ویدیو: مدل های مختلف سقف کاذب پذیرایی و نشیمن

چیدوپلاس 02 اسفند 1396 ،

 بسیاری از ما هنگامی که در مورد سقف خانه های مان فکر می کنیم، یک سطح سفید و صاف به نظرمان می رسد، اما سقف با اینکه در اکثر موارد زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد، اما از نقطه نظر طراحی داخلی نقش بزرگی را ایفا می کند و طراحی زیبای یک سقف، چه در نشیمن چه در سالن پذیرایی و یا در آشپزخانه و اتاق خواب، می تواند فضایی منحصر به فرد و بی نظیر ایجاد کند و تاثیر عمیقی بر چیدمان کلی خانه داشته باشد. امروزه انواع سقف های کاذب در طرح های متنوع به بازار آمده اند تا ما بتوانیم با انتخاب یکی از آنها جلوه ای جدید به خانه مان ببخشیم. این سقف های کاذب از کناف گرفته تا رابیتس و آسمان مجازی و سقف های کشسان و غیره همگی با ما کمک می کنند تا به دکوراسیونی بی نقص دست پیدا کنیم. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مدل های مختلف این سقف ها و هماهنگی آنها با سایر بخش های چیدمانی آشنا کنیم.

تفاوت سقف های کناف و رابیتس

هنگامی که بحث انتخاب سقف برای خانه به میان می آید، دو گزینه اساسی وجود دارد: سقف رابیتس و گچ و سقف کاذب کناف. برای انتخاب بهتر لازم است که تفاوت های عمده آنها را بشناسید:

  • نصب سقف رابیتس و گچ نیاز به کار فیزیکی بیشتری نسبت به سقف کناف دارد.
  • با کناف امکان ایجاد طرح ها و مدل های متنوع تری وجود دارد و آرک ها، قوس ها و دوایر به راحتی در این مدل سقف قابل اجرا هستند.
  • سقف کاذب رابیتس و گچ برای منازل کلاسیک مناسب تر است.
  • از لحاظ هزینه تقریبا مشابه هستند. اما هزینه های گچ کاری بر روی رابیتس کمی بالاتر از کناف است.
  • کناف اگر به روش های درست و اصولی انجام شود کیفیت بالاتری نسبت به رابیتس دارد.
  • سقف کناف قابلیت بیشتری در باز و بسته کردن و ایجاد دسترسی یا و ترمیم کردن دارد.
  • از نظر وزنی باید گفت که وزن کناف بسیار سبک تر از رابیتس است. (هر متر مربع کناف چیزی در حدود 11 کیلوگرم و هر متر مربع رابیتس وزنی معادل 45 کیلوگرم را دارا است)
  • به دلیل سرعت اجرای بیشتر، جهت بازسازی ساختمان، سقف کاذب کناف برتری قابل ملاحظه ای دارد.
  • برای یک سقف حدودا 40 متری زمان مورد نیاز جهت اجرا و نصب کناف 2 روز و زمان لازم برای نصب رابیتس ده روز است.

پس از این مقایسه کوچک بین دو نوع سقف کاذب به این نتیجه می رسیم که سقف کاذب کناف ویژگی های بهتری را از خود نشان می دهد و بنابراین ادامه مطلب را با این نوع سقف کاذب پیش خواهیم رفت.

طرح های متنوع کناف برای سقف سالن پذیرایی

طراحی سقف کاذب برای هر فضا در هر خانه متفاوت است و بسته به فضای موجود و سبک طراحی خانه، الگوهای بی شماری برای انتخاب وجود دارد. از سقف کاذب کناف مستطیلی ساده گرفته تا مدل ها و طرح های پیچیده تر.

سقف پذیرایی با طراحی متعارف

living-room-ceiling 10
living-room-ceiling 11
living-room-ceiling 12
living-room-ceiling 7
living-room-ceiling 8
living-room-ceiling 9

سقف پذیرایی با طراحی مینیمال

living-room-ceiling 3
living-room-ceiling 2
living-room-ceiling 1

 سقف پذیرایی با طرح دایره و منحنی

living-room-ceiling 4
living-room-ceiling 5
living-room-ceiling 6

کناف سقف برای سالن های مستطیل شکل

در سالن های پذیرایی مستطیل شکل ابعاد سالن و درازی و کوتاهی طول سالن در شکل کناف موثر است. اگر سالن پذیرایی تان یک مستطیل با طول و عرض متناسب بود و شما طرح های ساده و میمینال را ترجیح میدادید، می توانید از یک کناف مستطیل شکل ساده به همراه نور مخفی استفاده کنید. اما اگر طرح های پرکار را ترجیح میدهید می توانید از اشکال دایره هم در مرکز سالن استفاده کنید. اگر سالن پذیرایی تان مستطیلی با طول زیاد بود، نصب دو یا سه کناف سقف مربعی شکل به صورت هم راستا بهترین ایده است.

