پوستر اتاق کودک و دیوار هایی متفاوت و جذاب

چیدو پلاس 02 آذر 1400 ،

اتاق خواب کودک جایی است که برای چیدمان و تزیین آن باید وقت زیادی صرف شود. پوستر اتاق کودک و رنگ دیوار ها، سرویس خواب و رو تختی، اسباب بازی ها و عروسک ها، شلف دیواری اتاق خواب کودک و غیره همگی در ایجاد یک دکوراسیون کامل و عالی برای اتاق خواب کودک موثر و لازم هستند. از میان موارد گفته شده این متن به موضوع پوستر اتاق کودک می پردازد و درباره اهمیت وجود یک طرح مناسب برای پوستر اتاق کودک، رنگ آن، انواع طرح های موجود در بازار برای اتاق خواب های پسرانه و دخترانه، قیمت پوستر اتاق کودک و پوستر سه بعدی اتاق کودک می پردازد. اگر در شرف بچه دار شدنید و یا در حال تغییر دکوراسیون اتاق خواب کودک تان هستید، خواندن این متن را از دست ندهید.

پوستر اتاق کودک چه تاثیری بر چیدمان دارد؟

وجود یک پوستر دیواری کودک در اتاق خواب باعث می شود تا فضای اتاق از یکنواختی و کسل کنندگی خارج شده و به محیطی شاد و دوست داشتنی برای کودک تبدیل گردد. پوستر اتاق کودک فضا را رنگی و پر انرژی می کند و اگر از طرحی انتخاب شود که مورد علاقه کودک است، باعث می شود تا او با حس بهتر و شاد تری ساعات روز خود را در اتاق سپری کند. با وجود یک پوستر دیواری کودک و رنگ و لعابی که این پوستر به فضای اتاق می بخشد روحیه فرزند تان حتما بهتر و پر شور تر خواهد شد. پوستر دیواری کودک با طرح های فانتزی و جذاب تغییر بسیار بزرگی را در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد می نماید. تا حدی که اگر قصد دارید تغییر در چیدمان ایجاد کنید، لازم نیست با صرف هزینه های فراوان به عوض کردن سرویس خواب و کمد و غیره بپردازید. کافیست یکی از دیوار های اتاق خواب کودک تان را به پوستر دیواری اختصاص دهید.

پوستر اتاق خواب پسرانه

بدیهی است که برای اتاق خواب پسر بچه ها از طرح هایی استفاده می شود که بیشتر باب میل آنها است. پوستر اتاق کودک پسر با طرح های فوتبالی، ماشین، شخصیت های کارتونی مانند ابر قهرمان های کارتونی و فانتزی برای اتاق خواب پسرانه مناسب تر اند. البته به صورت کلی باید علایق کودک مورد توجه قرار گیرد و نظر والدین و کلیشه های رایج در این مورد به کودک تحمیل نشود. برای پوستر اتاق خواب پسرانه کارتون ها و انیمیشن هایی مانند چگونه اژدهای خود را تربیت کنم، انیمیشن پسر فضایی، خانواده شگفت انگیزان، ماشین ها و دیگر کارتون های علمی تخیلی پیشنهاد های خوبی هستند. با نصب یکی از این پوستر ها و چیدمان دیگر اجزای اتاق بر اساس رنگ و محل نصب آن یک اتاق خواب بی نظیر برای پسر خود بسازید.

 پوستر اتاق کودک دخترانه

طرح های مورد علاقه دختر ها برای پوستر اتاق کودک دخترانه معمولا طرح هایی مانند انیمیشن های پرنسس ها و شاهزاده ها مثل فروزن، سیندرلا، باربی، مولان و شخصیت هایی از این دست هستند. به غیر از این ها طرح های لطیف تری مانند گل و فضاهای رویا گونه ای با رنگ های پاستیلی برای پوستر اتاق کودک دخترانه مناسب به نظر می رسند. طرح های نقاشی و تصویر سازی با موضوع دختر بچه ها نیز بر روی پوستر اتاق کودک دخترانه نقش بسته اند و می توان یکی از این پوستر ها را برای اتاق خواب کودک خریداری نمود. البته در خرید پوستر اتاق کودک دخترانه در نظر گرفتن سلیقه و علاقه شخصی دختر بچه تان نیز کاملا موثر و مهم است.

پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک

پوستر دیواری کودک (بدون در نظر گرفتن جنسیت)

قبل از اینکه کودکان آنقدر بزرگ شوند که سلیقه و نظر شخصی داشته باشند و به موضوع خاصی علاقمند گردند، یعنی در سنین پایین از نوزادی تا سه یا چهار سالگی می توان از پوستر دیواری کودک با طرح های فانتزی و با نقش های ساده و کارتونی استفاده کرد. مثلا کاراکتر های حیوانی فانتزی مانند خرگوش ها و گربه ها و خرس های بامزه برای این کار پیشنهاد می شوند. یعنی طرح هایی که مناسب بچه هایی با سن کم هستند و این طرح ها به شکلی نقاشی شده اند که برای کودکی با سن پایین قابل فهم و دوست داشتنی هستند. همچنین این پوستر ها فاقد رنگ های تند و شارپ هستند و تاثیر منفی بر کودک نمی گذارند. طرح های بسیار متنوع و گوناگونی از انواع پوستر دیواری کودک وجود دارد که می توان یکی از آنها را انتخاب نمود.

انتخاب پوستر اتاق کودک

چنانچه قصد خرید یک پوستر اتاق کودک را دارید در هنگام انتخاب باید نکاتی را رعایت فرمایید. طرح و رنگ پوستر را بر اساس متراژ اتاق خواب کودک تان انتخاب کنید. اگر اتاق خواب کوچک است از پوستری با طرح های خلوت و رنگ های روشن استفاده کنید. اگر اتاق خواب بزرگ است می توان از طرح های شلوغ تر هم استفاده کرد. مورد مهم بعدی دیواری است که قصد دارید پوستر را بر روی آن بچسبانید. شکل دیوار، عمودی یا افقی بودن آن، اندازه دیوار و تاریکی یا روشنی دیوار در طرح و رنگ پوستر موثر خواهد بود. موضوع بعد تناسب طرح پوستر با سن کودک است. برای مثال استفاده از پوستر هایی با طرح های بازی های کامپیوتری خشن که برای سن نوجوانی و جوانی مناسب است، هرگز در اتاق خواب کودک نباید استفاده شود. حتی اگر کودک تان به اشتباه این طرح ها را دوست داشته باشد. در مورد پوستر اتاق کودک دخترانه نیز این موضوع وجود دارد. استفاده از طرح های دخترانه ای که برای دختر بچه ای با سن کم مناسب نیستند، اصلا توصیه نمی شود.

پوستر سه بعدی اتاق کودک

بعضی از طرح ها قابلیت اجرای سه بعدی دارند به این شکل که وقتی بر روی پوستر چاپ شده و به دیوار نصب می شوند به صورت سه بعدی دیده می شوند. معمولا طرح های کارتونی برگرفته از انیمیشن های جدید که همگی به صورت سه بعدی ساخته می شوند، در پوستر سه بعدی اتاق کودک به کار می روند. این پوستر ها شکلی جذاب و جالب برای کودکان دارند و فضای اتاق را پر انرژی تر می کنند. البته باید به این نکته توجه داشت که پوستر سه بعدی اتاق کودک برای اتاق کودکانی با سن بسیار پایین استفاده نشود زیرا ذهن این کودکان قادر به تحلیل این شکل سه بعدی نیست و وجود چنین چیزی در اتاق ممکن است تاثیر خوبی بر آنها نگذارد. همانطور که گفته شد استفاده از پوستر های دو بعدی و ساده برای اتاق خواب کودکان بسیار کم سن و سال بهتر است.

قیمت پوستر اتاق کودک

مواردی که بر قیمت پوستر اتاق کودک موثر هستند شامل طرح پوستر، ابعاد و کیفیت آن است. بعضی از پوستر ها با اندازه ای از پیش تعیین شده ساخته می شوند و قیمت ثابتی هم دارند و بعضی دیگر به صورت متر مربعی به فروش می رسند. این پوستر ها قابلیت چاپ انواع طرح های دلخواه را دارند و کافیست خودتان طرح مورد نظر را انتخاب نمایید. قیمت پوستر اتاق کودک به صورت زیر است:

پوستر معمولی

ابعاد قیمت پوستر اتاق کودک
150×200 سانتی متر 140 هزار تومان
170×100 سانتی متر 210 هزار تومان
130×100 سانتی متر 210 هزار تومان
105×250 سانتی متر 270 هزار تومان
150×300 سانتی متر 470 هزار تومان

 

پوستر سه بعدی

ابعاد قیمت پوستر اتاق کودک
105×200 سانتی متر 181 هزار تومان
103×103 سانتی متر 210 هزار تومان
150×245 سانتی متر 300 هزار تومان
200×400 سانتی متر 840 هزار تومان
280×250 سانتی متر 560 هزار تومان

 

پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک
پوستر اتاق کودک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

استیکر اتاق کودک ، یک دکوراسیون ژورنالی با کمترین هزینه

ویدیو:کودکتان را با طراحی اتاقش سورپرایز کنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<