چیدمان خانه چطور می تواند روابط عاشقانه تان را بهبود ببخشد

چیدوپلاس 22 شهریور 1399 ،

داشتن زندگی شاد و بی دغدغه، حق هر انسانی است و یک جنبه مهم برای دستیابی به خوشبختی و احساس راحتی، آرامش داشتن در مکانی است که بیشترین وقت خود را در آن می گذرانید. این مکان که خانه نام دارد بازتاب وضعیت روحی هر زوجی است و شما باید سبک خانه خود را متناسب با شخصیت منحصر به فرد خود و همسرتان تنظیم کنید. خانه شما باید از یک سبک زندگی سالم حمایت کند و جنبه های مثبتی برای رشد فردی تان داشته باشد. اگر شما دو نفر خودتان و روحیاتتان را خوب بشناسید میتوانید حس شادی و سرزندگی را در فضای منزل به بهترین نحو ایجاد کنید. در حقیقت سیگنال های احساسی برگرفته از محیط مثل رنگها، پارچه ها و بافت ها بر نوع درک ما از زندگی اثر میگذارند و ما با شناخت درست میتوانیم یک فضای سرشار از آرامش برای خود ایجاد کنیم. هر فضا در معماری احساسات جداگانه ای دارد که بوسیله ی وسایلی که در اتاق قرار می دهید، می توانید آن را به دلخواه خود تعریف کنید. مثلا فضاهای پر رفت و آمد مثل آشپزخانه و نشیمن نقاط قابل توجه برای تجمع هستند که میتوانند با چیدمانی خاص حس نشاط و سرزندگی را به ما منتقل کنند.

روش چیدمان براساس روانشناسی افراد، یعنی شناخت کامل خود و روحیاتتان. اینکه بدانید اهدافتان در زندگی چیست؟ چه علایقی دارید؟ دوست دارید ریتم زندگی تان چه سرعتی داشته باشد؟ چه چیزی شما را سر ذوق می آورد؟ چه فضاهایی در خانه نیاز دارید؟ محیط های لوکس را بیشتر ترجیح میدهید یا راحت؟ اجتماعی هستید یا دوست دارید فضایی دنج و خلوت برای خود داشته باشید؟ در پاسخ به این پرسش ها باید با خود صادق باشید، تا چیدمان نهایی خانه تان کاملا بر وفق مرادتان باشد. پس از اینکه شخصیت و علایق خود و خانواده تان را تعریف کردید، از اینکه چه چیدمانی دقیقا متناسب با شماست شگفت زده خواهید شد. چیدمان بر پایه ی روانشناسی روش های مختلفی دارد و یک روش سنتی چیدمان بر پایه ی روانشناسی در دکوراسیون داخلی فنگ شویی است که مبدا آن کشور چین است. چینی ها باور دارند که قرار گرفتن عناصر اصلی آب، باد، خاک و آتش در قسمت های خاصی از منزل باعث رسیدن افراد به اهدافی مثل زندگی زناشویی بهتر، ثروت، خوشبختی، آرامش و تمرکز میشود. فنگ شویی در معماری نیز کاربرد مدرنی دارد و خیلی وقت ها برای استفاده های دکوراتیو و مدیتیشن از عناصر آن در فضای داخلی برای بهبود وضعیت روحی و دوری از استرس استفاده میکنیم.

برای اطلاع از نقطه شروع نیازمندی هایتان در چیدمان خانه مطالب زیر را در وب سایت چیدوپلاس مطالعه کنید:

•سوال هایی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید ( قسمت اول- سلیقه)
• سوال هایی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید ( قسمت دوم- کاربرد)
• سوال هایی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت سوم- قابلیت اجرایی)
• سوال هایی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت چهارم-هزینه)

جادوی رنگ

رنگ ها این توانایی را دارند که احساسات مثبت را در خانواده شما تقویت کنند. استفاده از رنگ ایده ای هوشمندانه برای روح و گرما بخشیدن به فضاست؛ رنگ های روشن مثل کرم و بژ حس آرامش و تازگی را افزایش داده و نور را بیشتر بازتاب میدهند. رنگ های خنثی، رنگ های خوش ترکیبی هستند که به فضا امنیت می دهند. رنگ های تیره مثل رنگ قهوه ای یاد آور رنگ چوب است که فضا را دنج و گرم میکند و رنگ مشکی قدرت و ظرافت را به محیط می آورد و تعادل را در محیط بر قرار میکند. رنگ های گرم مثل قرمز و نارنجی انرژی و تحرک را زیاد میکنند و شادی آور هستند. رنگ های سرد مثل آبی و سبز سبب آرامش و دوری از اضطراب شده و اعتماد بنفس را زیاد میکنند. یک نشیمن رنگی احتمالا شاد ترین قسمت خانه ی شما خواهد بود؛ ما با بازی با رنگ ها میتوانیم محیط را سبک و سنگین کنیم و انرژی مثبت را زیاد کنیم.

