دکوراسیون با رنگ یاسی ، دکوری آرامش بخش برای روزهای پر مشغله

چیدوپلاس 21 شهریور 1400

یاسی رنگ صلح و آرامش درونی است. این رنگ که با دیدن آن فصل بهار به خاطر مان می آید سرشار از تازگی، حس بی نظیر هوای ابری بهار و نم باران، عطر خوش و سر زندگی است. پس بی دلیل نیست که این رنگ به عنوان یکی از رنگ های محبوب تبدیل شده و از آن در دکوراسیون داخلی هم به بهترین شکل استفاده می شود. رنگ یاسی به تنهایی و در ترکیب با رنگ های دیگر جلوه ای از روشنی و صفا است، در این متن سعی می شود تا راهنمایی های خوبی برای استفاده از رنگ یاسی در دکوراسیون خانه ارائه گردد.

رنگ یاسی از ترکیب رنگ بنفش به مقدار کم با رنگ سفید به میزان بیشتر، یک بنفش بسیار روشن ساخته می شود که به آن یاسی می گویند، پس می توان گفت که یاسی یکی از طیف های رنگ بنفش است. خود رنگ بنفش از ترکیب آبی و قرمز پدید می آید و یکی از ویژگی های رنگ بنفش آن است که اگر میزان قرمز آن بیشتر باشد در گروه رنگ های گرم و اگر مقدار آبی آن بیشتر باشد در گروه رنگ های سرد جای می گیرد. اما رنگ یاسی به تنهایی یک رنگ مایل به سرد است و اگر در کنار رنگ هایی مانند سفید یا طوسی استفاده شود، فضایی سرد را به خانه می بخشد. یاسی یک رنگ لطیف و ملایم است و حتی تیره ترین طیف آن نیز در کنار رنگ های دیگر، روشن محسوب می شود.

رنگ یاسی در روانشناسی به چه معناست؟

رنگ بنفش نمادی از عشق، ثروت، تجمل، مرموز بودن و همچنین اصالت است. اما با وارد شدن رنگ سفید به بنفش، رنگ یاسی زاده می شود که نمادی از عشق و آرامش است. این رنگ کمک می کند تا در لحظات سخت زندگی و زمانی که از نظر روانی تحت فشار هستید، آرام شوید و بودن در خانه ای با رنگ غالب یاسی باعث می شود تا از نظر روحی به تعادل دست یابید و صلحی عمیق درون شما جریان یابد. به همین دلیل است که یکی از مکان هایی که بهترین میزبان برای کاربرد رنگ یاسی بوده، اتاق خواب است. امروزه و در زندگی پر سرعت و پر از مشغله این روزها دیزاین خانه و خصوصا اتاق خواب با یک رنگ آرامش بخش نظیر یاسی اهمیت ویژه ای یافته است.

بهترین رنگ ها در ترکیب با رنگ یاسی کدام است؟

چنانچه به رنگ یاسی علاقمند شده اید و تصمیم به چیدمان خانه تان با این رنگ را دارید باید بدانید که بهترین رنگ هایی که می توانند با رنگ یاسی ست شوند، کدام رنگ ها هستند؟ پاسخ این سوال به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته و دکوراسیونی بی نظیر در خانه ایجاد نمایید. رنگ یاسی در ترکیب با رنگ های دیگر باید به گونه ای به کار برده شود تا ویژگی های ذاتی آن دچار تغییر نشوند. پس برای ست کردن یاسی باید از رنگی استفاده کنید که فضای پر از لطافت و ملایمت آن را بهبود بخشد نه آنکه آن را از بین ببرد.

