با چادر بازی کودک فضایی رویایی ایجاد کنید که خاطره ی آن هیچ گاه از یادش نرود

چیدوپلاس 30 دی 1396 ، ،

همه بچه ها دوست دارند برای خودشان مکانی امن و خلوت به دور از چشم دیگران داشته باشند. چنین فضایی از نظر روحی به آنها کمک می کند تا به راحتی و بدون ترس از نگاه و تمسخر دیگران در دنیای خیال و رویای خویش غرق شده و دقایق و ساعاتی را به بازی و زندگی در این مکان بپردازند. اگر می خواهید برای فرزندتان تجربه ای لذت بخش و بی نظیر ایجاد کنید، می توانید یک چادر بازی کودک درست کنید. چادر بازی برای بچه به منزله خانه ای کوچک و مکانی خلوت و خصوصی است و وسایلی مانند اسباب بازی، کتاب و هر چیزی که به آن علاقه مند است می تواند در آنجا قرار دهد. مطمئن باشید کودک تان انقدر از وجود این فضا لذت می برد که حتی در بزرگسالی هم از آن به عنوان یک تجربه شیرین یاد می کند و خاطره آن همیشه برایش باقی خواهد ماند.

ساخت چادر بازی کودک

بعضی از چادرهای کودک موجود در بازار با وجود هزینه پایینی که دارند از جنس پلاستیک هستند و فضای زیادی در اتاق می گیرند. همچنین چشم انداز زیبا و لوکسی ایجاد نمی کنند. بنابراین ما به شما پیشنهاد می کنیم که خودتان دست به کار شوید و یک چادر بازی کودک برای فرزندتان بسازید. نیازی نیست نگران گرانی آن باشید، هزینه ساخت این چادر بسیار معقول است. می توانید این چادرها را در کنار دیوار بگذارید تا کمترین جای ممکن را اشغال کنند. همچنین آنها به راحتی باز و بسته می شوند و می توانید در عرض چند دقیقه آن را بر پا یا جمع کنید. توضیح ساخت چادر بازی کودک هم به صورت تئوری و هم به شکل ویدیو برای شما قابل دسترس است.

وسایل مورد نیاز:

  • توری یا پارچه گل دار یا پارچه با طرح های کودکانه
  • چهار قطعه چوب با حدود 180 سانتی متر طول و حدود دو سانتی قطر
  • بست پلاستیکی یا طناب
  • تشکچه کوچک برای قرار دادن بر کف چادر
  • چند عدد کوسن برای تزئین چادر
  • ریسه چراغ تزئینی برای جذاب تر کردن چادر

مراحل ساخت چادر بازی کودک

  • چهار قطعه چوب را خریداری کرده و به صورت ایستاده در کنار هم قرار دهید و از بالا با یک بست پلاستیکی یا طناب ببندید. توجه داشته باشید که طول چوب ها حداقل 180 سانتی باشند. اگر تصمیم به ساخت خانه چادری با سطح مقطع بزرگ تر داشتید، ارتفاع چوب ها را بیشتر کنید. پس از بستن چوب ها هر کدام را حول یک محور بچرخانید تا سطح مقطع آن بزرگ و مربع شکل شود و چوب ها بتوانند بر روی زمین بایستند. سپس بست پلاستیکی یا طناب ها را محکم کنید تا چوب ها دیگر تکان نخورند.
  • مرحله دوم نصب پارچه است. اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید، پیچیدن پارچه به دور چوب ها و فیکس کردن آن ممکن است کمی زمان بر شود و باید با دقت این کار را بکنید. مقدار پارچه مورد نیاز برای چوبی با ارتفاع 180 سانتی متر حدود 2 تا 2.5 متر است. برای شروع از یک پایه کار را آغاز کنید و پارچه را بر روی آن بکشید و ادامه دهید. پارچه را روی هر پایه محکم کنید. این کار را به کمک منگنه یا میخ های کوچک انجام دهید. عمل چسباندن پارچه به پایه ها را آرام و با صبر و حوصله پیش ببرید. سعی کنید پارچه را بیش از حد نکشید زیرا احتمال جابجا شدن پایه های چوبی وجود دارد. پارچه باید تا حدی کشیده شود که چروک خوردگی بر روی آن ایجاد نشود. پس از چسباندن پارچه به هر چهار پایه، اضافی آن را قیچی کنید. برای جلوگیری از ریش ریش شدن پارچه، دو تا سه سانت جا برای تو گذاشتن باقی بگذارید. به این ترتیب شما سه طرف پایه ها پارچه چسبانده اید و یک طرف برای ورود و خروج باز است.
  • حالا نوبت تعبیه یک در برای چادر بازی کودک است. برای درست کردن در از تور استفاده کنید. یک پارچه توری را به اندازه اضلاع مثلث ببرید و در جای خود بر روی پایه ها منگنه کنید. حالا با یک قیچی تور را از وسط ببرید تا کودک بتواند از آن رد شود.
  • برای تزیین کردن چادر ریسه های نوری را از آن آویزان کنید یا هر تزیین دیگری که دوست دارید بر روی چادر انجام دهید. تشکچه گرم و نرم را داخل خانه چادری بر روی زمین قرار دهید و کوسن هایی را برای راحتی کودک در چادر بگذارید.

