دکوراسیون گرم و صمیمی مناسب برای فصول سرد سال

چیدوپلاس 10 مهر 1397 ،

با شروع سرما و کاهش نور خورشید، دکوراسیون خانه ها به نوعی سرد و بی روح می شود اما با تغییرات مختصری در دکوراسیون می توان گرمای خانه را حفظ کرد و از راحتی، دنجی و حس و حال گرم و نرم آن لذت برد، در این مطلب شیوه ی دکوراسیون منازل در فصل سرما در کشور دانمارک که یکی از کشورهای سردسیر حوزه اسکاندیناوی با زمستان های طولانی و سرد است را مورد مطالعه قرار می دهیم: کشور دانمارک هر ساله در صدر لیست شادترین کشورهای دنیا قرار دارد، جدای از شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی این کشور، شرایط و سبک زندگی خود مردم دانمارک نیز عاملی بزرگ برای شاد زیستن آن ها می باشد. مردم دانمارک با پیروی از یک سبک زندگی خاص و اجرای آن در تمامی بخش‌های زندگی‌شان به خصوص در چیدمان خانه هایشان توانسته اند به یک زندگی شاد و آرامش بخش دست پیدا کنند، این سبک زندگی هوگه نام دارد. هوگه یک سبک مناسب برای استقبال از سرما است؛ این سبک توانسته به خوبی با آب و هوای این کشور در آمیخته شود و فضایی برای لذت بردن از فصل سرما را برای آن ها به وجود آورد. هوگه تنها زندگی در سرما را لذت بخش نمی‌کند، این سبک باعث می‌شود سرعت زندگی پایین بیاید و لحظه لحظه زندگی از آرامش پر شود، ‌برای آن که بتوانید هوگه را در فصل زمستان وارد خانه و زندگی خود بکنید باید چند اصل مربوط به آن را رعایت کنید؛ تمامی این اصول بر دکوراسیون خانه شما تاثیر می‌گذارد و موجبات تاثیر هوگه را در تمام زندگی تان فراهم می‌کند.

اولین موردی که در فرهنگ و دکوراسیون خانه دانمارکی ها مشهود است، استفاده زیاد از شمع است. شمع ها لازم نیست از تزئینات خاص و یا بو و عطر ویژه‌ای برخوردار باشند، چند شمع ساده‌، به صورت تک رنگ و بدون بو بهترین منبع برای گذراندن این فصل هستند. علت اصلی تاکید هوگه بر روی شمع، نور و گرمای آن می باشد. در فصل زمستان در کشورهای حوزه اسکاندیناوی همانند دانمارک هوا زود تاریک شده و سرد و برفی است، به همین دلیل این نور های کوچک و گرم می‌تواند آرامش و گرمای خاصی را پدید آورد. مورد بعدی برای دلنشین تر کردن فصل زمستان استفاده از شومینه است، شومینه فضایی دعوت کننده خلق میکند که محیطی دوست داشتنی تر و آرام تری را ارائه می دهد، نور و گرمای شومینه برای استراحت و گپ زدن بسیار عالی و مناسب است. همچنین درخشش شومینه را نمی توان با هیچ نور مصنوعی ای جایگزین کرد.

مورد بعدی را می توان به استفاده نکردن مداوم از تکنولوژی اختصاص داد، دانمارکی ها معمولاً از سر شب به بعد تمامی وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر و گوشی های خود را خاموش می کنند و به دور از تکنولوژی به کتاب خواندن و یا در کنار هم بودن می‌پردازد. فرض کنید که با یک پتو روی کاناپه نشسته اید و فنجانی قهوه در دست دارید، نور ملایمی در فضا حاکم است و شما مشغول خواندن کتاب مورد علاقه تان هستید؛ کتاب و کتابخانه می تواند زمستان را برای شما بسیار هیجان انگیز کند. همانطور که گفته شد، دانمارکی ها در هنگام شب شروع به خواندن کتاب می کند و این موضوع اهمیت کتاب را در سبک زندگی و دکوراسیون آن ها نشان می‌دهد. به طور کلی مردم اسکاندیناوی بسیار اهل مطالعه هستند و این را می‌توان در میزان اختصاص دهی فضای کتابخانه در خانه هایشان مشاهده کرد. این فرهنگ کتابخوانی باعث شده کتابخانه از فضاهای مهم در خانه هر دانمارکی باشد. شما هم میتوانید فضایی دنج و گرم و نرم برای خلوت کردن خود خلق کنید، بهتر است این فضا زیر پنجره باشد تا از مشاهده برف زمستانی به همراه آرامش و حس خارق العاده ای که برای شما به همراه دارد لذت ببرید.