  • رنگ یاسی و سفید: یک ترکیب رنگی روشن و پر نور است که می تواند فضای خانه را سر شار از روشنی و احساس مثبت کند. با کاربرد این دو رنگ در کنار یکدیگر فضای خانه عاری از حس منفی، غم و اندوه می شود. رنگ سفید کمک می کند تا رنگ زیبای یاسی بهتر دیده شود و به نوعی با استفاده از رنگ سفید، تاکید بر روی یاسی بیشتر خواهد شد. از ترکیب رنگ یاسی و سفید در اتاق نشیمن و همینطور اتاق خواب به خوبی استفاده می شود.
  • رنگ یاسی و طوسی: یک ترکیب رنگی محبوب و پر طرفدار، یاسی و طوسی است که به زیباترین شکل ممکن در دکوراسیون خانه استفاده می شود. رنگ های طوسی -روشن یا تیره – در کنار یاسی فضا را رو به سردی برده و موجب می شود تا رنگ یاسی به خوبی به چشم آید. این ترکیب رنگی درست به مانند ابر های خاکستری و بنفش روز های بهاری، حسی از طراوت، حیات، امید به زندگی و تازگی را ایجاد می کند. همچنین ترکیب رنگ یاسی و طوسی کمی از فضای فانتزی دور می شود و برای استفاده در سالن پذیرایی مناسب تر است.
  • رنگ یاسی و طلایی: اگر برای سالن پذیرایی خانه تان به دنبال مناسب ترین ترکیب رنگی می گردید، یاسی و طلایی بهترین انتخاب برای تان خواهد بود. رنگ طلایی براق و درخشان و اکلیلی در کنار یاسی جلوه ای فوق العاده زیبا و مجلل ایجاد کرده و کاربرد این دو رنگ فضایی عالی برای برگزاری یک مهمانی ویژه را پدید می آورد. از رنگ طلایی در والان پرده ها، رنگ کوسن ها، بخش هایی از کاغذ دیواری ها و اکسسوری ها استفاده می شود.
  • یاسی به علاوه رنگ چوب: اگر دوست دارید از وسایل چوبی در خانه استفاده کنید رنگ یاسی با رنگ چوب ترکیب عالی را ایجاد خواهد کرد. مبلمان و میز غذا خوری به رنگ چوب با روکش هایی از رنگ یاسی ساده یا طرح دار به همراه پوشش کف از جنس لمینیت به رنگ چوب روشن، یک چیدمان جذاب را پدید می آورد. رنگ چوب کمک می کند تا کمی گرما به محیط تزریق شود و تا حدودی از سردی رنگ یاسی در فضا کاسته می شود.
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی
رنگ اتاق خواب یاسی

مبلمان یاسی

رنگ یاسی بیشتر در مبلمان راحتی مدرن کاربرد دارد، البته که از این رنگ می توان در مبلمان کلاسیک و استیل هم استفاده نمود. مبل راحتی یاسی رنگ با کوسن هایی به رنگ های مختلف نظیر یاسی تیره، بنفش، سبز روشن، طوسی، سفید، و کوسن هایی با پارچه های گلدار و طرح دار یک فضای دوستانه و صمیمی را به وجود می آورد. به همین جهت است که مبل یاسی برای نشیمن بسیار مناسب است. از طرف دیگر همانطور که گفته شد مبلمان کلاسیک نیز می تواند به رنگ یاسی باشند. مبل های استیل و چوبی ساده، مبلمان فرانسوی، و به طور کلی مبل هایی که طرح کلاسیک دارند و به رنگ سفید هستند با پارچه ای به رنگ یاسی بسیار زیبا خواهند بود. حتی رنگ چوب طلایی، نقره ای یا شامپاینی نیز در کنار یاسی بسیار جذاب و دلربا است و در سالن پذیرایی به شدت چشمگیر و دیدنی است.

اتاق خواب به رنگ یاسی

رنگ یاسی برای اتاق خواب زوج ها و خصوصا تازه عروس و داماد ها یک رنگ بسیار مناسب است. این رنگ کمک می کند تا فضای اتاق خواب از انرژی های منفی دور شود و عشق و مهر در فضای اتاق جریان یابد. از رنگ یاسی به همراه رنگ سفید در کنار رنگ های تیره تری نظیر بنفش در قسمت هایی از اتاق خواب (مثلا کوسن ها و بالشت ها و یا اکسسوری ها) یک محیط دلنشین و دوست داشتنی را به وجود می آورد. وجود گل های طبیعی مانند رز و لیلیوم های رنگی و تازه در فضای اتاقی به رنگ یاسی به زیبا تر شدن و همچنین دلپذیر تر شدن فضای اتاق خواب کمک خواهد کرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل بنفش ، زیبا و برازنده

لوستر بنفش یک انتخاب جسورانه و متفاوت برای دکوراسیون خانه

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<