ساخت قاب عکس با چوب بستنی با رنگ های شاد و فانتزی

چیدوپلاس 11 اسفند 1399

استفاده کاربردی از چوب بستنی که یک وسیله دور ریختنی است در واقع یک نوع کار هنری محسوب می شود و برای گذراندن اوقات فراغت هم مناسب است، چوب بستنی وسیله ای است که به کمک آن می توان وسایل جذابی ساخت و به دلیل ارزان بودن می توانید هر تعدادی از این وسایل که مایل باشید بسازید. در این متن قصد داریم تا شما را با روش های ساخت قاب عکس به کمک چوب بستنی آشنا کنیم. با ما همراه باشید و حتما این روش ها را امتحان کنید و از دست سازه های خود لذت ببرید.

قاب عکس ساده با چوب بستنی

قاب عکس های ساخته شده با چوب بستنی چون شکلی فانتزی دارند و عموما با رنگ های شاد رنگ آمیزی می شوند، برای قرار دادن در اتاق خواب کودک مناسب اند. قرار دادن عکس های کودک تان در این قاب های جذاب و بامزه برای کودکان هم دوست داشتنی و شیرین خواهد بود. می توانید در ساخت آنها از کودک تان نیز کمک بگیرید. ساخت آنها بسیار راحت است و در روند ساخت قاب عکس با چوب بستنی خلاقیت و تمرکز کودکتان افزایش می یابد. شکل ها و مدل های متنوع و گوناگونی برای ساخت قاب عکس با چوب بستنی وجود دارد. بعضی از آنها ساده اند و در کمترین زمان ساخته می شوند و در بعضی دیگر ساخت آنها به زمان بیشتری نیازمند است. یکی از انواع ساده قاب عکس با چوب بستنی از 8 عدد چوب بستنی، چسب مایع , رنگ اکریلیک ساخته می شود. روش کار به این ترتیب است که دو عدد چوب بستنی که از کنار به هم چسبیده اند را به شکل افقی بر روی میز کار قرار دهید، دو عدد چوب بستنی دیگر را به همین شکل با فاصله ای مشخص در پایین بگذارید. ابتدا و انتهای دو چوب بستنی دیگر را چسب مایع زده و به صورت عمودی در سمت راست چوب های دیگر که در بالا و پایین گذاشته اید بچسبانید. دو چوب بستنی آخر را نیز به همین ترتیب چسب زده و به صورت عمودی در سمت چپ چوب های افقی بچسبانید.

به این ترتیب شما یک مستطیل از چوب های بستنی ساخته اید که می توانید عکس چاپ شده تان را در پشت آن قرار دهید. قبل از قرار دادن عکس به کمک رنگ اکریلیک دلخواه تان چوب ها را رنگ کنید (کار رنگ آمیزی چوب بستنی ها را قبل از چسباندن نیز می توانید انجام دهید). رنگ آمیزی چوب های بستنی را هم به صورت ساده و تک رنگ می توانید انجام دهید و هم طرح های مختلف مانند راه راه، خال خال، هفت و هشتی و غیره را می توانید با رنگ و قلمو بر روی آن ایجاد کنید. هر چه طرح ها و رنگ ها شادتر و جذاب تر باشند برای کودک دلنشین تر خواهند بود.

ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی

ساخت قاب عکس پایه دار با چوب بستنی

برای درست کردن این مدل قاب عکس ابتدا چارچوب قاب عکس را به روش گفته شده در بالا (با 4 یا 8 چوب بستنی) بسازید. سپس پنج عدد چوب بستنی را به پایین قاب طوری بچسبانید که وقتی بر روی میز قرار می گیرد، مانند یک حایل یا نگهدارنده عمل کرده و قاب را سر پا نگهدارد. با این روش یک قاب پایه دار رومیزی ساخته اید.

ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی

ساخت قاب عکس چند ضلعی با چوب بستنی

یک روش جذاب برای ساخت قاب عکس با چوب بستنی به این شکل است که با چوب های بستنی یک شش ضلعی آماده کنید. سپس هشت تا ده عدد از این شش ضلعی ها را به هم بچسبانید تا ه عمق مورد نظر خود دست پیدا کنید، روش کار بسیار آسان است. می توانید چوب بستنی ها را رنگ کنید تا قاب های مختلفی داشته باشید، سپس آنها را با فاصله ی مناسب بر روی دیوار بچسبانید و در انتها عکس مورد نظر تان را در مرکز قاب ساخته شده با چوب های بستنی قرار دهید و با چسب آن را محکم کنید. این قاب برای گلدان های سبک هم می تواند مناسب باشد اما توجه کنید که بار بیش از ظرفیت بر روی آن قرار ندهید.

ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی

تزیین قاب عکس ساخته شده با چوب بستنی

  • رنگ کردن

رنگ های اکریلیک که بعد از خشک شدن پاک نمی شوند، بهترین گزینه برای رنگ کردن چوب بستنی جهت ساخت قاب عکس هستند. شما می توانید قاب های عکس خود را به شکل تک رنگ و یا با رنگ های متنوع رنگ آمیزی نمایید. مثلا می توانید قاب عکس هایی را که در بالا گفته شد و به صورت یک ورقه مربع شکل از چوب های بستنی ساخته می شوند را با رنگ های مختلف (هر چوب بستنی یک رنگ شاد) رنگ کرده و قاب عکسی رنگارنگ و جذاب بسازید.

  • اکلیل

قاب عکس های ساخته شده با چوب بستنی را به کمک چسب مایع و اکلیل هم می توانید تزیین کنید. برای این کار کافیست سطح چوب بستنی را چسب مالیده و اکلیل ها را به مقدار زیاد بر روی آن بریزید. پس از چند دقیقه قاب عکس را بلند کنید تا اکلیلی های اضافی از آن جدا گردند.

  • گل خشک و گل مصنوعی

همانطور که در بالاتر هم اشاره شد استفاده از گل های خشک و مصنوعی ایده ای بسیار زیبا برای تزیین قاب عکس است. شما می توانید از گیاهان خشک که در طبیعت وجود دارند مانند گندم های وحشی و جو دو سر وحشی و گیاهان دیگر نیز استفاده کنید. گل ها و گیاهان را با چیدمانی زیبا در یک یا دو گوشه قاب عکس چوب بستنی خود چسبانده و از زیبایی آن لذت ببرید. درست کردن این قاب عکس برای هدیه دادن نیز مناسب است.

  • دکمه، مهره های رنگی و صدف

شما می توانید تمام دور تا دور قاب عکس چوب بستنی خود را با دکمه بپوشانید. برای این کار تعدادی دکمه رنگی و متنوع با اندازه ها و شکل های گوناگون را تهیه کنید و با چسب به همه جای قاب عکس متصل نمایید. همچنین مهره های رنگی براق و مات هم می توانند گزینه خوبی برای تزیین چوب بستنی های قاب عکس تان باشند. صدف های کوچکی که از ساحل دریا جمع کرده اید هم می توانند به عنوان تزیین برای زیباتر شدن قاب عکس تان استفاده گردند.

  • کاغذ رنگی و گلوله های کاموایی

می توانید با کاغذ یا مقواهای رنگی اشکال مختلفی مانند قلب، ستاره و ماه، گل های کاغذی، اشکال هندسی و غیره را برش داده و در قسمت هایی از قاب عکس چوب بستنی خود بچسبانید. همچنین کاغذ های رنگی را می توانید به شکل پلیسه درآورده و دور تا دور قاب عکس متصل کنید. اگر نخ کاموا در اختیار دارید به کمک آنها گلوله های کوچکی را به رنگ های مختلف بسازید و بر روی قاب عکس ساخته شده با چوب بستنی خود چسبانده یا از قاب آویزان کنید.

ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی
ساخت قاب عکس با چوب بستنی

خانه ایده آل خود را بسازید:

ساخت مدل های مختلف کاردستی و ماکت خانه با چوب بستنی

روش های مختلف ساختن گلدان با چوب بستنیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<