مدل میز تحریر نشسته یا پایه کوتاه بسیار کم جا، سبک و با قابلیت حمل آسان

چیدوپلاس 26 اردیبهشت 1400

وقتی سخن از میز تحریر به میان می آید همه به یاد میز تحریر های بزرگ می افتند، اما برای فضاهای محدود میز تحریر کوچک و یا میز تحریر نشسته که دارای ابعاد کوچکی است و معمولا پایه های آن قابل جمع شدن است، یکی از انواع کاربردی میز های تحریر به شمار می رود. میز تحریر کوچک فضای کمی برای انجام کار در اختیار قرار می دهد و برای کسانی که فضای کوچکی دارند بسیار مناسب است. همچنین از این میز ها برای فعالیت های دیگری نیز می توان استفاده کرد که در ادامه به طور کامل بیان می شود.

میز تحریر تاشو پایه کوتاه

میز تحریر های تاشو یکی از انواع میز ها هستند که دارای پایه های جمع شو هستند و به میز تحریر تاشو پایه کوتاه معروفند. این نوع میز ها مخصوص کسانی است که مایل به نشستن بر روی زمین هستند و به میزی نیاز دارند که بتوانند حتی در حال نشسته بر روی زمین نیز کار خود را انجام دهند. انجام تکالیف، خواندن نماز برای کسانی که زانو درد دارند و نمی توانند ایستاده نماز بخوانند، کار با لپ تاپ، خیاطی، نقاشی کشیدن و هر نوع فعالیت دیگر که به میزی با این ارتفاع نیاز دارد، به وسیله میز تحریر تاشو پایه کوتاه قابل انجام است. میز تحریر تاشو پایه کوتاه قابل جمع شدن است. بسیار کم جا، سبک و دارای قابلیت حمل و جابجایی آسان بوده، به همین دلیل در فضاهای کوچک و آپارتمان ها به خوبی قابل استفاده است.

رویه میز تحریر تاشو پایه کوتاه بیشتر از جنس ام دی اف و یا روکش ملامینه ساخته می شود و دوام و مقاومت مناسبی در برابر رطوبت دارد. این صفحه ها در رنگ های ونگه، آنتیک تیره، صورتی، قرمز، آبی، سفید وایت بردی و رنگ‌ های سفارشی قابل ساخت هستند. پایه های این میز ها نیز از جنس فلز ساخته شده و به وسیله پیچ ها و بست هایی ارتفاع آن کوتاه و بلند می شود. میز تحریر تاشو پایه کوتاه برای کودکان در طرح های فانتزی و کودکانه شامل طرح های شخصیت های کارتونی در رنگ های شاد و متنوع ساخته می شوند. قیمت میز تحریر تاشو پایه کوتاه معمولی در حدود 240 هزار تومان و قیمت میز تحریر تاشو پایه کوتاه برای کودکان تا حدود 500 هزار تومان است.

میز تحریر نشسته

این میز ها دارای پایه های کوتاه هستند و موارد استفاده آنها همانند میز های تحریر تاشو پایه کوتاه است. معمولا از این میز ها به عنوان میز لپ تاپ نیز یاد می شود. میز تحریر نشسته برای کسانی مناسب است که هنگام کار با لپ تاپ قصد دارند بر روی زمین بنشینند، همچنین برای کسانی که به هر دلیلی باید بر روی تخت خواب به کار خود ادامه دهند، استفاده از میز تحریر نشسته پیشنهاد می شود. ارتفاع میز تحریر نشسته با پایه کوتاه در مدل های ثابت قابل تنظیم نیست و پایه ها به صورت دائمی و از جنس ام دی اف به رویه میز وصل شده اند. معمولا برای حفظ تعادل بهتر، پایه های میز تحریر نشسته به صورت اریب ساخته می شود. به این ترتیب اگر میز بر روی تخت خواب که دارای سطح نرمی است قرار بگیرد، تکان نمی خورد و ثابت باقی می ماند.

میز تحریر نشسته
میز تحریر نشسته
میز تحریر نشسته
میز تحریر نشسته
میز تحریر نشسته
میز تحریر نشسته

در میز تحریر نشسته با پایه های قابل تنظیم، ارتفاع میز به وسیله تغییر ارتفاع پایه قابل بلند و یا کوتاه شدن است. هچنین پایه ها قابلیت باز شوندگی و جمع شوندگی دارند، همینطور صفحه رویه میز می توانند دارای قابلیت تنظیم شیب باشند. در بعضی از مدل های این میزهای تحریر نشسته که برای لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد، محلی برای قرار دادن ماوس نیز وجود دارد. خوبی این میزها آن است که با بلند کردن پایه ها در صورت لزوم، می توان با قرار دادن صندلی نوع دیگری از کار را تجربه کرد.