پاکسازی خانه

اگر خانه شما نظم داشته باشد و هر چیزی را سر جای خودش بگذارید، افکار و عقاید شما هم نظم میگیرند و ذهن آرام تری خواهید داشت و مشغله ی ذهنی شما کم میشود. سعی کنید وسایلی که به آنها احتیاج ندارید را به افراد نیازمند هدیه بدید و فضا را پاکسازی کنید تا علاوه بر حس خوب، استرس کمتری داشته باشید و انرژی مثبت در خانه ی شما جریان پیدا کند.

ایمنی و راحتی

برای سلامت فیزیکی و روحی به وسایل نرم و راحت و با تجملات کمتر احتیاج دارید؛ لوازم سنگین و حجیم را کنار بگذارید و لبه های تیز و برنده را تعمیر کنید. از فرش های نرم و بافت مناسب برای پوشش کف استفاده کنید تا حس خوب از طریق پاهایتان به شما منتقل شود. در حقیقت بافت های نرم در اتاق خواب، باعث حس راحتی و احساسات مثبت در شما میشود و میتوانید به راحتی روی مبلمان نرم خود، ریلکس کنید.

اتاق خلوت

داشتن یک مکان آرام و شخصی در خانه که بتوانید ورزش کنید، به موسیقی گوش دهید یا کتاب بخوانید بسیار ضروری است. گاهی اوقات، شما واقعاً به یک مخفیگاه در خانه خود احتیاج دارید، که می توانید برای فرار از همه ی مشغله های ذهنی و اضطراب ها به آن پناه ببرید و ذهن خود را آرام کنید تا حس فوق العاده ای داشته باشید.

سر در خوش آمد گویی

برای داشتن خانه ای شادتر باید از دری که به شما احساس آرامش و انگیزه نسبت به محیط زندگی می دهد وارد خانه شوید و در حقیقت در خانه محل ورود انرژی مثبت است. حتما تا بحال سر در های زیبا و خوش آمد گویی را بر در خانه ها دیده اید و با خود فکر کردید چه آدم های خوشحالی اینجا زندگی میکنند.

رنگ کردن دیوار

میخواهید تغییر کنید؟ پس باید از یک تغییر در فضا شروع کنید، نیازی به تغییر همه ی وسایل نیست. رنگ جدید و متفاوتی را انتخاب کنید که به شما کمک کند احساس خوبی داشته باشید و حس تازه ای به شما منتقل کند. حتی میتوانید از پوشش های آجری برای حس گرمی بیستر در فضا استفاده کنید. تغییر رنگ یک محیط، ساده ترین راه ایجاد حس طراوت و نو شدن است.

اثر انگشت طبیعت

وجود عناصری از طبیعت در فضای خانه به ما حس زندگی بیشتری میدهد و اکسیژن مناسب تری برای فکر های مثبت وارد محیط میکند. پرده ها را کنار بزنید تا هوا و نور وارد خانه ی شما شوند. گلدان های سبز و رنگی خود را اطراف خانه بچینید و زندگی را چند برابر بیشتر حس کنید. با اینکار شما با هزینه ی کمی سطح کیفیت زندگی خود را بالا میبرید. انرژی در خانه ی شما به جریان می افتد و روابط صمیمانه تری خواهید داشت.

اکسسوری یادگاری

طرح های الهام بخش یا عکس های یادگاری از بهترین لحظه های زندگی تان، غذای مناسبی برای افکار مثبت هستند. وسایل که به شما حس خوب القا میکنند را در اطراف خانه خود نمایش دهید تا همیشه به یاد داشته باشید خانواده بزرگترین هدیه ی زندگی شماست، برای حال خوب خود و شریک زندگیتان تلاش کنید تا زندگی عاشقانه ی بی نظیری را تجربه کنید.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<