رنگ خاکی و چیدمانی به زیبایی و شکوه طبیعت

چیدو پلاس 06 اسفند 1400

از گروه رنگ های قهوه ای، رنگ خاکی یکی از متعادل ترین آنها به شمار می رود. رنگ خاکی گرمای کمتری نسبت به سایر رنگ های قهوه ای مانند نسکافه ای، شکلاتی، کاکائویی و غیره داشته و بنابراین می توان استفاده بیشتری از این رنگ در دکوراسیون خانه داشت. رنگ خاکی برای دیوار ها و مبلمان بهترین کاربرد را داشته و حس و حال خوبی از طبیعت و مادر زمین را در خانه ایجاد می کند. در خانه ای با دکوراسیونی به رنگ خاکی وجود گیاهان طبیعی و سبز بسیار عالی و کمک کننده خواهد بود.

رنگ خاکی چه رنگی است

همانگونه که گفته شد این رنگ از گروه قهوه ای ها به شمار می رود و برای ساخت آن علاوه بر قهوه ای به مقادیر زیادی سفید هم نیاز خواهد بود. به نوعی به رنگ خاکی، قهوه ای رنگ پریده هم می گویند. این رنگ به گونه ای است که بیشتر افراد آن را دوست دارند و در واقع تمامی سلیقه ها را در بر می گیرد. ست کردن آن با دیگر رنگ ها هم آسان است و با کمک ایده هایی به زیبایی هر چه بیشتر انجام می شود. رنگ خاکی همچنین مورد پسند افرادی است که آرام و متین هستند، به طبیعت علاقه دارند و به آن احترام می گذارند و دوست دارند محیط زندگی شان گرم و مطبوع باشد.

بهترین پیشنهاد ها برای ست رنگ خاکی

  • سفید و خاکی

برای اینکه بهترین ست رنگ خاکی را پیدا کنید باید رنگ های مکمل رنگ خاکی را بشناسید. این گفته بدان معناست که بدانید چه رنگ هایی در کنار خاکی بهترین تصویر و حس و حال را ایجاد می کنند. یکی از رنگ های مکمل رنگ خاکی سفید است. رنگ های سفید و خاکی در کنار یکدیگر به خوبی عمل کرده و فضا را روشن و دل باز تر می کنند. سفید به عنوان یکی از اولین انتخاب ها برای ست رنگ خاکی در نظر می آید که در واقع می توان گفت اولین و بهترین ست خواهد بود.

  • نارنجی و خاکی

دومین پیشنهاد برای درست کردن یک ست رنگ خاکی بی نظیر و خاص استفاده از رنگ نارنجی در کنار آن است. فرض کنید که مبل راحتی به رنگ خاکی دارید و می خواهید آن را با رنگی دیگر زیباتر کنید. اینجاست که پیشنهاد می شود کوسن هایی به رنگ نارنجی بر روی آن قرار دهید و یا یک مبل تک به رنگ نارنجی با فاصله ای در کنار مبل خاکی رنگ خود بگذارید.

  • سبز و خاکی

از رنگ سبز به بهترین شکل ممکن می توان در کنار رنگ خاکی استفاده نمود. در واقع می توان گفت یکی از رنگ های مکمل رنگ خاکی سبز است و سبز روشن و تیره هر دو در کنار خاکی به خوبی عمل خواهند کرد. از رنگ سبز در قالب گل و گیاهان می توان استفاده نمود. علاوه بر سبز، رنگ های آبی تیره و رنگ سبز-آبی هم انتخاب های خوبی برای قرار گیری در کنار رنگ خاکی هستند. این رنگ ها را در کوسن ها می توان هم به صورت ساده و هم در قالب پارچه های گل دار بر روی مبلمان خاکی رنگ قرار داد. همچنین در اکسسوی ها و دکوری ها نیز می توان از این رنگ ها در کنار رنگ های دیگر مانند نارنجی استفاده نمود.

  • طوسی و خاکی

اگر می خواهید فضای چیدمان خانه تان کمی رو به سردی پیش برود و به رنگ های گروه خاکستری علاقه دارید، می توانید از رنگ طوسی در کنار خاکی استفاده نمایید. ست رنگ خاکی و طوسی انتخابی مدرن، امروزی و خاص به شمار می رود و اگر در کنار این دو رنگ از طلایی هم استفاده شود، نتیجه ای عالی در بر خواهد داشت. به این ترتیب نه محیط خانه تان بیش از حد سرد و بی روح می شود و نه گرمای رنگ خاکی شما را آزار خواهد داد.

