اگر می خواهید دکوراسیونی زیبا در منزل خود داشته باشید این ویدیو را ببینید

چیدوپلاس 16 بهمن 1396 ، ،

چگونه یک دکوراسیون را طراحی کنیم؟ اگر می خواهید دکوراسیونی زیبا در منزلتان داشته باشید باید بتوانید رنگ ها و بافت ها را با هم ترکیب کنید. برای این منظور هر اتاق را یک خانه خیالی در نظر بگیرید و در ذهنتان رنگ های بالقوه را برای هر کدام از اشیا مانند مبل، پرده، اکسسوری ها و غیره را با هم ترکیب کنید. همه چیز را در اتاق تغییر دهید تا به یک تصویر بی نظیر برسید. اگر در این کار بی تجربه اید می توانید با مداد یک نقاشی از طرح اتاق را بکشید، از آن کپی بگیرید سپس با مداد رنگی، رنگ های مورد علاقه تان را روی آن پیاده سازی کنید. این کار به شما یک ایده ی بهتر از آنچه که در فضای شما می تواند کار کند، ارائه می دهد.

رنگ های مورد علاقه خود را پیدا کرده و درباره آنها تحقیق کنید. معانی و نمادهای هر رنگ و تاثیراتی که بر دیگران می گذارند را بیابید. برای این که در طراحی پیشرفت کنید چشمان تان را به دیدن طرح ها و رنگ های دکوراسیون های مختلف عادت دهید، مغز انسان برای الگو شناسی برنامه ریزی شده است. با دقت به دکورهای مورد علاقه تان نگاه کنید، اصول اساسی رنگ ها را بیاموزید و یاد بگیرید رنگ ها را با هم ترکیب کنید. اگر سبک ها را می شناسید چه بهتر اما بدون شناخت آنها هم می توانید طراح دکوراسیون خوبی برای منزل خود باشید.

یادتان باشد که هنر هیچ حد و مرزی ندارد. هنر یک نوع آزمایش است. پس از شکست ها نهراسید، از آنها استقبال کنید. بخش اعظمی از زیباترین دکوراسیون ها نتیجه ریسک است نه یک کار تکراری. هنگامی که شما فقط با دانسته های خود سر و کار دارید در کارتان پیشرفت نمی کنید پس سعی کنید چیزهای جدید را کشف کرده و با هم ترکیب کنید. سایت هایی هستند که به طور آنلاین اجازه می دهد عکس خانه تان را در آن ذخیره کرده و رنگ ها را در آن تغییر بدهید تا به زیباترین ترکیب رنگی ممکن دست پیدا کنید. می توانید از امکانات این سایت ها برای حرفه ای شدن در طراحی استفاده نمایید.

اصول مهم در طراحی دکوراسیون

امروزه طراحی داخلی یک علم محسوب می شود و خیلی از افراد به دانشگاه می روند تا این دانش را فراگیرند. پس این موضوع هم مانند موضوعات مهم دیگر دارای اصول و قوانینی است. هر چند که این اصول می توانند توسط افراد نادیده گرفته شوند و خانه ها تنها بر اساس سلیقه و میل شخصی آنها چیدمان گردد. الگوها و قوانین مربوط به طراحی دکوراسیون شامل چند اصل اساسی است.

