تشخیص آرکوپال اصل ، شناخت بهترین راه برای خرید آرکوپال اصل

تا به حال برای تان پیش آمده که ظروف آرکوپال را به اسم اصل بخرید و بعدا متوجه شوید که تقلبی بوده است؟ باید گفت تشخیص آرکوپال اصل هم کار آسانی است و هم سخت. ما در این مطلب سعی کردیم راه های تشخیص آرکوپال اصل را برای تان توضیح دهیم تا با دیدن این ظروف و با در دست گرفتن آنها به راحتی و به سرعت متوجه اصل بودن یا تقلبی بودن این ظروف بشوید. برای آنکه راه های تشخیص را به خوبی متوجه شوید بهتر است قبل از هر چیز تعریفی از ظروف آرکوپال داشته باشیم.

آرکوپال اصل به چه ظروفی می گویند؟

ظروف ساخته شده از ماده اولیه ای به نام اوپال که در کشور فرانسه تولید می گردد با نام آرکوپال اصل شناخته می شود. کشور اسپانیا نیز ظروف آرکوپال تولید می کند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. همین کیفیت بالای آرکوپال اصل فرانسه و اسپانیا است که باعث می شود مردم به سمت خرید این ظروف کشیده شوند و به همین دلیل ظروف تقلبی آرکوپال با برند های متفرقه تولید و روانه بازار شده اند. وجود این اجناس غیر اصل اهمیت یادگیری راه های تشخیص آرکوپال اصل را بیشتر می کند. درباره ویژگی های ظروف آرکوپال اصل فرانسه و اسپانیا در ادامه توضیح داده می شود.

راه های تشخیص آرکوپال اصل

برای دانستن این راه ها بهتر است ویژگی ها و مشخصات این ظروف را نام برده و تفاوت آنها با ظروف غیر اصل را بیان کنیم.

  • سبک بودن ظروف آرکوپال اصل

یکی از ویژگی های مهم ظروف آرکوپال اصل سبک بودن آنها است. معمولا آرکوپال با ظروف چینی مقایسه می شود و باید گفت که از نظر وزنی بسیار سبک تر از ظروف چینی هستند. همچنین اگر ظرف آرکوپال غیر اصل باشد، حتما سنگین تر از آرکوپال اصل خواهد بود. پس با در دست گرفتن یکی از این ظروف و بررسی وزن آن به یکی از راه های تشخیص آرکوپال اصل دست خواهید یافت.

  • کیفیت ساخت آرکوپال اصل

یکی دیگر از راه های تشخیص آرکوپال اصل کیفیت ساخت آن است. برای مثال اگر به ظروف آرکوپال لومینارک اصل نگاه کنید، خواهید دید که سطح ظرف کاملا یکدست، شفاف و براق است و هیچ گونه برآمدگی و فرورفتگی و زایده ای بر روی آن مشاهده نمی شود. این کیفیت بالا تنها در ظروف آرکوپال اصل وجود دارد و قطعا اگر آرکوپال غیر اصل باشد از این میزان کیفیت بالا برخوردار نخواهد بود.

  • قابلیت استفاده در مایکرو ویو و ماشین ظرفشویی

یکی از ویژگی های ظروف آرکوپال اصل قابلیت قرارگیری آنها در مایکرو ویو است. آرکوپال اصل در صورتی که در مایکرو ویو قرار گیرد دچار شکستگی و ترک خوردن نمی شود. همچنین هیچ گونه ماده مضری از این ظروف خارج نشده و به غذا منتقل نمی گردد. پس با خیال راحت می توان از آنها استفاده نمود. بر روی بسته بندی ظروف آرکوپال اصل این موضوع نوشته شده و برای تشخیص آرکوپال اصل از غیر اصل به همین نوشته می توان اعتماد کرد. به این معنی که ظروف آرکوپال غیر اصل دارای چنین نوشته و قابلیتی نیستند. این مورد درباره ماشین ظرفشویی هم وجود دارد.

  • بررسی شکنندگی و میزان مقاومت

یکی دیگر از راه های تشخیص آرکوپال اصل مقاومت و شکنندگی آن است. باید گفت دوام و مقاومت این ظروف در مقایسه با ظروف چینی تا ۵ برابر بیشتر است. این حرف به این معنی است که ظروف آرکوپال اصل با کوچک ترین ضربه و یا قرار گرفتن در معرض شوک دمایی دچار شکستگی یا ترک خوردن نمی شوند. برای تشخیص آرکوپال اصل قطعا در حین خرید نمی توانید این راه را امتحان کنید اما اگر سرویس آرکوپال اصل را خریداری کردید و خیلی زود و با اندک شرایط نا مساعدی شکست، بدانید که جنس خریداری شده اصل نبوده است.

