انتخاب رنگ مناسب کوسن برای مبلمان نشیمن

فضای نشیمن؛ محل جمع شدن اعضای خانه کنار یکدیگر و کاربردی ترین قسمت هر خانه است و به همین دلیل هم ما نیاز به تمرکز و دقت بیشتری بر روی انتخاب سبک، طرح و رنگ عناصر اصلی نشیمن مثل مبلمان، پرده، فرش و لوازم دکوری داریم. مبلمان شما میتواند راحتی، کلاسیک، مدرن و … باشد و با لوازم تزئینی زیبایی مثل عسلی های خاص، کوسن های زیبا و شال مبل در رنگ های مختلف دیزاین شود؛ استفاده ی استادانه از رنگ ها در کنار هم میتواند فضاهایی با حس و روح جدیدی خلق کند و در حقیقت یکی از جذابیت های دنیای دکوراسیون، بکاربردن ترکیب رنگ ها و متریال های متفاوت در کنار یکدیگر است. به بیان دیگر شاید یک رنگ با قرار گرفتن در کنار رنگی مانند قرمز حس متفاوتی نسبت به رنگ کرم داشته باشد؛ بنابراین  زمانی که برای خرید مبلمان و انتخاب رنگ مد نظر خود اقدام می کنیم باید به عناصر تزئینی مبلمان هم توجه داشته باشیم تا مبل اصلی زیباتر و شیک تر بنظر برسد. کوسن ها علاوه بر کاربرد راحتی، در زیبایی و جذابیت بیشتر مبلمان شما نقش دارند و طرح و رنگ آنها میتواند بیانگر سلایق و شخصیت اعضای خانه باشد. اینکه ما چه رنگ کوسنی را برای مبلمان خود انتخاب میکنیم، باعث برجسته شدن مبل و مجلل شدن فضای نشیمن می شود و یا در صورت انتخاب نادرست، تضاد بصری و ناهماهنگی در محیط بوجود می آورد. در این مطلب سعی داریم رنگ های مناسب با مبلمان های متفاوت را برای شما شرح دهیم، پس با ما همراه باشید :

مبل قهوه ای

رنگ قهوه ای از بهترین انتخاب ها برای مبلمان پذیرایی است که در دکوراسیون ایرانی معمولا بصورت یک ست راحتی هفت نفره با پارچه ای به رنگ قهوه ای تیره یا روشن یا فندقی استفاده میشود. در چرخه رنگی، رنگ آبی، مکمل قهوه ای است و قرار گرفتن این دو کنار هم محیط متعادل و دلنشینی ایجاد میکند .شما میتوانید از رنگ آبی در پارچه های طرحدار با بافت متناسب با جنس پارچه مبلمان قهوه ای رنگ خود استفاده کنید. رنگ های سفید و کرم از رنگ های خنثی با قدرت تطبیق پذیری بالا با رنگ قهوه ای هستند که فضا را کلاسیک جلوه می دهند. همچنین برای ایجاد محیط شاد و صمیمی میتوانید از کوسن هایی با رنگ های گرم مثل خردلی، نارنجی و سبز برای تزئین مبلمان قهوه ای خود استفاده کنید.

کوسن برای مبل قهوه ای
کوسن برای مبل قهوه ای
کوسن برای مبل قهوه ای
کوسن برای مبل قهوه ای
کوسن برای مبل قهوه ای
کوسن برای مبل قهوه ای

مبل طوسی

داشتن مبلمانی به رنگ طوسی خیال شما را از بابت انتخاب رنگ کوسن راحت خواهد کرد، چرا که رنگ طوسی رنگی خنثی است که قابلیت ترکیب با رنگ های بیشماری را دارد؛ رنگ های تند و شاد و پترن های خاص، باعث جذابیت مبل طوسی رنگ شما میشود: بنفش، زرد، سبز، آبی و ترکیبات سفید و مشکی دارای پترن های راه راه و چهارخانه با متریال خز و پشمی از بهترین گزینه ها برای مبل طوسی رنگ هستند.کوسن های صورتی چرک به همراه شال مبل بافتنی کرم رنگ یا طوسی میتواند جذاب ترین و شیک ترین نوع چیدمان در دکوراسیون شما باشد. برای داشتن یک نشیمن پر انرژی از کوسن های سرخابی و نارنجی منگوله دار یا گرد به همراه عسلی های دایره ای براق برای مبل طوسی خود کمک بگیرید و هر زمان که نیاز به تغییر دکوراسیون داشتید تنها کافی است از کاور های متنوع طرحدار برای عوض کردن ظاهر مبل خود استفاده کنید.

کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل طوسی
کوسن برای مبل فیلی

مبل کرم

از رنگ های پر استفاده برای خرید مبلمان بخصوص در بین ایرانی ها رنگ کرم است؛ این رنگ مبل علی رغم ظاهر خنثی خود در محیط می تواند با انتخاب کوسن متناسب بدرخشد و آرامش فوق العاده ای در فضا ایجاد کند. استفاده از کوسن های سرخابی و آبی پر انرژی میتواند محیط نشاط آوری برای شما بوجود بیاورد. اگر میخواهید محیط آرام و شیکی داشته باشید، پترن های قهوه ای مثل کوسن های پلنگی خاص یا کوسن های چرمی آجری یا قهوه ای سوخته، انتخاب های مناسبی برای شما خواهند بود. سبز چمنی، خردلی و ترکیبات پولکی طلایی میتوانند ظاهر مبل شما را کاملا عوض کنند و حتی وجود پرده های پذیرایی همرنگ با رنگ کوسن زیبایی دکور داخلی شما را چند برابر میکند. رنگ های زرشکی طرح دار با پترن های موجی یا تن رنگی گلبهی ملایم در کنار مبلمان روشن کرم رنگ، چیدمان لطیف و زیبایی برای شما بوجود می آورد.

کوسن برای مبل کرم
کوسن برای مبل کرم
کوسن برای مبل کرم

مبل بنفش

رنگ بنفش رنگ اصیل و قدرتمندی است؛ شما با داشتن یک مبل بنفش یک نشیمن مجلل و اسرار آمیز خواهید داشت و برای زیباتر کردن آن میتوانید از کوسن های یاسی رنگ یا صورتی شاداب استفاده کنید که به مبلمان شما جلوه ای خاص و خلاقانه میبخشد. اگر مایل هستید حس فانتزی مبل خود را حفظ کنید، رنگ زرد یا نارنجی میتواند انرژی چند برابری در کنار بنفش ایجاد کند. برای حس آرامش محیط و حفط تجملات، کوسن های طوسی یا نقره ای با پارچه ی درخشان باعث زرق و برق نشیمن شما خواهد بود. همچنین سبز تیره در ترکیب با بنفش، دنیای کاملا متفاوتی به خانه ی شما می آورد که به مکان مورد علاقه ی شما در خانه تبدیل خواهد شد و میتوانید از تابلو هایی با ترکیبات زرد و نقره ای و گیاهان سبز شاداب در کنار مبل بنفش رنگ خود استفاده کنید.

کوسن برای مبل بنفش
match cushions like a pro 6-1
کوسن برای مبل بنفش

مبل قرمز

رنگ قرمز رنگی شاد و پر از انرژی است و برای ایجاد حس تعادل در فضای نشیمن نیاز داریم این انرژی را تا حدی کنترل کنیم، کوسن هایی در رنگ های خنثی مثل کرم و طوسی این کار را به راحتی برای ما انجام می دهد و علاوه بر ایجاد تضاد رنگی و زیبایی چشم گیر، حس آرامش و صمیمیت را به محیط منتقل میکند. مشکی و سفید طرح دار از گزینه های پرطرفدار کوسن برای مبل قرمز رنگ هستند. همچنین شما میتوانید از کوسن های خز برای مبل خود استفاده کنید تا ظاهر شیک و اصیل رنگ قرمز در فضای نشیمن شما خود نمایی کند.

کوسن برای مبل قرمز
کوسن برای مبل قرمز
کوسن برای مبل قرمز
کوسن برای مبل قرمز
کوسن برای مبل قرمز
کوسن برای مبل قرمز

تنوع مدل های زیبا و رنگ های بیشمار در دنیای دکوراسیون داخلی میتواند انتخاب های ما را سخت و پیچیده کند. اما هزینه ی مقرون به صرفه کوسن و امکان گشت و گذار در عکس ها و مطالب دکوراسیون به ما این فرصت را میدهد که با صرف هزینه ی کمی به راحتی ظاهر مبلمان و دکوراسیون نشیمن خود را عوض کنیم و متناسب با هر فصل ترکیبات رنگی زیبایی در چیدمان منزل خود داشته باشیم.

خانه ایده آل خود را بسازیم:

انواع کوسن مبل و راهنمای انتخاب آنها

تغییراتی بزرگ که یک کوسن کوچک در پذیرایی و نشیمن تان ایجاد می کند.چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<