چادر بازی کودک شما آماده است و فرزندتان می تواند با خوشحالی به داخل آن برود.

چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک
چادر بازی کودک

چادر بازی سرخپوستی

تفاوت خانه چادری سرخپوستی یا چادر بازی سرخپوستی با چادر بازی های دیگر تنها در طرح پارچه مورد استفاده و تزیینات آن است. برای درست کردن چادر بازی سرخپوستی از پارچه های راه راه یا پارچه های کرم رنگ ساده و ضخیم استفاده کنید. برای ساخت این چادر حتما به ریسه های نوری نیاز دارید زیرا این ریسه ها تداعی کننده آتش هستند. برای تزیینات این چادر دو راه وجود دارد: یکی اینکه به وسیله نخ کاموا گلوله توپی درست کنید، یک طرف آن را با نخ بپیچید و نخ های طرف دیگر را با قیچی ببرید. اگر چند تایی از این نخ ها درست کنید و بر روی یک ریسمان ببندید، با آویزان کردن ریسمان بر روی چادر طرحی سرپوستی به آن داده اید. راه دوم استفاده از پر های رنگی است. می توانید با جمع کردن پرهای پرنده مانند کبوترها (البته بدون آسیب زدن به آنها)، رنگ کردن شان به رنگ های سرخ و سیاه و سبز، درست کردن یک ریسمان با این پرها و در نهایت با آویزان کردن ریسمان به چادر، خانه چادری سرخپوستی تمام عیاری برای فرزندتان بسازید.

چادر کلبه ای کودک

کسانی که خانه شان دارای حیاط خصوصی است، می توانند در حیاط برای فرزندشان چادر کلبه ای درست کنند. درست کردن چادر کلبه ای همانند چادر بازی معمولی است که در بالا توضیح داده شد، تنها تفاوت موجود در انتخاب جنس پارچه است. به دلیل اینکه این چادر کلبه ای قرار است در فضای باز گذاشته شود، نور آفتاب یا باران ممکن است آسیب هایی به آن وارد کند. بنابراین با انتخاب جنس مناسب از این اتفاق می توان جلوگیری کرد. پارچه های پلاستیک، ضخیم یا حتی برزنتی برای این کار مناسب هستند. درست کردن یک چادر کلبه ای برای فرزندتان هیجان انگیز خواهد بود و باعث می شود که کمتر از دیگر بچه ها مشغول بازی های کامپیوتری شود. وجود همچین چادری در حیاط به او انگیزه خواهد داد که از خانه بیرون برود و تحرک بیشتری داشته باشد.

قیمت چادر بازی کودک

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد چادر بازی کودک را هم می توانید به صورت آماده از فروشگاه تهیه کنید و هم خودتان بسازید. چادرهای بازی کودک آماده بسته به کیفیت، ساده یا تزیین شده و دیگر موارد متفاوت است. اما این چادرها را با قیمتی در حدود 900 هزار تومان می توانید تهیه کنید. بدیهی است که اگر خودتان اقدام به ساخت چادر کنید با هزینه کمتر می توانید این کار را انجام دهید.

در ویدیو زیر شیوه ساخت دو نمونه از چادر بازی بچه آموزش داده می شود، مراحل کار را ببینید و برای اتاق فرزندتان ایده بگیرید.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

انتخاب رنگ اتاق خواب کودک

با دکمه های رنگارنگ برای بچه ها کاردستی بسازیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<