مبل رنگ فیلی گزینه ای خاص و زیبا در دکوراسیون خانه ی شما

چیدوپلاس 27 شهریور 1400

رنگ فیلی که ترکیبی از رنگ های سفید و مشکی است، در گروه رنگ های خنثی جای می گیرد و دارای ویژگی های مربوط به این گروه از رنگ ها است. رنگ فیلی به عنوان یک رنگ خاص و زیبا در دکوراسیون داخلی شناخته شده و استفاده از آن منجر به ایجاد محیطی ویژه و جذاب می گردد. این رنگ هم خانوداه ی رنگ های زیبایی همچون خاکستری، نقره ای، طوسی می باشد. اما در واقع فیلی به اندازه رنگ خاکستری فضا را تیره نمی کند.

رنگ فیلی با چه رنگ هایی ست می شود؟

بسته به اینکه می خواهید تم رنگی خانه تان را به سمت رنگ های سرد و یا گرم پیش ببرید، می توانید از رنگ های دیگری در کنار رنگ فیلی استفاده نمایید. چنانچه به ایجاد فضایی سرد علاقه دارید استفاده از رنگ های آبی، سبز، خاکستری، سفید پیشنهاد های خوبی هستند. این رنگ ها به عنوان کوسن بر روی مبلمان، رنگ پوشش کف، پرده ها و همینطور رنگ دیوار ها قابل استفاده اند. همچنین در قسمت هایی به کارگیری رنگ نقره ای درخشان تاثیر خوبی بر روی چیدمان خانه تان خواهد داشت. اما در صورتیکه می خواهید فضای خانه را به نوعی به تعادل برسانید و یا آنکه فضا را به سمت گرما پیش ببرید، رنگ های صورتی، کرم، نارنجی انتخاب های خوبی خواهند بود. به طور کلی پیشنهاد می شود اگر رنگ فیلی را برای مبلمان خود انتخاب کرده اید، فضای خانه تان را به سمت روشنی چیدمان کنید تا از امکاناتی که رنگ فیلی در اختیار تان قرار می دهد، به خوبی استفاده نمایید.

مبل راحتی فیلی رنگ

انواع مبلمان راحتی از کاناپه های ساده گرفته تا مبلمان چستر، مبلمان ال، کاناپه های تخت خواب شو و غیره با رنگ فیلی عالی و زیبا خواهند بود. مبل راحتی فیلی رنگ در خانه ای با چیدمان مدرن به کار می رود و استفاده از کوسن های رنگی بر روی آن محیط خانه را صمیمی و دوست داشتنی می کند. فیلی رنگی نسبتا روشن است و بنابراین استفاده از آن در خانه ای با متراژ کوچک و کم نور مشکلی ایجاد نخواهد کرد. فقط برای چنین خانه ای بهتر است از مبل راحتی فیلی رنگ با ابعاد کوچک و جمع و جور استفاده گردد و سعی شود ساده ترین طرح ها برای آن انتخاب شوند. حتی مبلمان چوبی ساده با رنگ چوب روشن و روکش فیلی رنگ می تواند گزینه خوبی برای خانه های کوچک باشد.

مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی

کوسن برای مبل راحتی فیلی رنگ

مبل راحتی این امکان را می دهد که از کوسن های رنگی بر روی آن استفاده شود تا هم چیدمان فانتزی تر داشت و هم صمیمیت بیشتری را در محیط خانه به وجود آورد. انتخاب رنگ مناسب به عنوان کوسن بر روی مبل فیلی رنگ زیاد کار سختی نیست چون برای ایجاد یک ست مناسب، رنگ های زیادی در اختیار دارید. کوسن هایی به رنگ های فیلی تیره یا روشن تر از رنگ مبل، کوسن سفید، آبی های تیره، آبی فیروزه ای، صورتی های روشن، لیمویی و کوسن هایی با پارچه های طرح دار که دارای همین رنگ ها باشند، بهترین انتخاب ها برای مبل راحتی فیلی رنگ هستند. حتی می توان از چند رنگ کوسن بر روی مبل فیلی رنگ استفاده کرد و یکی از آنها را طرح دار در نظر گرفت تا چیدمان جذاب تر و فانتزی تر به نظر رسد.

