دکوراسیون سبز و قهوه ای ؛ چطور خانه ای با این تم رنگی داشته باشم؟

چیدوپلاس 20 شهریور 1400 ،

استفاده از رنگ های سبز و قهوه ای در دکوراسیون خانه موجب پدید آمدن فضایی طبیعی و با طراوت می شود. هر دو این رنگ ها نمادی از طبیعت هستند و در کنار هم بودنشان حسی از زندگی ایجاد می کند. در دکوراسیون سبز و قهوه ای از رنگ های دیگری نیز در کنار این دو رنگ زیبا استفاده می شود که موجب بهتر شدن چیدمان می گردد. رنگ های سفید و کرم به علاوه چند رنگ گرم البته به میزان بسیار کم در اکسسوری ها در بهبود دکوراسیون موثر خواهد بود. در ادامه پیرامون دکوراسیون سبز و قهوه ای و اینکه چطور می توان خانه ای با این تم رنگی داشت، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دیوار ها در دکوراسیون سبز و قهوه ای

در دکوراسیون سبز و قهوه ای برای دیوار ها بیشتر از رنگ سبز استفاده می شود زیرا قهوه ای فضای خانه را گرفته و غمگین می کند. معمولا از سبز های تیره یا روشن برای یک دیوار استفاده می شود و سایر دیوار ها با رنگ سفید یا کرم رنگ آمیزی می گردد. کاغذ دیواری های ساده و طرح دار سبز رنگ نیز برای دیوار ها انتخاب های خوبی هستند. یک نکته مهم درباره دیوار ها آن است که در دکوراسیون سبز و قهوه ای لزومی به سبز کردن تمامی دیوار ها نیست و می توان تنها یک دیوار را به این رنگ اختصاص داد. برای سایر دیوار ها همانطور که گفته شد از رنگ های روشنی چون سفید و کرم استفاده می گردد. قرارگیری رنگ سبز در کنار سفید موجب می شود تا دیوار سبز رنگ بیشتر به چشم آید و تاثیر گذارتر باشد.

مبلمان در دکوراسیون سبز و قهوه ای

بسته به اینکه از مبلمان راحتی استفاده می کنید یا مبل های چوبی کلاسیک، انتخاب های متفاوتی در زمینه رنگ ها خواهید داشت. اگر مبل راحتی سبز رنگ دارید حتما آن را رو به روی دیوار سبز چیدمان کنید. وجود یک مبل سبز در جلوی دیوار سبز تصویر جالبی نخواهد بود. بهتر است مبل راحتی سبز رنگ تان در جلوی یک دیوار سفید یا کرم رنگ باشد. این دیوار می تواند با یک کاغذ دیواری سفید که دارای طرح های گیاهی سبز رنگ است نیز پوشیده شده باشد. چنانچه از مبلمان چوبی قهوه ای با روکش پارچه سبز هم استفاده می کنید، وضعیت به همین ترتیب خواهد بود. مبلمان چوبی با چوب قهوه ای رنگ و پارچه روکش سبز تیره که ساده یا طرح دار است، در یک دکوراسیون سبز و قهوه ای به خوبی خواهد درخشید.

ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای

استفاده از وسایل چوبی در دکوراسیون سبز و قهوه ای

برای داشتن بهترین دکوراسیون سبز و قهوه ای استفاده از وسایل چوبی قهوه ای رنگ یکی از موارد مهم و اصلی است. این وسایل چوبی شامل مبلمان، میز های جلو مبلی و عسلی، کتابخانه چوبی، وسایل تزیینی و دکوری چوبی و غیره است. تا جای ممکن سعی کنید از یک رنگ چوب برای وسایل مختلف بهره ببرید. مثلا ست میز تلویزیون و میز جلو مبلی یا کنسول اگر هم شکل و هم رنگ باشد تصویر زیباتری از چیدمان را ایجاد می کنند. وسایل دکوری و اکسسوری ها با اینکه جزو ضروریات نیستند اما تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون می گذارند و انتخاب هر کدام از آنها باید با دقت و ظرافت انجام گیرد.

پوشش کف در دکوراسیون سبز و قهوه ای

پارکت و لمینیت قهوه ای رنگ بهترین کفپوش هایی هستند که در دکوراسیون سبز و قهوه ای به کار می روند. این کفپوش ها در رنگ های قهوه ای تیره و یا روشن با رنگ سبزی که در دیوار ها یا مبلمان استفاده شده اند به خوبی ست می شوند و فضایی گرم و دوست داشتنی را پدید می آورند. گرمای رنگ قهوه ای که در کف خانه وجود دارد، سرمای سبز مبلمان را به تعادل می رساند و این یک اتفاق خوب در دکوراسیون سبز و قهوه ای خواهد بود. همچنین برای فرش می توان از فرش هایی با تم رنگی سبز که با مبلمان ست است، استفاده نمود. اگر از مبلمان کلاسیک چوبی با روکش سبز رنگ استفاده می کنید، انتخاب فرش از مدل های سنتی صورت می گیرد. رنگ کرم نیز که با سبز و قهوه ای هماهنگ است نیز می تواند برای فرش مورد استفاده قرار گیرد.

