در ورودی ساختمان و معرفی انواع آن ( در های چوبی، چوب و شیشه، فلزی و…)

چیدو پلاس 29 اردیبهشت 1401

اگر می خواهید ساختمان مسکونی تان در همان نگاه اول جذاب و منحصر به فرد به نظر بیاید؛ به موضوع در ورودی ساختمان یا همان درب لابی اهمیت جدی بدهید. هر کسی که به خانه شما می آید اولین چیزی که مشاهده می کند در ورودی ساختمان تان است؛ به همین خاطر باید در انتخاب نوع و طرح آن دقت زیادی به خرج دهید و توجه لازم را در این باره داشته باشید. اگر درب اصلی ساختمان هارمونی متناسبی با نما داشته باشد می تواند جلوه طراحی نمای ساختمان را هم دو چندان سازد. درب لابی انواع مختلفی دارد که از آن جمله به در چوبی وروردی ساختمان و یا درب ورودی ساختمان فلزی طرح چوب اشاره می شود؛ همچنین مدل های دیگر شامل در ورودی چوبی شیشه خور نیز طرفداران زیادی دارند که در ادامه بیشتر به آنها پرداخته خواهد شد.

در ورودی ساختمان باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

درب ورودی ساختمان یا در لابی ساختمان باید ویژگی های ظاهری متناسب و زیبا و همزمان مشخصات فنی خوبی داشته باشد. از ویژگی های ظاهری این درب ها به موضوع هماهنگی طرح و مدل آن با نمای ساختمان اشاره می شود. اینکه نمای ساختمان تان از چه سبکی در معماری پیروی می کند، در انتخاب در ورودی ساختمان یا در لابی ساختمان مهم است. فرض کنید که نمای ساختمان تان مدرن است و از تلفیق چوب و فلز در نما استفاده نموده اید. در این حالت انتخاب در چوبی ورودی ساختمان و یا درب ورودی ساختمان فلزی طرح چوب بهترین کار است. اگر ساختمان تان دارای معماری کلاسیک است، باز هم درب هایی با طرح های هماهنگ با آن را می توانید پیدا کنید. در ساختمان هایی با معماری لاکچری انتخاب درب ورودی چوبی لوکس به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان کمک خواهد کرد. این درب ها ممکن است چوب ساده باشند و یا آنکه از شیشه هم در آنها استفاده شده باشد.

اما جدا از بحث ویژگی های ظاهری، باید به موضوع استحکام و مقاومت درب نیز توجه نمود؛ از آنجایی که تردد زیادی از درب اصلی ساختمان انجام میگیرد، باید در مقابل باز و بسته شدن های مکرر دوام خوبی داشته باشد. همچنین از نظر امنیت خیال افراد ساختمان را آسوده و راحت نگه دارد. در ورودی ساختمان باید قابلیت به خوبی بسته و قفل شدن را داشته باشد و از بیرون به راحتی باز نشود. اگر از در ورودی ساختمان مدل چوبی استفاده می کنید، ضخامت چوب مورد استفاده در آن کافی باشد، در برابر شرایط آب و هوایی (باد و باران و نور خورشید و سرما و گرما) مقاومت بالایی داشته باشد و دچار مشکل نشود. در مورد درب ورودی چوبی شیشه خور نیز همین موضوع وجود دارد، در این درب ها باید از انواع شیشه نشکن و مات استفاده نمود.

برای ساختمان های لوکس از چه درب هایی استفاده می شود؟

بهترین مدل درب ورودی ساختمان در ساختمان های لوکس، درب چوبی با ابعاد بزرگ و ارتفاع زیاد است. این درب ها در مدل های مختلفی ساخته می شوند و در آنها از چوب هایی استفاده می شود که دارای دوام و ماندگاری بالایی هستند، در برابر شرایط محیطی بیرون مقاوم اند، و از نظر ظاهری نیز بسیار شیک و لاکچری به نظر می رسند. درب ورودی چوبی لوکس معمولا در مدل های مختلف با تلفیق متریال های متفاوت مانند شیشه و فلز به همراه چوب ساخته می شوند. در درب های لوکس از دستگیره های فلزی زیبایی استفاده می شود که با فرم های منحنی خاص و منحصر به فرد خود جذابیت بیشتری به درب ورودی می بخشند. بعضی از این درب ها کلاسیک هستند و برخی دیگر به گونه ای مدرن ساخته می شوند؛ بسته به سبک معماری ساختمان تان می توانید یکی از این درب های لوکس را انتخاب نمایید.

