لابی و ورودی ساختمان های خود را با این راهکارها شبیه لوکس ترین آپارتمان ها کنید

چیدوپلاس ۱۶ دی ۱۳۹۶ ،

امروزه در اغلب آپارتمان های نوساز مخصوصا آپارتمان هایی که بیشتر از ده واحد مسکونی دارند، فضایی به عنوان لابی در نظر گرفته می شود و از آنجایی که لابی اولین تصور در هنگام ورود به خانه را ایجاد می کند از اهمیت زیادی برخوردار است، اگر شما در آپارتمانی زندگی میکنید که فضایی به عنوان لابی دارد، می توانید با جلب نظر همسایگان و هیئت مدیره ساختمان، این فضا را به گونه ای چیدمان یا بازسازی کنید که هم فضای چشم گیری برای خود و مهمانانتان هنگام ورود و خروج به خانه باشد و هم قیمت آپارتمان شما را افزایش دهد.

از آنجا که لابی ها محل انتظار هستند، مهم است که این فضاها جذب کننده و راحت باشند، بنابراین اغلب در طراحی لابی یک نیم ست مبلمان و یا در فضاهای کوچکتر دو عدد صندلی و یک میز کوچک قرار داده می شود، رنگ و راحتی دو عامل مهم در انتخاب مبل و صندلی ها هستند.

برای رنگ و لعاب دادن به دیوارها می توانید از تکنیک پتینه که یکی از تکنیک های مدرن در نقاشی ساختمان است استفاده کنید، اگر لابی دارای ستون باشد می توانید به شیوه ای جذاب در طراحی از آنها استفاده کنید. همچنین اگر سقف لابی بلند باشد، که اغلب در ساختمان های بسیار لوکس دیده می شود، می توان با نقاشی روی سقف نقوش بصری زیبا و چشم نوازی ایجاد کرد.

نورپردازی را جدی بگیرید، اگر فضایی به نظرتان جذاب می آید، مطمئن باشید كه یکی از عوامل این احساس نورپردازی صحیح آن مكان است. این نورپردازی میتواند به وسیله  یک لوستر با کریستال های کوچک یا آباژور و نور مخفی ایجاد شود، در هر حال بهتر است که چراغ ها در طول شب روشن بمانند.

استفاده از یک کنسول یا گلدان طرح دار یا مجسمه در لابی میتواند به زیبایی آن بیافزاید همچنین اگر ورودی آپارتمانتان کوچک است یک آیینه بزرگ نصب کنید ولی نباید آن را در مقابل در ورودی قرار دهید.

در طراحی لابی هر چه اثاثیه کمتر باشد بهتر است، از شلوغی بیش از حد بپرهیزید و لوازم اضافی را به هیچ عنوان داخل ورودی خانه تلنبار نکنید. عکس های زیر چند نمونه لابی ساده و لوکس را نشان میدهد که میتوانید برای ایده گرفتن از آنها استفاده کنید، برای بزرگ تر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

 

دکوراسیون لابی آپارتمان
طراحی لابی
طراحی لابی
دکوراسیون لابی آپارتمان
دکوراسیون لابی آپارتمان
دکوراسیون لابی آپارتمان
عکس لابی آپارتمان
دکوراسیون لابی آپارتمان
دکوراسیون لابی آپارتمان

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید