مبل طوسی با چه فرشی ست می شود؟ فرش مدرن یا سنتی؟

چیدوپلاس 26 اردیبهشت 1400 ،

برای داشتن خانه ای که در عین زیبایی، هماهنگ و متناسب هم به نظر برسد باید در انتخاب تک تک وسایل دقت نمود و تا جای ممکن سعی کرد که رنگ ها و بافت ها با هم ست باشند. ست کردن مبل و فرش با یکدیگر یکی از چیزهایی است که در دکوراسیون داخلی بسیار مهم بوده و باید به بهترین شکل انجام گیرد. اگر شما رنگ طوسی را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کرده اید، شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که مبل طوسی با چه فرشی ست می شود؟ آیا برای چیدمان خانه ای با مبل طوسی رنگ باید از فرش های مدرن استفاده کرد؟ و یا می توان فرش های سنتی ایرانی را نیز انتخاب نمود؟ فرشی که با مبل طوسی ست می شود ساده باشد یا طرح دار؟ در این متن به این سوالات پاسخ داده خواهد شد، پس با ما همراه بمانید.

با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم؟

شاید برای پاسخ به این سوال اولین جوابی که به ذهن خطور کند، رنگ طوسی باشد. به این معنی که بهترین رنگ فرش برای ست شدن با مبل طوسی، رنگ طوسی است. اما باید گفت اگر مبل طوسی را با فرش طوسی ست کنید، چیدمانی یکنواخت و کسل کننده خواهید داشت و حتما بعد از گذشت مدت زمانی از آن خسته خواهید شد. برای ست کردن مبل طوسی و فرش بهترین کار پیاده کرده ایده های رنگی و ست کردن رنگ هایی است که با طوسی جور در می آیند. برای مثال فرش هایی با خانواده رنگ های کرم، طوسی، لیمویی، سفید و آبی برای ست شدن با مبل طوسی رنگ انتخاب هایی عالی به شمار می روند.

مبل طوسی با فرش کرم

همانطور که گفته شد فرش کرم می تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای ست شدن با مبل طوسی مطرح شود. رنگ کرم حال و هوای گرم دارد و فضای سرد رنگ طوسی را متعادل می کند. همچنین با ست کردن مبل طوسی و فرش کرم فضای خانه روشن تر به نظر می رسد، که این خود از اهمیت زیادی برخوردار است. فرش کرم رنگ را می توانید ساده و یا طرح دار انتخاب کنید. فرش کرم رنگ ساده با مبل طوسی، خانه تان را خلوت تر، دلباز تر و مدرن تر نشان می دهد و فرش کرم رنگ طرح دار با اضافه کردن بافت به دکوراسیون خانه تان، به افزایش انرژی و بالا بردن تنوع بصری کمک خواهد کرد.

با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم

مبل طوسی با فرش سفید

رنگ سفید تقریبا با تمامی رنگ ها ست می شود، اما این رنگ در کنار مبل طوسی عالی ترین همنشینی را خواهد داشت. فرش سفید ساده همراه با طرح های برجسته و سفید رنگ که باعث به وجود آمدن کمی بافت در فرش می شوند، می توانند در کنار مبل طوسی روشن قرار گیرند و موجب بیشتر شدن جلوه آن گردند. اگر مبل طوسی را با فرش سفید ست می کنید بهتر است بر روی مبل از کوسن های سفید و طوسی طرح دار استفاده نمایید تا فضای خانه بیش از حد یکنواخت نشود. شاید تنها ایراد استفاده از فرش سفید رنگ، زود کثیف شدن آنها باشد، پس برای خانه ای با بچه کوچک استفاده از رنگ فرش پیشنهاد نمی شود. نکته آخر اینکه رنگ های خیلی روشن مانند سفید، کرم و یا لیمویی برای فرش، با مبل طوسی روشن هماهنگی بیشتری دارد. اگر مبل تان به رنگ طوسی تیره است، استفاده از رنگ های دیگر پیشنهاد می شود.

با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم

مبل طوسی با فرش طوسی

همانگونه که در قسمت های قبلی اشاره شد استفاده از دو رنگ طوسی در کنار همدیگر فضا را بیش از حد یکنواخت می کند. اما اگر مایلید که حتما فرشی طوسی رنگ داشته باشید، پیشنهاد می شود که فرش های طرح دار که در آنها از دو یا چند رنگ دیگر نیز استفاده شده است، تهیه نمایید. فرش های طوسی- سفید، طوسی- صورتی، طوسی- لیمویی، و فرش های وینتیج یا کهنه نما انتخاب هایی فوق العاده برای قرار گیری در کنار مبل طوسی هستند.

