دکوراسیونی لوکس در سرویس بهداشتی با روشویی های سلطنتی

چیدوپلاس 28 بهمن 1399

روشویی های سلطنتی عمدتا در خانه هایی استفاده می شود که دکوراسیونی لوکس و سرویس بهداشتی های بزرگی دارند. در این روشویی ها دیگر خبری از سادگی و ابعاد کوچک نیست و روشویی های سلطنتی ظاهری کاملا متفاوت با دیگر روشویی ها دارند. ویژگی مهم این روشویی ها تزیینات استفاده شده بر روی کابینت روشویی و همچنین قاب آینه است. روشویی های سلطنتی به صورتی طراحی می شوند که شکل و شمایلی کاملا پر زرق و برق و زیبا داشته باشند. این روشویی ها در رنگ های مختلفی مانند طلایی و قهوه ای و سفید موجود هستند.

روشویی سلطنتی کابینتی

بیشتر روشویی های سلطنتی به صورت کابینتی و پایه دار ایجاد می شوند. کابینت این روشویی ها به صورت کمد هایی ساخته می شوند که ظاهری شبیه به کنسول های دکوری را دارند. پایه این روشویی های کمد دار اکثرا به شکل پایه های خمیده برای زیبایی بیشتر است. این روشویی های لاکچری به دلیل تزیینات زیادی که دارند دارای ابعادی بزرگ تر از حد معمول خواهند بود و بنابراین در سرویس های بهداشتی نصب می شوند که فضای کافی برای نگهداری آنها را داشته باشند. روشویی های سلطنتی کمد دار معمولا از جنس چوب ساخته می شوند زیرا خراطی ها و منبت کاری ها و به طور کلی انجام تزیینات تنها بر روی چوب امکان پذیر است. هر چند که در انواع ساده تر از ام دی ام کمک گرفته شده و تزیینات به طور جداگانه بر روی آنها چسبانده می شوند.

در روشویی های سلطنتی سنگ یا کاسه روشویی هم به صورت لبه برجسته و هم به شکل بدون لبه بر روی کابینت یا کمد کار گذاشته می شود. (در نوع لبه برجسته کاسه روشویی به طور کامل بر روی سطح کابینت گذاشته می شود و در نوع بدون لبه، کاسه یا سنگ روشویی درون کابینت قرار گرفته و لبه کاسه روشویی با سطح کابینت همسطح و مماس می گردد) روشویی های سلطنتی کابینت دار همراه با کشو هم ساخته می شوند. و در بعضی طراحی ها کمد و کشو همراه با هم در زیر روشویی قرار می گیرند.

در بعضی از روشویی های سلطنتی کابینت دار روی کابینت یک صفحه سنگی گذاشته می شود و این سنگ می تواند از جنس مرمر، گرانیت و یا کوارتز باشد. همچنین کاسه یا سنگ روشویی از همان سنگ انتخاب می گردد. برای مثال کاسه و صفحه رویی کمد روشویی هر دو از مرمر انتخاب می شوند. در این صورت بهتر است برای زیبایی و هماهنگی بیشتر، دیوار های سرویس بهداشتی نیز با همان سنگ پوشش داده شوند.

روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی

آینه روشویی سلطنتی

یکی از بخش های مهم روشویی آینه است. در روشویی های سلطنتی آینه نیز هماهنگی ظاهری با روشویی دارد. به این معنی که شما نمی توانید روشویی خود را از نوع لوکس و سلطنتی انتخاب و کنید و یک آینه بدون قاب و ساده بر بالای آن نصب کنید. آینه روشویی سلطنتی دارای قابی با همان تزیینات کمد روشویی دارد و همان رنگ نیز برای قاب انتخاب شده است. برای مثال اگر روشویی سطنتی شما به رنگ طلایی بود، قاب آینه هم به همین رنگ انتخاب می شود. آینه هایی که برای روشویی سلطنتی انتخاب می شوند معمولا هم به شکل دایره و هم مستطیل هستند و اینکه شما کدام یک را انتخاب کنید بستگی به سلیقه تان دارد. برای روشویی های سلطنتی از طرح هایی غیر از دایره و مستطیل هم استفاده می شود. طرح هایی نظیر مستطیل هایی با خطوط خمیده و قوس هایی در بالا و همچنین بیضی همراه با قاب های خراطی شده آینه های روشویی های سلطنتی را ایجاد می کنند.