  • قهوه ای و خاکی

رنگ قهوه ای دارای طیف های بسیار متنوع و مختلفی است. از رنگ چوب گرفته تا قهوه ای های تیره تر، نسکافه ای، بلوطی و فندقی، شکلاتی و قهوه ای سوخته که همگی در کنار رنگ خاکی گزینه های خوبی برای ست شدن هستند. با وجود این رنگ ها در خانه؛ فضا به سمت گرما و انرژی بیشتر پیش می رود و برای خانه هایی که در مناطق سردسیر هستند، یک پیشنهاد رنگی عالی به شمار می روند. البته باید توجه داشته باشید که میزان فراوان رنگ های گرم ممکن است پس از مدتی شما را اذیت کرده و بنابراین باید با کمک یک رنگ دیگر مانند سفید این رنگ ها را به تعادل برسانید.

رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی

پیشنهاد هایی برای استفاده از رنگ خاکی در دکوراسیون

دیوار ها

برای استفاده از رنگ خاکی در دکوراسیون قبل از هر چیز به دیوار ها می پردازیم که زمینه مناسبی را برای یک چیدمان عالی فراهم می کند. در خانه ای با چیدمان خاکی رنگ پیشنهاد می شود که تنها یک دیوار را یه رنگ خاکی رنگ آمیزی نمایید. باقی دیوار ها را سفید باقی بگذارید تا به این وسیله زیبایی خاکی بهتر خود را نمایان کند. در کنار دیوار خاکی رنگ حتما از گلدان های گیاه سبز و طبیعی استفاده نمایید. گیاهانی مانند سانسوریا، بنجامین، یوکا و دیگر گیاهان سبز با رنگ خاکی دیوار ها تصویر بسیار زیبا و هماهنگی را ایجاد می کنند. یک ایده جالب آن است که بر روی دیوار خاکی رنگ تابلو های نقاشی با موضوع برگ و گیاه نصب کنید و روی دیوار های سفید تابلو هایی که در آنها از رنگ خاکی استفاده شده است، بیاویزید.

مبلمان

یک پیشنهاد دیگر برای استفاده از رنگ خاکی در دکوراسیون خانه آن است که مبلمان را به این رنگ انتخاب نمایید. مبلمان خاکی رنگ همراه با کوسن هایی به رنگ های سفید، خاکستری بسیار روشن، نارنجی، سبز و حتی آبی پیشنهاد خوبی برای چیدمان محسوب می شود. مبلمان خاکی رنگ مخصوصا برای کسانی مناسب است که به رنگ های روشن و گرم علاقه دارند اما بنا به هر دلیل رنگ های کرم و یا خاکستری را نمی پسندند. رنگ خاکی برای مبلمان هم زیاد از حد تیره نیست و هم فضا را سرد و بی روح نمی کند. اگر سبک چیدمان تان کلاسیک است، از رنگ خاکی برای پارچه مبل های چوبی کلاسیک می توان استفاده کرد اما کمتر پیش می آید که این رنگ در مبلمان استیل یا سلطنتی مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از رنگ خاکی در پوشش کف

یکی از قسمت های مهمی که در دکوراسیون می تواند به رنگ خاکی اختصاص یابد، پوشش کف خانه است. اگر برای کف خانه از پوشش های لمینیت استفاده کرده اید، بهترین مدل های لمینیت با رنگ های گروه خاکستری و خصوصا خاکی در بازار وجود دارد که زیبا کننده کف خانه تان خواهد بود. این رنگ برای لمینیت در خانه هایی با سبک چیدمان مدرن و امروزی به شدت گزینه خوبی خواهد بود و با پهن کردن یک فرش رنگ روشن بر روی آن فضای خانه روشن و دل باز می شود. اما اگر برای کف خانه پوشش موکت را انتخاب کرده اید باز هم رنگ خاکی به عنوان یکی از بهترین پیشنهاد ها خصوصا برای موکت های طرح دار مطرح می باشد.

رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی
رنگ خاکی

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ دیوار طوسی ، رنگی جذاب، خاص و منحصر به فرد

رنگ نسکافه ای دیوار ، ایجاد فضایی گرم و صمیمی در خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<