می توان یک یا دو صندلی را در میز ناهار خوری طوسی به رنگی دیگر انتخاب نمود تا هم تنوع ایجاد شود و هم چیدمان دیگر اجزای خانه راحت تر صورت پذیرد. برای مثال انتخاب رنگ سرخابی در کنار طوسی تیره یا روشن سبب ایجاد نقطه کانونی در خانه می شود به طوری که چشم هر بیننده ای به محض ورود به خانه متوجه میز ناهار خوری طوسی و سرخابی خواهد شد. به این ترتیب و با استفاده از رنگ های گروه صورتی و بنفش می توانید دکوراسیونی پر انرژی و دیدنی طراحی کنید.

میز ناهار خوری طوسی طرح دار

یکی از مدل های میز ناهار خوری طوسی، ترکیبی از رنگ طوسی برای پارچه روکش صندلی ها و یک پارچه طرحدار است. معمولا از پارچه های راه راه برای این مدل میز ناهار خوری استفاده می شود. به این ترتیب که یک یا دو صندلی را از پارچه ای راه راه با رنگ های طوسی و سفید، آبی تیره و سفید و یا رنگ های دیگر انتخاب می شود. این کار کمک می کند تا از نظر دیداری تنوعی ایجاد گردد و چشم ها از دیدن یک رنگ طوسی و تخت خسته نشود. حتی از پارچه های راه راهی که در آن از رنگ های گرم مانند کرم و یا قهوه ای روشن استفاده شده است نیز می توان بهره برد.

بهترین چیدمان خانه با میز ناهار خوری طوسی

برای داشتن دکوراسیونی زیبا به همراه میز ناهار خوری طوسی باید مواردی را در نظر داشته باشید. اگر از رنگی مکمل برای مجموعه میز و صندلی های میز ناهاری خود استفاده کرده اید، حتما آن رنگ را در سایر قسمت های خانه هم به کار ببرید. برای مثال اگر میز ناهار خوری طوسی و صورتی دارید، می توانید از یک رومیزی دارای رنگ صورتی بر روی میز استفاده کنید. برای فرش زیر میز ناهار خوری طوسی و صورتی از یک فرش مدرن ساده به رنگ طوسی روشن بهره ببرید و برای والان پرده ها حتما رنگ صورتی را انتخاب کنید. قرار دادن یک تابلوی نقاشی بر روی دیوار در نزدیکی میز ناهار خوری طوسی و صورتی که دارای رنگ های شارپ و پر انرژی از سفید و صورتی و سرخابی هستند، به بهتر شدن چیدمان خانه کمک خواهد کرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل چستر طوسی با چه رنگ هایی ست می شود؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<