ویدیو: ۷ روش برای اینکه گل ها مدت بیشتری سالم بماند

چیدوپلاس ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ،

هیچ چیز مانند گل های طبیعی فضای خانه را شاداب و باطراوت نمی کند. همه ما گل ها را دوست داریم و می خواهیم استفاده بیشتری از زیبایی آنها ببریم. برای آنکه گلهای زیبای شما مدت بیشتری تازه بماند روش های زیر را بکار بگیرید:

آب

دلیل اصلی پژمردن گل ها، باکتری هایی است که در آب آنها دیده می شود، بنابراین، مهم ترین نکته در حفظ گل ها این است که آب آنها را یک بار در روز تعویض کنید.

هرس

گل های مختلف دارای ساقه های مختلف هستند و برای حفظ زندگی خود نیاز به درمان های مختلف دارند. ساده ترین راهکار افزایش عمر گل ها این است که ساقه آن را هر روز پس از آب دادن برش دهید، اطمینان حاصل کنید که هنگام برش، از یک زاویه ۴۵ درجه برش می دهید. با این کار ،گل آب بیشتری را جذب می کند. همچنین برای برش گل ها از قیچی معمولی استفاده نکنید زیرا این روش ساقه گل را له میکند، بهتر است برای برش گل ها از قیچی باغبانی و یا چاقوی نوک تیز استفاده شود.

 کنترل دما

دمای نگه داری گل های از شاخه چیده شده اهمیت دارد. در صورتی که اتاق خیلی گرم باشد، آنها به سرعت پژمرده و خم می شوند بهتر است آنها را در طول شب در یک منطقه سرد مانند یخچال نگه دارید.

برگ های بیش از حد

به یاد داشته باشید گلبرگ های پژمرده و برگ های خشک را از بین ببرید زیرا آنها باعث رشد باکتری ها می شوند. همچنین، هنگامی که گلبرگ های یک گل شروع به افتادن می کند آن را بکنید، با اینکار زندگی سایر گلبرگ ها را گسترش می دهید.

نگهدارنده ها

از آنجایی که گل ها پس از قطع شدن از خاک، مقدار زیادی مواد مغذی را از دست می دهند، از نگهدارنده ها به منظور بهبود زندگی گل ها استفاده می شود که حاوی بعضی مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز گل برای زنده ماندن هستند

اضافه کردن مقداری قند یا شکر به آب، مواد مغذی مورد نیاز گل را تامین میکند، و برای به حداقل رساندن رشد باکتری ها در آب کافی است چند قطره ودکا یا سرکه سیب یا یک عدد سکه به آب گلدان اضافه کنید، آنها مانند یک اسید عمل می کنند که مانع از رشد باکتری ها می شود. هنگامی که آب گلدان را عوض می کنید، افزودنی ها را   تازه کنید تا طول عمر گلهایتان را افزایش دهید.

در ویدیوی زیر روش های تازه نگه داشتن گل طبیعی را مشاهده می کنید، با اجرای دستورالعمل های زیر از اینکه چقدر طول می کشد که آرایش گل تازه باقی بماند، شگفت زده می شوید.

 

 دیدگاه کاربران

  1. اشرف ناهیدی در

    خیلی خوب بود من همیشه گلم زود پژمرده میشد

چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید