رنگ درب آهنی منزل از چه رنگ هایی انتخاب می شود؟

خیلی از خانه ها دارای درب آهنی هستند و رنگ درب آهنی منزل شان با رنگی خاص، رنگ آمیزی شده است. حال اینکه چه رنگی برای درب آهنی خانه مناسب تر است و این رنگ باید چه ویژگی هایی داشته باشد، موضوعی است که ما در این متن می خواهیم به آن بپردازیم. به طور کلی می توان گفت که بهتر است رنگ درب حیاط ساده و شیک انتخاب شود. برای این کار به طور معمول از چند رنگ خاص استفاده می شود که در ادامه درباره آنها صحبت می کنیم. با ما همراه باشید و تمام مواردی که به رنگ درب آهنی منزل مربوط می شوند را بخوانید.

اهمیت رنگ درب آهنی منزل

اگر می خواهید درب حیاط خانه تان را رنگ کنید و از طرفی درب ورودی منزل شما فلزی است پس حتما می‌دانید که این درب در برابر شرایط جوی، باد و باران و برف و انواع آلودگی ها قرار دارد و با تابش نور خورشید و البته گذر زمان، خواه و نا خواه رنگ این درب جلوه و زیبایی اولیه خود را از دست می دهد. پس حتما سالی یک بار باید به فکر رنگ آمیزی درب حیاط خود باشید. رنگ درب آهنی منزل می تواند زیبایی را به ورودی ساختمان شما بازگرداند، علاوه بر آنکه درب آهنی را از آسیب دیدگی که ناشی از زنگ زدگی و خوردگی آهن است، محافظت می کند. اما اینکه چه رنگی را به عنوان یک رنگ درب حیاط ساده و شیک انتخاب کنیم، چیزی است که به عوامل مختلفی بستگی دارد.

چه رنگی به عنوان رنگ درب آهنی منزل انتخاب می شود؟

بعضی افراد رنگ درب حیاط سفید طلایی را می پسندند و بعضی دیگر رنگ درب حیاط سفید قهوه ای را دوست دارند. خیلی از افراد هم به دنبال رنگ های تیره تری برای این کار هستند و ترجیح می دهند رنگ درب آهنی منزل شان مشکی ساده یا مشکی طلایی باشد. البته بجز این گزینه ها، رنگ های دیگری را هم می توان برای درب های آهنی حیاط انتخاب کرد و این بستگی به سلیقه هر فردی دارد که چه رنگی را برای این کار مناسب تر بداند. مثلا برای درب آهنی ویلا یا باغ می توان از رنگ سبز یا آبی استفاده کرد که با محیط اطراف هم هماهنگی دارد. به طور کلی تمامی رنگ ها برای استفاده به عنوان رنگ درب آهنی منزل مناسب هستند و هیچ قانونی برای منع هیچ رنگی وجود ندارد.

چه نوع رنگی برای رنگ درب آهنی منزل استفاده می شود؟

در مورد رنگ آمیزی درب حیاط تنها اینکه چه رنگی برای آن انتخاب شود مهم نیست. شاید موضوع مهم تر از آن این باشد که چه نوع رنگی باید برای درب آهنی منزل و حیاط مورد استفاده قرار گیرد. در این مورد باید تاکید کرد که رنگ های اکریلیک برای این کار اصلا مناسب نیستند و حتما باید از رنگ روغنی برای رنگ آمیزی درب آهنی استفاده نمود. حال فرقی نمی کند که رنگ درب حیاط سفید طلایی باشد یا آنکه رنگ دیگری برای آن انتخاب شود. رنگ روغنی برای سطوح فلزی مورد استفاده قرار می گیرد و با ماندگاری و پوشانندگی که دارد، فلز را در برابر رطوبت، نور خورشید و عوامل جوی دیگر محافظت می کند. البته این موضوع را هم به خاطر داشته باشید که قبل از رنگ زدن باید یک لایه ضد زنگ بر روی درب زده شود.

رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل

محبوب ترین رنگ ها برای رنگ درب آهنی منزل چه رنگ هایی هستند؟

 • رنگ مشکی: بهترین رنگ برای درب آهنی مشکی است. البته این موضوع کمی سلیقه ای هم هست ولی رنگ مشکی هم با تمامی رنگ ها در انواع نمای ساختمان مطابقت دارد و هم همیشه روی مد است. این رنگ همه پسند است و کسی وجود ندارد که رنگ مشکی را برای درب حیاط دوست نداشته باشد. از طرفی رنگ مشکی آلودگی ها و کثیفی ها را نشان نمی دهد و تغییر رنگ آن هم زیاد محسوس نیست.
 • رنگ سفید: دیگر رنگ پر طرفدار برای رنگ درب آهنی منزل سفید است که خیلی ها آن را انتخاب می کنند. رنگ سفید شیک و زیبا است و با نما های آجری و سنگی هم ست می شود. بدی رنگ سفید آن است که زود کثیف می شود و باید آن را هر چند وقت یک بار تمیز کرد.
 • رنگ قهوه ای: قهوه ای نیز همانند مشکی رنگی عالی برای درب حیاط محسوب می شود. اگر به دنبال یک رنگ درب حیاط ساده و شیک می گردید می توانید رنگ قهوه ای را برای این کار انتخاب کنید. قهوه ای هم با نما های آجری و سنگی به خوبی هماهنگ می شود. قهوه ای برای کسانی مناسب است که رنگی تیره برای درب آهنی منزل شان می خواهند اما مشکی را دوست ندارند.
 • طوسی: رنگی دیگر که می تواند طرفداران زیادی هم داشته باشد و البته رنگی جدید برای رنگ درب آهنی منزل به شمار می رود، رنگ طوسی است. طوسی رنگی چرک تاب است و کثیفی های خیابان را زیاد نشان نمی دهد. طوسی یک رنگ درب حیاط ساده و شیک به شمار می رود.
 • رنگ درب حیاط مشکی طلایی: شاید بتوان گفت محبوب ترین و پر طرفدار ترین ترکیب رنگی برای درب حیاط، مشکی طلایی است. اکثر درب های آهنی که امروزه ساخته می شوند با این ترکیب رنگی، رنگ آمیزی می گردند. درب آهنی حیاط مشکی طلایی یا مشکی مسی بسیار زیبا و شیک است و مخصوصا با نما های کلاسیک بسیار همخوانی دارد. این درب ها معمولا همراه با تزییناتی ساخته می شوند که رنگ آمیزی آنها به این صورت است که زمینه درب به رنگ مشکی و تزیینات به رنگ طلایی رنگ می شوند.
 • رنگ درب حیاط سفید طلایی : ترکیب رنگی زیبای دیگری که برای رنگ درب آهنی منزل مورد استفاده قرار می گیرد، سفید طلایی است. رنگ درب حیاط سفید طلایی برای آنهایی مناسب است که می خواهند درب حیاط شان رنگی روشن و دل باز داشته باشد. این ترکیب رنگی نیز به خاطر استفاده از طلایی برای نما های کلاسیک مناسب تر است و بهتر جواب می دهد.
 • رنگ درب حیاط سفید قهوه ای : یک ترکیب رنگی خاص و بسیار شیک سفید قهوه ای است. دربی آهنی با این رنگ بسیار مدرن به نظر می رسد و برای ساختمان های مدرن امروزی کاملا گزینه خوبی به شمار می رود. نحوه رنگ آمیزی و استفاده از هر کدام از رنگ های سفید و قهوه ای بستگی زیادی به طرح درب دارد.

نکاتی در مورد رنگ درب آهنی منزل

 • اگر نمای خانه تان کلاسیک است می توانید از رنگ درب حیاط سفید طلایی و همینطور مشکی طلایی استفاده کنید.
 • در صورتی که نمای خانه تان مدرن است، رنگ ساده و یک دست مشکی، سفید، طوسی، قهوه ای و رنگ درب حیاط سفید قهوه ای گزینه های خوبی به شمار می روند. همچنین ترکیب رنگی سفید و طوسی و یا سفید و بژ هم برای این منظور مناسب به نظر می رسند.
 • رنگ درب حیاط ساده و شیک می تواند سفید، مشکی، قهوه ای، طوسی، کرم، بژ، سبز و حتی سرمه ای باشد.
 • برای درب آهنی ویلا می توان از رنگ های شاد تری مثل بنفش، قرمز یا بادمجانی استفاده کرد.
 • رنگ درب آهنی منزل می تواند تاثیر فوق العاده ای بر افراد بگذارد زیرا اولین چیزی است که در هنگام ورود به ساختمان با آن مواجه می شوند.
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل
رنگ درب آهنی منزل

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای انتخاب مبلمان لابی ساختمان ؛ نکات مهم درباره طرح و رنگچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<