روشویی سلطنتی طلایی

یکی از رنگ هایی که بیشترین طرفدار را برای روشویی های سلطنتی دارد، رنگ طلایی است. طلایی رنگی است که شکوه و جلوه ای لوکس دارد و به دلیل اینکه نمادی از قدرت و ثروت محسوب می شود، بیشتر در خانه های لوکس و لاکچری کاربرد دارد. وسایلی که در آن از رنگ طلایی استفاده شده است، نمایی شاهانه داشته و سنگینی و وقار خاصی به محیط می بخشند. برای ساخت روشویی های لاکچری نیز از این رنگ به وفور استفاده می شود و در بعضی موارد در کنار آن رنگ های سفید و قهوه ای نیز به کار برده می شود.

در سرویس های بهداشتی لوکس که سنگ دیوار ها از گرانیت تیره انتخاب شده اند، قرار دادن یک روشویی طلایی رنگ موجب تاثیرگذاری بیشتر می شود و به طور کلی رنگ طلایی در کنار رنگ های تیره جلوه ای چند برابر خواهد داشت. در این موارد می توان سنگ یا کاسه روشویی را از گرانیت و شیرآلات را نیز از طلایی های براق و درخشان انتخاب نمود. در این سرویس های بهداشتی به دلیل تیره بودن دیوار ها باید از نورهای به اندازه و مناسبی استفاده نمود تا فضای دستشویی تاریک به نظر نرسد و رنگ طلایی روشویی نیز به خوبی نمایان شود. اگر به رنگ تیره علاقه نداشتید می توانید از سنگ مرمر نیز برای کاسه روشویی و دیوار ها استفاده کنید. رنگ طلایی روشویی در کنار سنگ مرمر با رگه های کرم و قهوه ای و طلایی که در خود دارد، جلوه ای فوق العاده بی نظیر ایجاد خواهد کرد.

روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی

روشویی سلطنتی سفید

رنگ دیگری که به خوبی در ساخت روشویی های لاکچری استفاده می شود و زیبایی بی اندازه ای هم دارد، رنگ سفید است. روشویی های سفید هم همراه با تزیینات خراطی شده هستند که این تزیینات می توانند با رنگ طلایی، رنگ آمیزی شوند. همچنین دستگیره های کمد یا کابینت روشویی هم می تواند به رنگ طلایی باشد. این تک رنگ های طلایی در تزیینات و دستگیره ها با شیرآلات هماهنگی عالی را ایجاد می کند. روشویی های سلطنتی سفید با آینه های قاب شده به همین رنگ در کنار سنگ های چینی و سرامیک به رنگ سفید، زیبایی زیادی را خلق می کند. این روشویی های سفید با هر رنگی قابل ست شدن هستند. دیوار های سرویس بهداشتی چه از نوع کاشی های سفید باشد و چه از سنگ گرانیت و مرمر، تفاوتی ایجاد نمی کند. برای زیباتر بودن روشویی خود می توانید کابینت روشویی را به رنگ سفید همراه با تزیینات و دستگیره های طلایی و کاسه روشویی را از رنگ طلایی انتخاب کنید.

روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی
روشویی سلطنتی

قیمت روشویی سلطنتی

روشویی های سلطنتی قیمتی بالاتر از سایر روشویی های معمولی دارند. این قیمت بالا به دلیل جنس مواد به کار رفته، تزیینات اعمال شده بر روی آنها، نوع ساخت، کیفیت مواد و به طور کلی نام لوکس و لاچکری است که بر روی آنها گذاشته شده است. این روشویی های لاکچری انواع مختلفی دارند که بعضی از آنها ساده تر و بعضی پر زرق و برق تر ساخته می شوند که قیمت هر کدام متفاوت خواهد بود. موضوع مهم دیگر در قیمت گذاری این روشویی های سلطنتی ابعاد آنهاست. هر چه ابعاد بزرگتر باشد، مواد مصرفی و تزیینات نیز بیشتر و قیمت بالاتر خواهد رفت.

به طور کلی روشویی های سلطنتی ساده تر قیمتی در حدود 2 تا 3 میلیون تومان دارند. روشویی هایی با تزیینات متوسط و کمی بزرگتر دارای قیمتی بین 3 تا 4 میلیون تومان و روشویی های سلطنتی که برای سرویس های بهداشتی بزرگ ساخته می شوند و کاملا لوکس و لاکچری محسوب می شوند، قیمت هایی بسیار بالاتر خواهند داشت.

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای خرید روشویی کابینتی برای حمام و سرویس بهداشتی تان

از چه وسایلی برای چیدمان روشویی استفاده کنم؟ جذاب ترین چیدمان سرویس بهداشتیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<