رنگ عنابی و بهترین پیشنهاد ها برای دکوراسیون خانه با این رنگ

چیدو پلاس 03 اسفند 1400

به دنبال یک رنگ گرم، پر شور، خاص و متفاوت برای دکوراسیون خانه هستید؟ رنگ عنابی یک پیشنهاد بسیار خوب برای تان خواهد بود. این رنگ که یکی از طبیعی ترین رنگ ها محسوب می شود، نام خود را از میوه ای به نام عناب گرفته است و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی خانه باعث می شود تا حسی از طبیعت و سر زندگی در محیط ایجاد گردد. استفاده از گیاهان سبز در کنار رنگ عنابی موجب می شود تا این حس بی نظیر طبیعی بودن بیشتر هم بشود. رنگ عنابی نماد و نشانه ای از خاک و باروری بوده و حسی از گرمای مادرانگی، احساس اعتماد و اطمینان و امنیت را در فرد ایجاد می نماید. همچنین شور و انرژی موجود در این رنگ باعث می شود تا حسی از توانمندی و قدرت جسمی در شخص به وجود آید. رنگ گرم عنابی با وجود انرژی بخش بودنش اما رگه هایی از‌ آرامش بخشی را در خود دارد و این رنگ با تلفیق شور و شر رنگ قرمز و سکون و آرامش رنگ قهوه موجب احساس آرامش در همه می گردد.

رنگ عنابی چه رنگی است و از ترکیب چه رنگ هایی عنابی به وجود آمده است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این رنگ از ترکیب رنگ های قهوه ای و قرمز خلق شده است و به همین دلیل خواص و ویژگی هایی از هر دو رنگ را در خود دارد. البته هر دو رنگ قرمز و قهوه ای در گروه رنگ های گرم قرار دارند و ویژگی های مشابهی را در آنها می توان یافت. رنگ عنابی نماد آرامش و هیجان توامان است و این یک ویژگی منحصر به فرد برای این رنگ به شمار می رود. از عنابی در دکوراسیون خانه به بهترین شکل می توان استفاده نمود و اگر تصمیم دارید که این کار را انجام دهید، ما با ایده ها و پیشنهاد های خود در این کار به شما کمک خواهیم کرد.

کاربرد رنگ عنابی در دکوراسیون خانه

اجزای مختلف چیدمان از جمله دیوار ها، مبلمان، والان پرده ها، اکسسوری ها، فرش و پوشش کف می توانند با استفاده از رنگ عنابی به صورت ساده و تک رنگ، طرح دار و یا در ترکیب با یک رنگ مکمل انتخاب شوند و در جای خود قرار گیرند. کاربرد رنگ عنابی در دکوراسیون خانه شاید تنها از یک نظر کمی سخت باشد و آن این است که برای انتخاب رنگ مکمل عنابی محدوده گسترده ای از رنگ ها و انتخاب ها پیش روی تان قرار ندارد و دست تان برای ایجاد ست رنگ عنابی خیلی باز نیست. اما اصلا جای نگرانی وجود ندارد و این مشکل به راحتی قابل برطرف شدن است.

مکمل رنگ عنابی چه رنگ یا رنگ هایی است؟

از رنگ های گرمی نظیر کرم یا شیری به عنوان رنگ مکمل و ایجاد ست رنگ عنابی می توان استفاده کرد. در این ست رنگی، فضای خانه رو به سمت گرمای بیشتر و انرژی بیشتری می رود و اگر خانه ای با متراژ متوسط یا بزرگ دارید استفاده از این رنگ ها در کنار یگدیگر پیشنهاد های خوبی هستند. رنگ دیگری که به عنوان مکمل رنگ عنابی به خوبی مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ طوسی است. رنگ طوسی که سرمای خاصی را درون خود دارد، در کنار رنگ عنابی با آن گرما و شور و انرژی که به محیط می دهد، تعادلی مناسب را در فضا ایجاد می نماید. تضاد بین این دو رنگ زیبایی بخش دکوراسیون خانه عنابی و طوسی خواهد بود. اما از رنگ های اکر یا خردلی، سفید، سبز تیره و یا حتی آبی تیره هم به عنوان ست رنگ عنابی می توان استفاده کرد و انتخاب های جسورانه ای را در این زمینه به عمل آورد.

رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی

استفاده از مبلمانی به رنگ عنابی در دکوراسیون خانه

مبلمان راحتی و یا حتی کلاسیک با استفاده از این رنگ بسیار دیدنی و جالب توجه خواهند بود. در سبک کلاسیک وجود مبلمانی چوبی با رنگ چوب قهوه ای تیره و پارچه روکش عنابی رنگ موجب پدید آمدن فضایی اصیل، با وقار و شکوهمند خواهد شد. در سبک های دکوراسیون مدرن استفاده از مبلمان راحتی با پارچه روکش مناسب و قرار دادن کوسن های طرح دار از رنگی دیگر بر روی مبل تصویری بسیار شیک و ژورنالی پدید می آید. استفاده از یک پارچه طرح دار که دارای رنگی متناسب با عنابی است، در مبلمان چه به عنوان کوسن و چه برای ایجاد مبل های دو رنگ پیشنهادی جذاب خواهد بود و تصویری تماشایی را خلق خواهد کرد.

وجود دیوار هایی به رنگ عنابی در دکوراسیون خانه

برای آنکه دکوراسیون خانه تان را کمی متفاوت تر از دیگر خانه ها داشته باشید، می توانید یکی از دیوار های خانه را با رنگ عنابی رنگ آمیزی نمایید. البته به دلیل تیره بودن این رنگ، پیشنهاد می شود اگر خانه کوچکی دارید، این فکر و ایده را عملی نسازید و یا آنکه کوچک ترین دیوار را برای این کار انتخاب نمایید. اما در خانه ای با سالن بزرگ می توانید دیوار رو به روی مبلمان را به رنگ عنابی نقاشی کنید تا رنگ مبلمان و دیوار ها با هم ست شوند. البته برای این کار ایده های متفاوتی وجود دارد. مثلا در خانه ای با چیدمان رنگی عنابی و طوسی می توانید دیوار اصلی سالن را عنابی کرده و یک دست مبل راحتی طوسی رنگ را در برابر آن قرار دهید، سپس کوسن هایی به رنگ عنابی بر روی مبل ها بگذارید. هین کار را به صورت برعکس هم می توان انجام داد. برای مثال در خانه تان فضایی شبیه به یک کنج را دارید که نمی دانید با آن چه کنید. برای چیدمان این قسمت می توانید دیوار را طوسی رنگ کنید و یک مبل تک ساده و جمع و جور به رنگ عنابی را در کنار آن قرار دهید. یک چراغ مطالعه بلند یا آباژور ساده هم در کنار مبل بر روی زمین بگذارید و این بخش از خانه را به جایی برای مطالعه و تفکر اختصاص دهید.

استفاده از گیاهان سبز و رنگ عنابی در دکوراسیون

رنگ سبز گیاهان زنده در کنار رنگ عنابی تصویری بسیار زیبا و نزدیک به طبیعت خلق می کند. هرگز از به کارگیری گیاهان سبز آپارتمانی از هر نوع و شکلی در خانه خود غافل نشوید و از معجزه وجود این گیاهان در خانه بهره ببرید. رنگ های مختلف سبز خصوصا سبز تیره در کنار قرمز و قهوه ای و عنابی ترکیب های بی نظیری را ایجاد می کند که در چرخه رنگی هم به عنوان مکمل یکدیگر شناخته می شوند. همچنین گلدان هایی پر از گل های تازه و رنگی در خانه موجب می شود تا زیبایی و لطافت و روح زندگی در محیط جریان یابد.

نکات مهم درباره استفاده از رنگ عنابی در دکوراسیون خانه

  • پرده اصلی را از یک حریر ساده انتخاب کنید و برای والان ها از پارچه عنابی رنگ استفاده نمایید.
  • اگر برای مبلمان از پارچه ساده عنابی استفاده کرده اید می توانید والان پرده را از پارچه ای طرح دار انتخاب نمایید.
  • رنگ عنابی یک رنگ تیره است که استفاده از آن به میزان زیاد در خانه های کوچک پیشنهاد نمی شود.
  • استفاده از رنگ عنابی در خانه هایی که از نور طبیعی خورشید کم بهره اند توصیه نمی شود.
رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی
رنگ عنابی

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ اخرایی در دکوراسیون +چه رنگ هایی با اخرایی ست می شوند؟

دکوراسیون قهوه ای و آبی و ایجاد یک ترکیب رنگ متفاوت در خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<