میز تحریر نشسته
میز تحریر نشسته
میز تحریر نشسته

ابعاد استاندارد میز تحریر نشسته

میز تحریر های نشسته که جهت کار با لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرند، دارای ارتفاع حداقل 17 سانتی متر و حداکثر 22 سانتی متر هستند. عرض این میز ها 30 سانتی متر و طول آنها 50 سانتی متر است. اگر میز دارای صفحه قابل تنظیم برای شیب دار شدن باشد، بخش مورد نظر 35 سانتی متر طول دارد و امکان تنظیم 5 تا 30 درجه شیب را خواهد داشت. لپ تاپ بر روی این قسمت قرار می گیرد و انجام کار به این وسیله راحت تر خواهد شد.

انواع میز تحریر کوچک

همانطور که گفته شد ایده این میز تحریر ها با ابعاد کوچک موقعی ارائه شد که افراد مجبور به زندگی در آپارتمان های کوچک شدند. در یک اتاق خواب با وجود تخت خواب و کمد و کتابخانه شاید دیگر جایی برای قرار دادن یک میز تحریر بزرگ وجود نداشته باشد، اما می توان از طرح ها و مدل های مختلف میز تحریر های کوچک استفاده کرد. برای مثال میز تحریر تاشو، میز تحریر دیواری و بدون پایه، میز تحریر کوچک متصل به کتابخانه، و انواع دیگر مدل ها قابل استفاده برای محیط های محدود هستند.

میز تحریر کوچک دیواری

گاهی اوقات فضا آنقدر کوچک است که نمی توان یک میز تحریر پایه دار در اتاق قرار داد. میز تحریر کوچک دیواری بهترین راه حل برای این مشکل است. میز تحریر های دیواری به وسیله بست و لولا به دیوار متصل می شوند، هنگام شروع کار با جدا کردن بست ها می توان آنها را به صورت افقی قرار داد و پس از انجام کار با بستن آنها میز را جمع کرد. از میز تحریر کوچک دیواری بیشتر برای کار با لپ تاپ استفاده می شود زیرا هر چقدر هم که محکم به دیوار متصل شوند، استحکام کافی برای انجام کارهای سنگین تر را ندارند. مدل های بسیار گوناگونی در طرح های متنوع از میز تحریر کوچک دیواری ساخته شده است. بعضی از آنها بسیار ساده اند و شامل تنها یک صفحه چوبی هستند، و بعضی دیگر به صورت قفسه و یا کمد ساخته می شوند که با باز کردن آنها محل هایی برای قرار دادن سایر وسایل نیز موجود است.

میز تحریر کوچک
میز تحریر کوچک
میز تحریر کوچک

میز تحریر کوچک برای گوشه اتاق

میز تحریر را می توان به گونه ای طراحی کرد که بتوان آن را در سه کنج دیوار قرار داد. به این ترتیب می توان از مکان های بی استفاده مانند گوشه های اتاق نیز استفاده بهینه نمود. ساخت میز تحریر کوچک برای گوشه اتاق کار بسیار ساده است، کافیست اندازه های دقیق را یادداشت نمایید و با خرید یک ورق ام دی اف مقاوم، طرحی مثلثی با لبه صاف و یا گرد را برش دهید. سپس با وسیله اتصلات محکم 90 درجه، آن را به دیوار وصل نمایید.

میز تحریر کوچک زمینی

میز تحریر زمینی همان میز تحریر نشسته بوده که برای کار بر روی زمین مناسب است. در بالا توضیحات کافی درباره این نوع میز تحریر گفته شد. مزیت میز تحریر کوچک زمینی آن است که هنگام کار می توان پاها را دراز کرد و برای کسانی که زانو درد دارند مناسب است. همچنین این میز ها قابلیت ساخته شدن با ام دی اف، چوب، شیشه های نشکن و قابل انعطاف به نام پلکسی گلاس، و انواع پلیمر های دیگر را دارند. به دلیل کوچک بودن، سبک هستند و دارای قیمت پایین تری نسبت به میز های دیگر اند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ابعاد استاندارد میز تحریر برای سنین مختلفدیدگاه کاربران

  1. sodaberostami604 در

    سلام .این میز تحریر تاشو صورتی کشو دار که تو عکس بالا هست قیمتش چنده از کجا باید ثبت سفارش کنم

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<