  • کیفیت طرح و رنگ

از ساده ترین راه های تشخیص آرکوپال اصل مشاهده طرح و رنگ و بررسی کیفیت آنها است. این کار خیلی آسان است و به راحتی از روی کیفیت طرح های چاپ شده می توان متوجه شد که آرکوپال اصل است یا خیر. ظرافت طرح ها و همینطور ظرافت چاپ آنها بر روی ظرف آرکوپال اصل کاملا واضح و روشن است.

  • تنوع بالای محصولات

محصولات آرکوپال اصل از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردارند. شما می توانید انواع فراوانی از این ظروف را مطابق با سلیقه خود و چیدمان رنگی آشپزخانه و سرویس غذا خوری تان انتخاب کنید. این میزان تنوع در برند های متفرقه و همینطور آرکوپال غیر اصل وجود ندارد و دقت به این موضوع هم یک راه دیگر برای تشخیص آرکوپال اصل خواهد بود.

  • دوام و ماندگاری

طرح های چاپ شده بر روی ظروف آرکوپال اصل از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار هستند. این طرح ها با گذشت زمان و با شستشوهای مکرر پاک نمی شوند و از بین نمی روند. اگر ظرف آرکوپالی تهیه کردید و پس از مدت زمانی طرح آن دچار تغییر شد بدانید این ظرف آرکوپال اصل نبوده است.

  • قیمت

یکی دیگر از راه های آسان تشخیص آرکوپال اصل قیمت آن است. قیمت محصولات آرکوپال اصل مانند لومینارک بالاتر از سایر برند ها است. اگر در هنگام مراجعه به فروشگاهی با یک سرویس آرکوپال اصل نظیر لومینارک مواجه شدید که قیمتی پایین داشت بدانید با یک محصول فیک طرف هستید. برای مثال قیمت یک سرویس لومینارک ۲۶ پارچه مدل ویکتوریا قیمتی در حدود ۳ میلیون تومان دارد که اگر در هنگام خرید قیمتی پایین تر را مشاهده کردید متوجه اصل نبودن آن می شوید.

تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل

راه های تشخیص آرکوپال اصل لومینارک

لومینارک شناخته شده ترین برند آرکوپال اصل است که در کشور فرانسه تولید می شود. این محصولات از کیفیت بالایی چه به لحاظ ساخت و مواد اولیه و چه از نظر ظاهری برخوردارند. به همین دلیل بسیاری از کسانی که در پی خرید جهیزیه هستند، به سراغ ظروف آرکوپال اصل لومینارک می روند. یکی از راه های تشخیص آرکوپال  اصل لومینارک توجه به پشت ظروف است. برند لومینارک با رنگ آبی بر پشت همه ظروف اصل حک شده است. همچنین بر روی جعبه بسته بندی این ظروف کلمه ARC نوشته شده است. حتی از بسته بندی، جعبه و مدل ارائه ظروف هم می توان به اصل بودن آنها پی برد. به مدل نوشتن، رنگ و درستی نگارش کلمه Luminarc هم دقت کنید تا متوجه اصل یا تقلبی بودن آن بشوید.

برای خرید ظروف آرکوپال اصل بهتر است به سراغ نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر و قابل اعتماد بروید. در این صورت شاید اصلا نیازی به دانستن راه های تشخیص آرکوپال اصل نداشته باشید و با اعتماد به خرید محصول مورد نظر خود بپردازید. قبل از مراجعه به فروشگاه نیز با کمی جستجو در اینترنت و مشاهده سایت های معتبر درباره سرویس آرکوپال اصل لومینارک که قصد خرید آن را دارید تحقیق کنید. تعداد پارچه و تعداد دقیق هر کدام از ظروفی که در یک سرویس وجود دارد را بررسی کنید و در هنگام خرید آنها را چک نمایید. در هنگام خرید از فروشگاه و به کمک فروشنده تمامی ظروف را از جعبه بیرون آورده و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. کمتر پیش می آید که ظروف آرکوپال اصل لومینارک و زیر مجموعه های آن درون بسته بندی خود دارای شکستگی و آسیب دیدگی باشند.

به کمک روش های گفته شده در بالا شما می توانید به یک خرید عالی و مناسب دست یافته و از ظروفی که خریدای نموده اید به شادی استفاده نمایید.

تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل
تشخیص آرکوپال اصل

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

تفاوت ارکوپال و ایروپال در چیست؟ کدام یک بهتر اند؟

آشنایی با ۵ مدل سرویس آرکوپال ، به همراه مشخصات و قیمتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<