برای ایجاد یک اتاق خواب لوکس – هتل مانند – به چه نکاتی توجه کنیم

چیدوپلاس ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ، ،

احتمالا تا به حال این اتفاق برایتان پیش آمده که به هتلی رفته اید و از سبک چیدمان اتاق خوابش خوشتان آمده است و به نظرتان آن سبک چیدمان لوکس و متفاوت بوده باشد. هتل ها، اتاق خواب ها را بسیار کاربردی و ساده اما در عین حال شیک و لوکس می چیند و اگر شما می خواهید اتاق خواب خانه تان را شبیه به هتل ها چیدمان کنید باید اصول و مبانی دکوراسیون اتاق خواب هتل ها را بدانید، در هتل ها معمولا از رنگ های ملایم و شیک استفاده می‌شود؛ تخت ها دارای هدبورد یا تاج، دیوار ها کاغذ دیواری تک رنگ با جزئیات کم، کف پوش ها معمولا موکت تماما فرش شده و فضای خالی بسیار در اتاق، از ویژگی‌های اکثر اتاق خواب های هتل ها می باشد.

برای اینکه بتوانید چیدمان لوکس هتل ها را در اتاق خواب خود اجرا کنید باید به چند نکته توجه کنید؛ در هتل ها روابط میان وسایل اتاق از اهمیت زیادی برخوردار است، اگر توجه کرده باشید در اتاق خواب هتل ها از وسایل بیهوده و بدون مصرف اجتناب می شود و تمامی وسایل، مورد نیاز اتاق می باشد. بنابراین ابتدا باید رابطه میان وسایل و فضای موجود در اتاق و شیوه ی دسترسی وسایل اتاق خوابتان را مشخص کنید.

تخت خواب، کمد، میزآیینه و فرش یا موکت تأثیرگذارترین وسایل در هر اتاق خواب هستند و می توانند در تعیین نوع چیدمان و انتخاب رنگ فضا حیاتی باشند، برای انتخاب رنگ به شیوه هتل ها، بهتر است یک رنگ را به عنوان زمینه اصلی و چند تک رنگ را به عنوان رنگ متضاد یا هارمونیک با رنگ اصلی برای ایجاد یک ترکیب رنگ شیک در اتاق خواب انتخاب کنید، غالبا در هتل ها از رنگ هایی در تنالیته های قهوه ای، کرم، سفید و طوسی به عنوان رنگ پایه و از رنگ های طلایی، قرمز های پرمایه، آجری و آبی درباری برای ایجاد نمایی باشکوه استفاده می شود.

اگر بخواهیم کمی بیشتر وارد جزئیات اتاق خواب با این سبک شویم باید به وسایلی همچون روتختی، پرده، تابلو ها، لوستر و آباژور توجه کرد، ایجاد رابطه میان وسایل اتاق با پرداختن به جزئیاتی که به آنها اشاره شد می تواند به دکوراسیون انسجام و هماهنگی ببخشد، روتختی های هتل ها معمولا پارچه‌های ابریشم ساده به رنگ سفید می باشند که به شکلی ساده بر روی تخت قرار گرفته اند، تخت در اتاق خواب های هتل معمولا دارای هدبورد یا تاج پیش ساخته در قسمت بالایی تخت هستند. پرده و هماهنگی آن با روتختی از لحاظ طرح و رنگ نیز باید مورد توجه قرار گیرد. آباژور به دلیل نورپردازی خاصی که دارد می‌تواند بسیار در ترکیب بندی مثمر ثمر باشد، نوپردازی با آباژور دقیقا حس اتاق هتل را به فضا منتقل می‌کند، کف اتاق را در اکثر هتل ها به صورت تمام پوشیده شده با موکت های مدرن می‌بینیم، تنوع در رنگ و طرح موکت ها این امکان را می‌دهد تا با هر اتاقی هماهنگ شوند و فضای اتاق گرم تر و دعوت کننده تر به نظر برسد.

از دیگر موارد قابل توجه می‌توان به کمد لباس، میز آیینه و شلف های قرار گیری وسایل اشاره کرد، کمدها معمولا بسیار ساده و با درب های ریلی ساخته می شوند و ترکیب رنگی آنها معمولا رنگ چوب تیره می باشد. در طراحی هتل ها کمد را در کنار میز آرایش به طور پیوسته قرار می دهند، کنار هم قرار گرفتن میز آرایش و کمد ترکیب خوبی را ایجاد می‌کند. میز آرایش هتل ها معمولا کوچک است و فضای زیادی را اشغال نمیکند، این موضوع سبب می شود فضای خالی در اتاق خواب حفظ شود.

به عنوان نکته آخر می توان به رعایت سادگی و پرهیز از شلوغی اشاره کرد، به طور کلی اصول چیدمان اتاق هتل ها ساده و منظم است اما در عین حال از جذابیت خاصی نیز برخوردار است که آن را لوکس نشان میدهد، همواره مرتب بودن این ترکیب نیز به جرئت تاثیر گذار ترین نکته در مورد این اتاق ها است.

اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس
اتاق خواب لوکس

خانه ایده آل خود را بسازید:

با استفاده از موکت در اتاق خواب فضایی گرم تر و دلنشین تر ایجاد کنید

تخت خواب های لوکس و مدرن با هد بورد یا تاج های پارچه ایچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید