ساخت کاردستی های جذاب با چوب بستنی و کاموا

چیدوپلاس 25 اسفند 1399

به وسیله چوب بستنی می توانید کودک خود را سرگرم کنید و با ساختن وسایل مختلف او را خوشحال نمایید. برای درست کردن کاردستی با چوب بستنی از کاموا هم می توانید کمک بگیرید و چیزهای متنوع تری بسازید. حتما در ساخت کاردستی با چوب بستنی و کاموا اجازه دهید تا کودک تان هم مشارکت کند و نقشی در ساخت آنها داشته باشد. این وسایل هیچ خطری برای او ایجاد نمی کنند و بنابراین نگرانی هم از این بابت نخواهید داشت. با چوب بستنی و کاموا کاردستی هایی مانند موجودات فانتزی، حیوانات، عروسک های کوچک، دستبند و زیور آلات و خیلی چیزهای دیگر را می توان ساخت.

ساخت کاردستی دستبند با چوب بستنی و کاموا

برای درست کردن دستبند با چوب بستنی اول از همه باید چوب بستنی را در آب خیس کرده تا بتوانید آن را خم کنید. مدت زمانی که برای این کار صرف می کنید باید حدود یک روز باشد. بعد از یک روز آنها را از آب بیرون آورده و تا جای ممکن خم نمایید. برای اینکه شکل دایره ای به خود بگیرند در همان حالت خیس و خمیده آنها را درون یک لیوان بگذارید و اجازه دهید تا خشک شوند. پس از خشک شدن همان شکل خمیده را به خود خواهند گرفت. حالا نوبت آن رسیده که نخ های کاموا با رنگ های متنوع و شاد را آورده و محکم دور دستبند های تان بپیچید. در هر دستبند می توانید از چند کاموای رنگی استفاده کنید. همچنین می توانید سر و ته دستیند را سوراخ کرده و یک نخ کاموا را از آن رد کنید و یک مهره رنگی زیبا به آن آویزان نمایید.

ice cream stick yarn craft 18
ice cream stick yarn craft 17
ice cream stick yarn craft 16

ساخت کاردستی زیر لیوانی با چوب بستنی و کاموا

زیر لیوانی های تان را خودتان به وسیله چوب بستنی و کاموا می توانید بسازید. برای این کار باید حداقل 2 عدد چوب بستنی داشته باشید و مقداری کاموای رنگی. یکچوب بستنی را عمودی و یک چوب بستنی دیگر را به صورت افقی بر روی آن قرار دهید و محل اتصال را با گره زدن کاموای رنگی محکم کنید. البته این ساده ترین شکل درست کردن زیر لیوانی است و مدل های دیگری هم برای این کار وجود دارد.

کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا

ساخت نشانگر کتاب با چوب بستنی و کاموا

برای زیباتر شدن کاردستی تان می توانید چوب بستنی ها را رنگ کنید یا از چسب نواری طرح دار کمک بگیرید.

کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا

ساخت کاردستی پروانه با چوب بستنی و کاموا

درست کردن پروانه با چوب بستنی و کاموا به این شکل است که شما باید دو عدد چوب بستنی را به صورت ضربدر بر روی هم قرار دهید و محکم بچسبانید. سپس چند کاموای رنگی را آماده کرده و از مرکز ضربدری که دارید کار پیچیدن کاموا ها را آغاز کنید. از یک رنگ شروع کنید و کاموا را محکم به دور هر چهار چوب بستنی بپیچید. سپس کاموای رنگی دیگر و همینطور الی آخر. با این کاموا ها شما بال های رنگی پروانه را ایجاد نموده اید. در انتها می توانید از مهره های رنگی برای سر پروانه استفاده نمایید. برای شاخک های آن نیز از سیم های نازک که دور آن کاموای رنگی پیچیده اید و کمی آن را خم نموده اید می توانید استفاده کنید.

کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا

ساخت کاردستی موجودات کارتونی و فانتزی با چوب بستنی و کاموا

خیلی از شخصیت های فانتزی انیمیشن ها را می توان با چوب بستنی و کاموا درست کرد. مثلا برای درست کردن اسب تک شاخ به 6 عدد چوب بستنی برای صورت اسب و دو چوب بستنی برای گوش ها و شاخ اسب نیاز دارید. 6 چوب بستنی را به هم بچسبانید تا یک صفحه پدید آید. سپس چند نخ کاموای کلفت به رنگ های زرد و قرمز و بنفش و آبی فیروزه ای و سفید را به میزان مشخص بریده و در بالای سر اسب بچسبانید. سپس یک چوب بستنی پهن را با کاتر برش داده به گونه ای که سر آن تیز شود، آن را به عنوان شاخ اسب و یک چوب بستنی را بریده و به عنوان گوش های اسب قرار دهید. در انتها با ماژیک چشم های اسب تک شاخ را نقاشی کنید.

ساخت کاردستی لاکپشت با چوب بستنی و کاموا

برای ساختن لاکپشت سه عدد چوب بستنی کوتاه نیاز دارید. دو چوب بستنی را به صورت ضربدر و یک چوب بستنی را عمود بر آنها قرار دهید. به طوری که شکلی ستاره مانند ایجاد شود. سپس نخ های کاموای رنگی را دور تا دور چوب بستنی ها بپیچید. با این کار حالتی شش ضلعی مانند لاکِ لاکپشت به وجود می آید. با کمک ماژیک می توانید چشم های لاکپشت را نقاشی کنید. دست و پای آن را هم با کشیدن خط های کوتاه مشخص نمایید.

ساخت کاردستی عنکبوت با چوب بستنی و کاموا

کاردستی عنکبوت زیبا و بامزه است و برای کودکان دوست داشتنی است. برای ساختن این کاردستی سه عدد چوب بستنی را به شکل ستاره به هم می چسبانید. یک نخ کاموای سفید را مانند تار عنکبوت دور چوب بستنی ها بپیچید و گره بزنید. با یک نخ کاموا گلوله ای سیاه درست کرده و شش عدد دست و پا به دو طرف آن بچسبانید. عنکبوت را بر روی تار عنکبوت قرار داده و آن را با نخ از سقف آویزان کنید.

ice cream stick yarn craft 19
ice cream stick yarn craft 20
کاردستی با چوب بستنی و کاموا

ساخت کاردستی عروسک با چوب بستنی و کاموا

برای درست کردن عروسک های کوچک با کمک چوب بستنی و کاموا لازم است که چند چوب بستنی با اندازه های مختلف داشته باشید. درست کردنشان کار خاصی ندارد و کافیست که کامواها را دور چوب بستنی ها بپیچید. مقداری کاموا را هم به عنوان موهای هر عروسک بر بالای چوب بستنی بچسبانید. با ماژیک هم صورت عروسک ها را نقاشی کنید. با این روش می توانید یک خانواده عروسکی با چوب بستنی و کاموا درست کنید.

کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا

ساخت کاردستی قاب عکس با چوب بستنی و کاموا

درست کردن قاب عکس با چوب بستنی و کاموا به این شکل است که شما 8 عدد چوب بستنی را آماده کنید. دو به دو بر روی همدیگر قرار دهید و کامواهای رنگی را دور آنها بپیچید. در انتها شما 4 عدد چوب بستنی کاموایی دارید که با قرار دادن آنها به شکل مربع و چسباندن شان به یکدیگر یک قاب عکس زیبا خواهید داشت. به وسیله نخ کاموا می توانید آن را از دیوار آویزان نمایید.

ساخت کاردستی دریم کچر با چوب بستنی و کاموا

در این روش شما 6 عدد چوب بستنی را به طور کامل با کاموای رنگی می پوشانید و آنها را به شکل 6 ضلعی به هم متصل می کنید؛ سپس چند نخ کاموای دیگر را از درون قابی که ساخته اید رد می کنید. در انتها لوامز تزئینی (پر و هر طرح مورد علاقه خود) را در قسمت پایینی آن بچسبانید.

کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا

ساخت قلب های تزئینی با چوب بستنی و کاموا

یک مقوا را برداشته و آن را شبیه به قلب، ستاره، ماه و یا هر شکل دیگری برش می دهید. کاموای رنگی را به طور کامل دور مقوا می پیچید تا جایی که کل سطح آن را بپوشاند. سپس با چسباندن یک چوب بستنی کاردستی خود را کامل کنید.

کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا
کاردستی با چوب بستنی و کاموا

ساخت اسم فرزندتان با چوب بستنی و کاموا

یک ایده برای درست کردن کاردستی با چوب بستنی و مقوا ساختن اسم فرزندتان با حروف انگلیسی و چسباندن آن بر روی دیوار است. در این روش تعدادی چوب بستنی و چسب تهیه می کنید. اسم فرزندتان را با حروف انگلیسی بزرگ بر روی کاغذ بنویسید و چوب بستنی ها را مطابق با آن حروف بسازید. سپس به وسیله نخ های کاموای رنگی چوب بستنی ها را کاملا بپوشانید. می توانید برای هر حرف انگلیسی یک رنگ را در نظر بگیرید. پس از اتمام کار، این حروف را با چیدمان فانتزی بر روی درب اتاق کودک تان بچسبانید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاردستی سرگرم کننده آسان با چوب بستنی و کاغذ رنگی

ساخت مدل های مختلف کاردستی و ماکت خانه با چوب بستنیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<