ساخت مدل های مختلف کاردستی و ماکت خانه با چوب بستنی

چیدوپلاس 11 اسفند 1399

در هر سنی که باشیم گاهی که زمان اوقات فراغت مان بیشتر می شود و وقت مان آزادتر است به فکر درست کردن یک کاردستی می افتیم. یا اینکه کودکی در خانه داریم و میخواهیم خلاقیت و تمرکزش را افزایش دهیم و کار جدیدی را به غیر از اسباب بازی ها و کارهای همیشگی امتحان کنیم. ما برای این مواقع یک پیشنهاد خوب برای شما داریم. به فروشگاه بروید، چند بسته چوب بستنی و همینطور چسب چوب بخرید و یک ماکت خانه با چوب بستنی درست کنید!

درست کردن خانه با چوب بستنی یک کار لذت بخش و سرگرم کننده است. این کار باعث می شود تا اوقات آزادتان به خوبی و مفید طی شود و فرزندتان هم حتما از همکاری در ساخت این خانه خوشحال خواهد بود. او با ساختن خانه رویایی اش به وسیله چوب بستنی دقایق و ساعاتی را به خوشی صرف می کند و در خانه ای که ساخته غرق خیال می شود. برای مردم این زمان که بیشتر در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند، حتما درست کردن یک کاردستی با این موضوع جالب توجه خواهد بود.

ساخت خانه با چوب بستنی و اقدامات قبل از شروع کار

همانطور که گفته شد برای ساخت این کاردستی شما نیاز به چوب بستنی و چسب چوب به میزان لازم دارید. این که چه تعداد چوب بستنی نیاز است به مدلی بستگی دارد که می خواهد از روی آن خانه را بسازید. مثلا اگر خانه تان ساده و معمولی است و یا دو طبقه است و دارای محوطه و تراس، در تعداد چوب بستنی هایی که خریداری می کند موثر است. چوب بستنی ها را هم می توانید ساده و بی رنگ بخرید و هم رنگی. خودتان هم می توانید آنها را با رنگ اکریلیک رنگ آمیزی نمایید. اگر خودتان برای رنگ کردن اقدام می کنید باید این کار را قبل از شروع ساخت انجام دهید.

اگر می خواهید یک ماکت یک خانه چوب بستنی کامل درست کنید، به چیزهای دیگری مانند درختچه های مینیاتوری مصنوعی، کمی چمن مصنوعی و چیزهایی از دست برای تزیین و آراستن فضا نیاز خواهید داشت. بعضی از فروشگاه های فروش لوازم نقاشی و معماری این وسایل را به راحتی در اختیار شما قرار می دهند. البته درست کردن چنین کاردستی، حرفه ای تر حد معمول است و نیازمند صبر و حوصله و سلیقه بیشتری خواهد بود، اما نتیجه کار عالی از آب در می آید. اینکه چه مدل خانه ای می سازید به شما بستگی دارد اما بد نیست با انواع مدل های آن آشنا شوید.

Ice cream stick house model 18
Ice cream stick house model 17
Ice cream stick house model 16
Ice cream stick house model 24
Ice cream stick house model 20
Ice cream stick house model 19

ساخت خانه پرنده با چوب بستنی 

ساده ترین مرحله در ساخت یک کاردستی با چوب بستنی ساخت یک خانه ی پرنده است. شما می توانید یک صفحه را به عنوان پایه کار خود انتخاب کنید و با کمک چوب بستنی های نازک یک ردیف نرده برای دور صحفه ای که ایجاد کرده اید بسازید. برای زیباتر شدن آن می توانید یک سقف شیروانی هم اضافه کنید و در انتها با یک نخ آن را به یک درخت متصل کرده و برای پرندگان مخصوصا در فصل سرما سرپناه درست کنید.

کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی

خانه ساده با چوب بستنی

این خانه ها شکلی کاملا ساده دارند و از یک مکعب تشکیل شده اند که یک سقف مثلثی شکل و شیروانی بر روی آن قرار دارد، سقف این خانه ها را به صورت نیم دایره هم می توان ساخت. درست کردن این خانه راحت است و البته می توان گفت پایه و اساس همه خانه های دیگر نیز همین مدل است. در این خانه های ساده تنها یک پنجره و یک در کوچک وجود دارد که درست کردن اش کار بسیار آسانی است.

کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی

ساخت خانه تراس دار با چوب بستنی

برای اینکه خانه تان حرفه ای تر و جذاب تر شود تراس را هم به آن اضافه کنید. شاید فکر کنید درست کردن تراس کار سختی است و از پس آن بر نمی آیید ولی اصلا این طور نیست. به توانایی های خود ایمان داشته باشید و کار را شروع کنید. برای درست کردن خانه تراس دار با چوب بستنی بعد از اینکه طرح ساده خانه را درست کردید و کنار گذاشتید، یک مقوای مربع شکل به عنوان پایه و در اصل تراس خانه تان بردارید و روی آن را با چوب بستنی بپوشانید. سپس به هر کدام از اضلاع این مربع دو یا سه چوب بستنی بچسبانید تا اینکه مربع تان ارتفاع بگیرد. یک ردیف نرده درست کنید و دور تا دور مربع بچسبانید. خانه را در مرکز مربع قرار دهید و بچسبانید. کاری که در انتها باید انجام دهید این است که چند پله برای خانه تان درست کنید تا بتوانید از آن بالا رفته و وارد تراس شوید.

ساخت خانه دو طبقه با چوب بستنی

برای ساخت خانه دو طبقه در ابتدا باید همان خانه تراس دار را همراه با نرده و بدون پله درست کنید و به عنوان طبقه دوم در نظر بگیرید. برای مرحله بعد که اضافه کردن طبقه اول است، هم می توانید یک طبقه دیگر را به طور جداگانه بسازید و سپس دو طبقه را به هم بچسبانید، و هم می توانید چوب بستنی ها را به زیر ماکت اولی که ساخته اید (یعنی طبقه دوم) بچسبانید طوری که فضایی به عنوان طبقه اول ایجاد گردد. خانه های دو طبقه که با چوب بستنی ساخته می شوند معمولا به این شکل هستند که طبقه اولشان یک فضای مکعب شکل و ساده است.

برای اینکه خانه دو طبقه تان شکل و شمایلی جذاب تر پیدا کند می توانید خلاقیت هایی را در شکل ساخت به کار ببرید. برای مثال می توانید طبقه اول را کوچک تر ساخته و وقتی طبقه دوم را بر روی آن قرار می دهید، بخش هایی از زیر طبقه دوم به عنوان پارکینگ خالی بماند. یا اینکه چند ردیف پله برای ورود به طبقه دوم ایجاد کنید. حتی می توانید از چند چوب بستنی به عنوان ستون هم کمک بگیرید تا کاردستی تان حرفه ای تر به نظر برسد.

تزیین خانه با چوب بستنی

همانطور که گفته شد این ماکت ها اگر دارای تزیناتی مانند گیاه و چمن باشند کار زیباتر از آب در خواهد آمد. شما می توانید خانه تان را حیاط دار بسازید و داخل حیاط را پر از سنگ ریزه و درختچه ها و گیاهان کوچک مصنوعی کنید. همچنین می توانید از گل های مصنوعی بر روی دیوار ها و تراس خانه هم کمک بگیرید. اگر یک ماشین اسباب بازی کوچک دارید و ماکتی که ساخته اید دارای پارکینگ است، ماشین را درون آن قرار دهید. اگر سقف خانه را شیروانی ساخته اید می توانید آن را قرمز کنید تا شبیه به خانه های ویلایی شود. از ریسه های نوری هم می توانید برای دور تراس یا کل فضای زمین تان استفاده نمایید تا کاردستی تان قشنگ تر شود.

اگر این خانه را برای فرزند کوچک تان می سازید بهتر است چوب بستنی های رنگی را برای کار انتخاب کنید. اگر هر چوب بستنی یک رنگ شاد و زیبا داشته باشد کودک تان کاردستی را بیشتر دوست خواهد داشت. در صورتیکه این ماکت خانه را در فصل زمستان می سازید فضای حیاط را با پنبه پر کنید تا نمادی از برف باشد. خانه را می توانید دودکش دار درست کنید و کمی پنبه را در بالای دودکش بگذارید که شبیه دود به نظر برسد. همین خانه را می توانید در فصل بهار با خارج کردن پنبه ها و گذاشتن گل های مصنوعی، بهاری و پر طراوت کنید. درست کردن کاردستی خانه با چوب بستنی را حتما امتحان کنید از آن لذت ببرید.

کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی
کاردستی خانه با چوب بستنی

خانه ایده آل خود را بسازید:

روش های مختلف ساختن گلدان با چوب بستنیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<