پرده ها در دکوراسیون سبز و قهوه ای

برای پرده ها بهتر است سادگی را مدنظر قرار دهید و از یک حریر یا تور ساده سفید یا کرم استفاده نمایید. دو والان باریک در دو طرف پنجره به رنگ های کرم، نسکافه ای یا سبزی همرنگ با مبلمان، به زیبایی پنجره شما خواهد افزود. استفاده از پارچه طرح دار سبز رنگ نیز برای والان ها پیشنهاد خوبی است. اگر خانه تان در جایی است که به فضای سبز بیرون مانند حیاط یا باغ راه دارد و نگران دیده شدن داخل خانه تان از پنجره نیستید، می توانید با ایجاد چارچوب چوبی برای پنجره ها و کشیدن پرده ها در طول روز، هم اجازه ورود نور خورشید به داخل خانه را بدهید و هم از دیدن منظره طبیعی بیرون لذت ببرید.

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون سبز و قهوه ای

در خانه ای با دکوراسیون سبز و قهوه ای استفاده از گل و گیاه های طبیعی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که هرگز نباید فراموش شود. اگر می خواهید هویت دکوراسیون سبز و قهوه ای را حفظ کنید، گیاه های طبیعی آپارتمانی یک راه اصلی برای رسیدن به این هویت هستند. گلدان های گل به رنگ های قهوه ای و کرم و طلایی و گیاهان سبز با برگ های تازه و زیبا به تعداد مناسب، تاثیر چشمگیری بر روی چیدمان خانه تان خواهند داشت. اگر می خواهید دکوراسیون تان هر چه بیشتر به طبیعت نزدیک شود، از گیاهانی با برگ های پهن و بزرگ و یا گیاهانی با ارتفاع زیاد در کنار گلدان های کوچک استفاده کنید.

تابلو های دیواری در دکوراسیون سبز و قهوه ای

وجود تابلو های عکس و نقاشی بر روی دیوار خانه حتما به زیبا تر شدن دکوراسیون کمک می کند. در دکوراسیون سبز و قهوه ای نصب تابلو های نقاشی با طرح های گیاهی و سبز که بر زمینه سفید مقوا ترسیم شده اند و در قاب های چوبی قهوه ای رنگ جای گرفته اند، بسیار زیبا و جذاب هستند. از تابلو های عکس با موضوع طبیعت و گیاهان نیز برای کار می توان استفاده کرد. همچنین نصب دیوار کوب های چوبی در مدل های مختلف از مجسمه های دیواری کوچک گرفته تا قاب های چوبی و بشقاب های دیواری با طرح های مختلف چیدمان خانه تان کامل تر می کند. در دکوراسیون سبز و قهوه ای از آینه نیز غافل نشوید. آینه هایی با قاب های چوبی قهوه ای رنگ بر زمینه سبز دیوار حتما به جذاب تر شد چیدمان کمک خواهند کرد.

اتاق خواب با دکوراسیون سبز و قهوه ای

در اتاق خواب می توان دیوار پشت تخت خواب را با یک رنگ سبز زیبا رنگ آمیزی نمود. تخت چوبی که از چوب قهوه ای رنگ ساخته شده را در جلوی آن قرار داد و یک رو تختی سفید یا کرم بر روی آن انداخت. برای آنکه رنگ سبز را در رو تختی هم داشته باشید می توانید از کوسن هایی به رنگ سبز ساده یا طرح دار استفاده کنید. استفاده از رو تختی طرح دار با تم رنگی سبز هم انتخاب بسیار خوبی است که با دکوراسیون سبز و قهوه ای هماهنگی خوبی دارد. وجود گلدان های گیاه سبز را در اتاق خواب فراموش نکنید و از ریسه های نوری برای بالای تخت خواب و اطراف گلدان ها استفاده نمایید.

ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای
ترکیب رنگ سبز و قهوه ای

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل قهوه ای را با چه رنگ هایی ست کنیم؟ مکمل رنگ قهوه ای چه رنگی است؟

دکوراسیون قهوه ای و آبی و ایجاد یک ترکیب رنگ متفاوت در خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<