در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان

درب ورودی چوبی شیشه خور

در این مدل از درب ها تمامی قسمت های درب از چوب ساخته شده و تنها بخشی از آن با فرم خاصی به شیشه اختصاص داده می شود. فرم بیضی برای شیشه درب ورودی چوبی شیشه خور مورد استقبال ترین فرم بوده و درب هایی با این شکل و شمایل هم زیبایی خاصی دارند و هم بسیار محبوب اند. درب ورودی چوبی شیشه خور در مدل های کلاسیک و مدرن موجودند و به طور کلی اگر قصد خرید درب ورودی چوبی شیشه خور را داشته باشید با مدل های بسیار متنوعی از این درب ها رو به رو خواهید شد.

درب ورودی ساختمان فلزی طرح چوب

خرید درب های چوبی مانند درب ورودی چوبی لوکس یا درب ورودی چوبی شیشه خور با هزینه های بالایی همراه است. اما اگر به طرح چوب علاقه دارید و از طرفی می خواهید هزینه خرید این درب ها برای تان زیاد بالا نباشد، می توانید از درب ورودی ساختمان فلزی طرح چوب استفاده کنید. این مدل درب ها فلزی هستند اما به گونه ای ساخته و رنگ آمیزی می شوند که چوبی به نظر می رسند. مزیت درب ورودی ساختمان فلزی طرح چوب آن است که دوام، استحکام و ماندگاری بسیار خوبی دارند و همانگونه که گفته شد از قیمت پایین تری هم نسبت به درب های تمام چوب برخوردارند. طرح ها و مدل های این درب ها بسیار متنوع اند اما بیشتر در محدوده طرح های کلاسیک جای می گیرند.

قیمت درهای چوبی ورودی ساختمان

عوامل مختلفی بر قیمت گذاری درب های ورودی ساختمان تاثیر می گذارد.؛ اینکه درب تمام چوب باشد و یا در آن از فلز یا شیشه هم استفاده شده باشد، نوع چوب مورد استفاده، ابعاد درب و تعداد لنگه های آن؛ نوع دستگیره، قفل و یراق آلات، ضد سرقت بودن، گارانتی و … عوامل موثر بر روی قیمت درب هستند. اگر بخواهید تصویری کلی درباره قیمت درهای چوبی ورودی ساختمان داشته باشید، می توانید به جدول زیر مراجعه بفرمایید.

در ورودی ساختمان یا در لابی ساختمان قیمت
در لابی ساختمان ( درب ورودی چوبی شیشه خور ) – سه لنگه – ضد سرقت 24 میلیون و 500 هزار تومان
در لابی ساختمان (تمام چوب) – یک و نیم لنگه – ضد سرقت 19 میلیون و 500 هزار تومان
در ورودی ساختمان ( درب ورودی چوبی شیشه خور ) – دو لنگه – ضد سرقت 10 میلیون تومان
در ورودی ساختمان ( درب ورودی چوبی شیشه خور طرح کلاسیک ) – سه لنگه 33 میلیون و 600 هزار تومان

 

طرح و مدل درب ورودی ساختمان

در هنگام انتخاب مدل و رنگ درب ورودی ساختمان باید به سبک کلی طراحی ساختمان، نما و همچنین دکوراسیون لابی ساختمان خود توجه داشته باشید. برای مثال اگر در طراحی نما از سنگ مرمر در سبک کلاسیک استفاده کرده اید، بهتر است در لابی ساختمان را نیز از بین درب های چوبی لوکس انتخاب نمایید. هر چه این میزان هماهنگی بیشتر باشد، کاری که انجام می دهید حرفه ای تر و چشم نوازتر خواهد بود. درباره رنگ در چوبی ورودی ساختمان نیز، هم می توانید از رنگ های روشن استفاده نمایید و هم به سراغ قهوه ای های تیره یا رنگ های فندقی یا ماهگونی بروید و به فضای اصیل نزدیک تر شوید.

در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان
در ورودی ساختمان

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

طرح درب پارکینگ و نکات مهم درباره انواع درب های پارکینگ

سایز استاندارد درب ضد سرقت و اندازه انواع درب های ایرانی و خارجیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<