  • مبل طوسی با فرش طوسی- لیمویی: فرش های مدرن طوسی- لیمویی در کنار مبل طوسی با کوسن های لیمویی رنگ انتخابی ژورنالی و خاص محسوب می شود. این فرش ها با طرح های هندسی و یا گل دار که زمینه ای طوسی رنگ و طرح هایی لیمویی دارند، بسیار زیبا و چشم نواز هستند و چیدمان خانه تان را مدرن و امروزی می کنند.
  • مبل طوسی با فرش طوسی- صورتی: این فرش نیز همانند فرش های طوسی- لیمویی ترکیبی بی نظیر از دو رنگ کاملا متناسب را ارائه می دهند. با انتخاب این رنگ نیز می توان از کوسن هایی به رنگ صورتی بر روی مبل ها استفاده نمود. رنگ صورتی دارای طیف های گوناگونی است که تقریبا همه آنها با طوسی هماهنگی دارد. فرشی با رنگ های صورتی فانتری به همراه طوسی برای فضاهایی نظیر اتاق خواب، و فرشی با رنگ های صورتی روشن و صورتی چرک به همراه طوسی برای اتاق نشیمن و پذیرایی مناسب است.
  • فرش وینتیج یا کهنه نما: این فرش ها که دارای ظاهری قدیمی و کهنه هستند، امروزه طرفداران زیادی دارند و در خانه های لوکس با دکوراسیون ویژه استفاده می شوند. فرش های وینتیج دارای ترکیب رنگی طوسی- صورتی و یا طوسی- سفید و طوسی- آبی به عنوان انتخاب هایی فوق العاده در کنار مبل طوسی به شمار می روند.
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم

مبل طوسی با فرش سنتی

خیلی از خانواده ها دوست دارند فرش های سنتی دستبافت یا ماشینی در خانه داشته باشند. هیچ مانعی برای ست کردن مبل طوسی با فرش سنتی وجود ندارد و فقط باید در انتخاب طرح و رنگ آن کمی دقت نمود. برای مبل طوسی استفاده از فرش سنتی با زمینه کرم روشن و گل هایی به رنگ های صورتی و آبی و طوسی تیره پیشنهاد می شود. به این دلیل که رنگ طوسی، رنگی مدرن به حساب می آید و مبل طوسی رنگ فضایی مدرن و امر.وزی دارد، بهتر است از فرش های سنتی با تراکم گل کم استفاده گردد.

در یک عمل جسورانه می توان مبل طوسی تیره را با فرش سنتی به رنگ قرمز درخشان نیز ست نمود. این انتخاب بی نهایت شگفت انگیز و جذاب خواهد بود. فرش های سنتی ایرانی با نقشه های بختیاری و عشایری و قم و کاشان و دیگر نقشه های معروف در کنار رنگ خنثی طوسی جلوه ای بیش از حد زیبا خواهد داشت. این فرش های ایرانی با جلوه ای چشمگیر و نقشه ها و طرح هایی روح نواز، انرژی و روح تازه ای را در خانه می دمند. همچنین از فرش های بسیار ساده و تک رنگ قرمز و زرشکی نیز برای ست کردن با مبل طوسی می توان استفاده نمود.

با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم
با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم

مبل طوسی تیره رنگ با چه فرشی ست می شود؟

برای ست کردن فرش با مبل طوسی تیره بهتر است از رنگ های تیره استفاده شود. رنگی نظیر آبی تیره مانند آبی نفتی، آبی کاربنی و آبی لاجوردی در کنار مبل طوسی تیره نمایی زیبا خواهند داشت. اگر از رنگ های روشن مانند سفید و شیری در کنار مبل طوسی تیره رنگ استفاده گردد، تضاد به وجود آمده چشم را اذیت می کند. پس بهتر است در کار چیدمان، میزان روشنایی رنگ ها را نیز در نظر بگیرید. اما برای اینکه خانه تان را بیش از حد تیره و گرفته نکنید، از رنگ های کمی روشن تر برای کوسن ها و پرده ها می توانید استفاده کنید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای استفاده از فرش طوسی

دکوراسیون طوسی و زرد، یک چیدمان جذاب و پر طرفدار

راهنمای چیدمان خانه با مبل طوسی و زرشکیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<