  • تعادل: وقتی به یک خانه چیدمان شده نگاه می کنید، اگر همه چیز در موازنه قرار داشت و توزیع یکنواختی بین رنگ ها، اشیاء، بافت ها و غیره موجود بود، حسی از پایداری و ثبات به شما منتقل می شود. این همان تعادلی است که یکی از اصول چیدمان محسوب می شود. نکته مهم درباره تعادل این است که تعادل به معنای تقارن کامل نیست. بلکه تعادل به این معناست که وسایل و المان های مختلف را به گونه ای در سطح مکان مورد نظر توزیع کنید که همه قسمت ها از وزن یکنواختی (به لحاظ بصری) برخوردار باشند.
  • هماهنگی: هماهنگی در دکوراسیون به این معناست که همه اجزا (از مبلمان گرفته تا پرده ها، دیوارها، کوسن ها، فرش و غیره) در رنگ و بافت و شکل اشتراکاتی با هم داشته باشند. در بیشتر مواقع وقتی سخن از اشتراکات به میان می آید، همه تنها به یاد رنگ ها می افتند، اما موارد دیگر را فراموش می کنند. به عنوان یک مثال می توان گفت اگر برای مبلمان از پارچه مخمل استفاده کرده اید، برای ایجاد هماهنگی می توانید والان پرده را نیز از همین جنس پارچه استفاده کنید.
  • تناسب: یکی از اصول مهم در چیدمان، تناسب است. تناسب به معنی نسبت اجسام به فضا است. برای مثال استفاده از مبلمانی با ابعاد بزرگ در یک سالن کوچک، تناسب را بر هم می زند. قرار دادن یک تابلو کوچک بر روی دیواری بزرگ، از نظر تناسب دارای اشکال است. فرش ها باید متناسب با متراژ سالن انتخاب شود، اگر در مقایسه با ابعاد زمین بزرگ یا کوچک به نظر برسند، تناسبات بر هم خورده و از نظر اصول طراحی داخلی اشتباهی رخ داده است.
  • تاکید: وجود یک نقطه کانونی در چیدمان به بهتر شدن آن کمک می کند. تاکید به معنی آن است که بینده به محض ورود به منزل شما، مجذوب نقطه کانونی شود که شما ایجاد کرده اید. این نقطه کانونی می تواند یک میز و آباژوری که بر روی آن قرار داده اید، باشد. هر کدام از وسایل خانه می توانند با تاکید شما بر روی آنها تبدیل به نقطه کانونی شوند.
  • تضاد: گاهی اوقات در عین هماهنگی نیاز است که تضادی در چیدمان ایجاد کنید. تضاد باعث می شود تا تنوع بصری شکل گرفته و چیدمان بیش از حد خسته کننده و تکراری به نظر نرسد. این تضاد می تواند در رنگ ها ایجاد شود. برای مثال قرار دادن کوسن هایی با رنگ های مخالف بر روی مبلمان یک تضاد خوب ایجاد می کند.

ترکیب رنگ مبلمان منزل برای داشتن دکوراسیونی زیبا

مبلمان جزو وسایلی هستند که با ورود به خانه و اولین نگاه ها به چشم می آیند. پس انتخاب بهترین ترکیب رنگی برای مبلمان تاثیر زیادی بر داشتن دکوراسیونی زیبا دارد. بر اساس اصول و الگوهای گفته شده دیگر به راحتی می توانید بهترین چیدمان را برای خانه خود ایجاد نمایید. ترکیب رنگ مبلمان در درجه اول وابسته به رنگ مورد علاقه شماست. رنگ خود را در چرخه رنگ پیدا کنید و رنگ های مکمل، متضاد و هم جوار آن را ببینید. اگر می خواهید مبلمان را به نقطه کانونی تبدیل کنید، بهتر است ایجاد تضاد را فراموش نکنید. ترکیب های رنگی ایده آل برای مبلمان با توجه به متراژ سالن و میزان نور بدست می آیند. برای سالن های کوچک و کم نور حتما از رنگ های روشن استفاده کنید و سعی کنید با قرار دادن کوسن های رنگی (در تناسب و یا در تضاد با رنگ مبلمان) جلوه مبل ها را بیشتر کنید.

مبلمان کرم رنگ یا طوسی جزو بی دردسر ترین ترکیب های رنگی برای مبلمان هستند، اما انتخاب های جسورانه تری هم وجود دارد. مبلمان زرشکی، مبلمان آبی تیره، مبلمان سبز، قهوه ای و صورتی انتخاب های جذابی برای رنگ مبلمان هستند. اگر دوست دارید ترکیب های رنگی متفاوت را برای مبلمان خود داشته باشید می توانید از دو یا سه رنگ استفاده کنید. برای ترکیب رنگ مبلمان و چیدمان کلی خانه می توان یک رنگ را مبنا قرار داد سپس چیدمان را براساس آن طراحی و اجرا کرد. در ویدیوی زیر ترکیب های مختلف رنگ آبی در دکوراسیون خانه را مشاهده می کنید. همان طور که در این ویدیو می بینید رنگ آبی با بقیه رنگ ها ترکیبات مختلفی ایجاد می کند. شما کدام ترکیب رنگی را دوست دارید؟

ARVE Error: Invalid URL https://chidoplus.com/video/how to decor.mp4 in url

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل

ویدیو: ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل – قسمت اول

ویدیو: ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل – قسمت دوم

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<