کناف برای سالن پذیرایی گرد یا مربع

برای سالن های گرد و مربع شکل، کناف سقف کاذب می تواند دایره انتخاب شود. یک ایده برای سالن های گرد و مربع به این شکل است که یک دایره بزرگ از کناف ساخته و یک دایره کوچک تر درون آن قرار گیرد و لوستر در مرکز دایره کوچک نصب می شود. بین دو دایره می توان از نورهای مخفی و نوارهای نوری و همچنین بر روی دایره ها از لامپ های هالوژن استفاده نمود.

کناف سقف برای سالن های بزرگ

در سالن های بزرگ بهترین ایده این است که جدا از کناف مرکزی که در مرکز سقف نصب می شود، می توان دور تا دور سقف را یک نوار مستطیلی باریک از کناف نصب نمایید و بر روی آن از لامپ های هالوژن و نوارهای نوری استفاده کنید. به این ترتیب سقف شما شکلی متمرکز گرفته و زیبایی بیشتر خواهد داشت. در این سالن ها به دلیل بزرگی و عدم ترس از شلوغ شدن بیش از حد فضا، می توان از طراحی های پیچیده تر نیز برای کناف سقف بهره برد. طرح های متنوعی برای این کار وجود دارد. از کناف هایی به شکل گل گرفته تا خطوط  منحنی و اسپیرال. حتی می توان کناف سقف را در ترکیب با سقف های کاذب سی ان سی یا معرق نیز به کار برد. تایل های معرق با طرح های زیبا و شلوغ به همراه نورهای مخفی جلوه ای پر شکوه در سالن پذیرایی ایجاد می کند.

پیشنهاد دیگر برای سالن های پذیرایی بزرگ تلفیق کناف با سقف های باریسول است. سقف کاذب باریسول یک صفحه یکپارچه و طرح دار است که می تواند در مرکز سقف سالن قرار گیرد. با انتخاب یک طرح جذاب مانند کهکشان، آسمان آبی و درختان پر شکوفه و یا هر طرح دیگر جلوه ای استثنائی به سالن پذیرایی تان بدهید.

کناف سقف برای خانه هایی با سالن کوچک

اگر خانه تان دارای متراژ کم است، طراحی و چیدمان خلوت بهترین ایده خواهد بود. در این حالت برای سقف خانه می توان از کناف های بسیار ساده به همراه نورهای مخفی استفاده کرد. نوارهای کناف دور تا دور سقف به همراه نورهای روشن سفید (و نه رنگی) هم نمای داخلی خانه تان را شیک و زیبا می کند و هم سقف را شلوغ و گرفته نمی کند. کناف ها ارتفاع سقف را پایین می آورند. بنابراین در خانه های کوچک هرگز از کناف هایی با طرح های پیچیده و در مرکز سقف استفاده نکنید.

قیمت کناف سقف پذیرایی

کناف های دکورایتو که بر روی سقف سالن های پذیرایی اجرا می شوند بر اساس نوع طرح و الگو و ساده و پیچیده بودن شان قیمت گذاری می گردند. طبیعتا کناف های ساده سقف با نام دور باکس (یک ردیف کناف مستطیلی که دور تا دور سقف اجرا می شود) در مقایسه با کنافی که الگویی شبیه به گل دارد، دارای قیمتی متفاوت است. همیچنین نوع نورپردازی نیز در قیمت گذاری و هزینه تمام شده کناف تاثیر می گذارد. اما به طور کلی می توان گفت قیمت تمام شده کناف سقفی ساده در هر متر مربع 160 هزار تومان خواهد بود.

اهمیت نورپردازی در زیبایی کناف

در استفاده از سقف های کاذب و مخصوصا کناف، نورپردازی اهمیت بالایی دارد. یک سقف شیک در ترکیب با نورهای مناسب مانند چراغ های LED، نور مخفی یا لوستر ها و لامپ های مدرن که از سقف آویزان می شوند، سقفی بی نظیر و شگفت انگیز ایجاد می کنند. سقف های مدرن می توانند تاثیری بسیار بیشتر از یک سقف ساده داشته باشند. در ویدیوی زیر مدل های به روز، شیک و مدرن سقف کاذب پذیرایی را مشاهده می کنید:

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

سقف کاذب سی ان سی (CNC)، یک سقف دکوراتیو، زیبا و تاثیرگذار

انتخاب درست سقف کاذب تاثیر زیادی بر زیبایی آشپزخانه شما خواهد داشت.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<