کوسن با پارچه طرح دار برای مبل راحتی فیلی رنگ

پارچه راه راه سفید و آبی فیروزه ای، پارچه گلدار صورتی و طوسی، پارچه راه راه و یا خال خال سفید و طوسی، پارچه با طرح های لیمویی و طوسی یا فیلی، پارچه نقره ای با طرح های مات و براق، و به طور کلی هر پارچه ای که دارای رنگی با زمینه فیلی رنگ و طرح هایی با رنگ دیگر بود، برای استفاده به عنوان کوسن بر روی مبل راحتی فیلی رنگ مناسب خواهد بود. با قرار دادن کوسن های طرح دار در کنار کوسن های ساده، کمی بافت را به چیدمان خود اضافه می کنید که این کار منجر به بهتر شدن دکوراسیون خانه می گردد.

رنگ دیوار ها در چیدمانی با مبل فیلی رنگ

برای داشتن یک چیدمان عالی باید تا جای ممکن تمامی اجزا با هم ست و هماهنگ باشند. رنگ دیوار یکی از اجزای دکوراسیون است که باید توجه ویژه ای به آن داشت و رنگ آن را با مبلمان ست کرد. اگر مبل فیلی رنگ در خانه دارید و می خواهید رنگ مناسبی را برای دیوار ها انتخاب کنید، حتما پیشنهاد می شود یک رنگ روشن و نزدیک به رنگ فیلی را برای آن برگزینید. رنگ فیلی بسیار روشن، رنگ سفید، و یا کاغذ دیواری با طرح های سفید و فیلی بهترین انتخاب ها برای خانه ای با مبلمان فیلی رنگ هستند. اگر مبل تان به رنگ فیلی ساده است، برای دیوار ها از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنید و اگر مبلمان تان طرح دار است، برعکس عمل نمایید. همچنین این موضوع در انتخاب رنگ موثر است که رنگ فیلی مبل تان مایل به آبی است و یا رنگی مایل به طوسی دارد.

مبل کلاسیک فیلی رنگ

مبلمان کلاسیک هم می توانند با پارچه ای به رنگ فیلی روکش شوند. البته مبلمان استیل و سلطنتی به رنگ های طلایی یا قهوه ای تیره با رنگ فیلی زیاد هماهنگ نیستند و پیشنهاد می شود تنها در صورتیکه مبلمان استیل و کلاسیک سفید رنگ دارید به سراغ پارچه ای به رنگ فیلی بروید. مبل کلاسیک با رنگ چوب نقره ای هم با فیلی روشن هماهنگی خوبی ایجاد خواهد کرد. بر روی مبلمان کلاسیک فیلی رنگ نیز می توان کوسن هایی به همان رنگ و یا با رنگ سفید یا نقره ای قرار داد تا منجر به زیبایی چیدمان شود.

اگر به ترکیب طلایی و فیلی علاقمندید و مبلمان تان کلاسیک، طلایی و بسیار ساده است، از رنگ فیلی تیره برای روکش آن می توانید استفاده کنید. همچنین قرار دادن کوسن هایی با همین ترکیب رنگی بر روی آن پیشنهاد خوبی است. رنگ های قهوه ای روشن و متوسط مانند بلوطی یا فندقی هم در یک مبل کلاسیک ساده به همراه رنگ فیلی ترکیبات خوبی را ایجاد می کنند. در این موارد پیشنهاد می گردد که پوشش کف زمین را از لمینیت یا پارکت قهوه ای یا خاکستری انتخاب نمایید تا دکوراسیون تان زیبایی بیشتری داشته باشد.

مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی
light gray furniture 7
مبل رنگ فیلی
مبل رنگ فیلی

ست کردن اکسسوری ها با مبلمانی به رنگ فیلی

در انتخاب اکسسوری ها، رنگ کوسن ها تاثیر ویژه ای دارند. اگر ترکیب صورتی و فیلی یا سفید و فیلی را برای مبلمان انتخاب کرده اید، همین ترکیب رنگ ها را برای سایر وسایل هم باید پیش ببرید. علاوه بر پرده ها که جزو اجزای اصلی چیدمان محسوب می شوند، اکسسوری هایی نظیر آباژور، تابلوهای دیواری، ظروف تزیینی، گلدان ها و غیره همگی با ترکیب رنگ فیلی و یک رنگ دیگر انتخاب می شوند. کاربرد رنگ طلایی در بخش هایی از خانه مثلا بر روی یک تابلوی نقاشی که بر دیوار نصب کرده اید و یا یک ظرف تزیینی، به چشم نواز تر شدن دکوراسیون فیلی رنگ کمک خواهد کرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

همنشینی رنگ طوسی و آبی در مبلمان و دکوراسیون منزل

مبل طوسی با چه رنگی ست می شود؟ راهنمای کاربردی استفاده از رنگ طوسیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<