حمام نیز همانند کتابخانه از بخش‌های مهم در یک خانه دانمارکی است. مردم دانمارک به حمام کردن خود بسیار اهمیت می‌دهند و به آن به چشم یک برنامه آرامش‌بخش نگاه می‌کند، حمام خانه دانمارکی ها با اصول هوگه همراه است؛ حمام آنها پر از شمع و حوله های نرم است تا استفاده کننده بتوانند از لحظه لحظه حمام خود لذت ببرد و احساس آرامش کند. بعد از یک حمام آرامش بخش، قطعاً از یک نوشیدنی گرم بسیار استقبال می‌شود. نوشیدنی‌های گرم نیز یکی از اصول سبک زندگی دانمارکی ها در فصل زمستان است، در دکوراسیون آشپزخانه یک دانمارکی می توان ماگ های رنگارنگ، وسایل و دستگاه های ساختن قهوه و دیگر نوشیدنی ها و انواع قهوه و دمنوش ها را مشاهده کرد. دانمارکی ها با نوشیدن نوشیدنی های گرم آرامش را برای ادامه زندگی خود دو چندان میکنند و این مراسم نوشیدن را در جمع های شبانه خود به دور از تکنولوژی و یا در نور زیبای شمع در تنهایی به هنگام مطالعه انجام می‌دهند.

هوای سرد در مناطق شمال اروپا سبب می شود مردم از پوست و پشم حیوانات استفاده کنند. پوشیدن اینگونه لباس ها و یا استفاده از آنها به عنوان رومبلی، کوسن و زیرانداز یکی از بخش های هوگه است، لباس های راحت، بزرگتر از سایز معمولی، پشمی و نرم برای یک لایف استایل هوگه لازم است؛ به خصوص جوراب های پشمی بامزه که آن ها را می توان هم از مغازه ها خریداری کرد و هم در فصلی گرم تر با سلیقه خود بافت، استفاده از پشم حیوانات در خانه به حفظ انرژی نیز کمک می‌کند.

اتاق کار نیز در یک خانه با استایل هوگه دیده نمی‌شود، در فرهنگ هوگه کار مختص محل کار است و دانمارکی ها پس از ورود به خانه کار را فراموش می کنند و به زندگی عادی برمیگردند و دیگر به مسائل کاری فکر نمی‌کنند. مهمانی دادن و مهمانی رفتن نیز یکی دیگر از اصول زندگی دانمارکی هاست؛ در اصل یکی از عوامل شاد بودن این مردم دورهم بودن می باشد، دانمارکی ها به جای شرکت در گروه‌های فضاهای مجازی، انسان های حقیقی را در گروه های واقعی دعوت می کنند، آن ها آخر هر هفته یک مهمانی تشکیل می دهند و هر مهمان غذای خود را با خود می‌آورد. خانه اکثر مردم دانمارک به سبک هوگه است که این سبک برگرفته از سبک اسکاندیناوی می باشد، راحتی از اصلی ترین نشانه های این سبک است که حتی در شیوه زندگی آن ها نیز قابل مشاهده است. موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که به تعریف سبک زندگی هوگه در خانه می پردازد، محل زندگی قطعاً بیشترین تاثیر را در روحیه افراد دارد بنابراین با ایجاد تغییراتی در خانه می توان سلامت روحی و جسمی و احساس آرامش را وارد منزل کرد.

دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل
دکوراسیون زمستانی در منزل

خانه ایده آل خود را بسازید:

حس و حال پاییز را با دکوراسیون پاییزی به خانه بیاورید

ویدیو: پتوی درشت بافت در دکوراسیون روزهای برفی زمستانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<