با این مدل های لوستر، پذیرایی خود را منحصر به فرد کنید

با ورود مدرنیته به زندگی ما، خانه ها و وسایل زندگی مان هم دستخوش تغییر شده و امروزه از وسایل مدرن بیشتری در خانه هایمان استفاده می کنیم؛ روشنایی و لوستر که نقش زیادی در شکل‌دهی فضا دارد نیز جزء وسایل تغییر یافته می باشد. با افزایش خانه های با سبک مدرن، استفاده از مدل لوسترهای قدیمی بسیار کمتر از گذشته شده و در این بین مدل های مدرن تری به بازار عرضه شده که توانسته اند توجه زیادی را به خود جلب کنند، لوستر ها بیشتر در فضای پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرند از این رو انتخاب یک مدل زیبا و پسندیده برای آنها حایز اهمیت است.

لوسترها نقش زیادی در معرفی فضا به بیننده دارند، بهتر است لوسترهای مدرن در فضاهایی که با سبک مدرن چیدمان شده است استفاده شود ولی اگر خانه شما با سبکی کلاسیک هم چیده شده است می توانید با افزودن المان های مدرن به پذیرایی خود، از این لوسترها استفاده کنید. در این مطلب چند مدل از لوسترهای مدرن موجود در بازار معرفی می شوند:

لوسترهای قدیمی همواره با تزییناتی مانند کریستال همراه بوده اند، در بعضی لوستر های مدرن از این کریستال ها، با شکل و ترکیبی دیگر استفاده شده است. از این مدل لوستر در خانه هایی که با سبک کلاسیک چیدمان شده می توان استفاده کرد، این لوسترها در مدل های آویزی و سقفی وجود دارند.

مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی

لوسترهای سبک های گوتیک که معمولا با لامپ شمعی همراه هستند نیز به زیبایی با فضای مدرن تلفیق می‌شوند،در اصل این لوسترها بیشتر جنبه کلاسیک دارند اما با نوآوری در مصالح ساخت می‌توانند مدرن هم باشند، این لوسترها فضا را لوکس تر می کند و برای چیدمان های کلاسیک اروپایی گزینه خوبی است.

مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی

لوسترهای با طرح دایره هم نوع دیگری از لوسترهای مدرن هستند، در این مدل سادگی حرف اول را میزند و برای یک دکوراسیون مدرن می تواند انتخاب جالبی باشد،در اصل این لوستر ها بر پایه یک ایده ساخته شدند که به صورت های انتزاعی طراحی و ساخته شده است. این لوستر ها می‌تواند نقطه جلب توجه در فضای پذیرایی باشد.

مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی

محفظه لامپ لوسترهای آویزی ممکن است به صورت احجام هندسی همچون مکعب، مخروط و یا استوانه و یا ترکیبی از همه این احجام ساخته شود.  این لوسترها بیشتر جنبه تزئینی دارند اما در اندازه خود می‌توانند نورپردازی خوبی نیز داشته باشند.

مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی

لوسترهای چند شاخه که به صورت آویز های چندتایی هستند یکی از مدلهای لوسترهای مدرن است؛ این لوسترها با آویز های توپی شکل با متریال های متفاوتی مانند فلزهای مختلف، شیشه، طلق های شیشه ای و … ساخته می شوند. لوسترهای آویزی برای استفاده بالای مبلمان راحتی در فضای نشیمن گزینه مناسبی هستند. به جهت خلاقیتی که در انواع طرح های این مدل از لوستر ها وجود دارد، برای استفاده در هر سبک از چیدمانی مناسب می باشند. سطح نوردهی این لوستر ها نسبتا پایین است و بهتر از این لوستر در فضاهای کوچک تر و یا در کنار یک منبع نور دیگر استفاده کرد.

مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی

نوع دیگر، لوسترهای تک لامپی یا ادیسونی با محفظه هایی با ترکیب احجام مختلف هندسی می باشد. این لوسترها برای استفاده بر روی پیشخوان آشپزخانه و یا پذیرایی های کوچک و پرنور انتخاب خوبی هستند و به دلیل سبک کاملا مدرن آن ها بهتر است در فضایی با همان سبک و سیاق استفاده شوند. این لوسترها در رنگ‌های متفاوت نیز ساخته می شوند.

مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی
مدل لوستر پذیرایی

لوسترها در پذیرایی عموما در مرکز و وسط فضا قرار می گیرد؛ اما در طراحی های مدرن تر شما می توانید از تعدادی لوستر تک شاخه یا مدلهای دیگر در مکان های متفاوت به صورت قرینه و یا غیر قرینه استفاده کنید؛ به شرط آن که اصول نورپردازی در فضا را بتوانید به طور صحیح رعایت کنید. در ویدیوی زیر تعدادی دیگر از لوستر های مدرن پذیرایی را مشاهده می کنید:

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

این مدل های لوستر یا چراغ سقفی برای اتاق خوابتان مناسب استدیدگاه کاربران

  1. محمدرضا قاسم نژاد دیوکلایی در

    سلام قیمت این لوسترها چند؟

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<