کنسول فلزی و تاثیر انواع مدل های آن در یک دکوراسیون لاکچری

چیدو پلاس 06 اردیبهشت 1401

کنسول به عنوان یک وسیله تزئینی و دکوراتیو و در مواردی کاربردی در خانه ها به کار می رود؛ کنسول فلزی هم یکی از انواع مدل های کنسول است که طرفداران خاص خود را دارد. بیشتر افرادی که در دکوراسیون خانه شان از فلز (به تنهایی و یا در تلفیق با دیگر متریال از جمله چوب یا سنگ) استفاده می کنند، کنسول فلزی را برای بخشی از چیدمان سالن خانه انتخاب می نمایند. این مدل از کنسول ها مدرن و امروزی هستند و اگر می خواهید خانه تان را مدرن و لوکس نمایید، می توانید از این مدل کنسول استفاده کنید. در این متن همه چیز درباره کنسول فلزی و مدل های مختلف آن بررسی خواهد شد.

کنسول فلزی مدرن

کاربرد فلز در طراحی داخلی به علت ویژگی درخشش ذاتی این متریال است و به همین علت در سال های اخیر تبدیل به یکی از پرکاربرد ترین متریال های طراحی داخلی شده است. استفاده از فلز در ساخت وسایل خانه از جمله کنسول، میز جلو مبلی، میز های عسلی، ناهار خوری، مبلمان و غیره به مدرن شدن فضا کمک می کند. انواع کنسول فلزی مدرن که در آن از استیل های نقره ای، طلایی، برنزی، رز گلد و غیره با طرح های خاص و جدید استفاده شده، با انواع چوبی و قدیمی کنسول ها متفاوت است. در این مدل های جدید سادگی و مینیمال بودن، دوری از هر گونه تزیین اضافی همراه با به کارگیری اشکال هندسی مد نظر قرار گرفته است. همچنین در این کنسول ها فلز در ترکیب با متریال دیگری مانند چوب، سنگ، آینه، شیشه و غیره به شکلی کاملا امروزی استفاده می شود. در ساخت بعضی از این کنسول ها ممکن است یک یا دو کشو را هم در نظر بگیرند به طوری که طرح و مدل کنسول دچار اشکال نشود.

کنسول چوب و فلز

از انواع کنسول فلزی مدرن به کنسول چوب و فلز اشاره می شود. در این کنسول ها معمولا پایه ها از جنس آهن و به رنگ مشکی است و رویه کنسول از چوبی تراش خورده و یا حتی تراشی نخورده و کاملا طبیعی ساخته شده است. پایه های کنسول در عین سادگی از یک چهار چوب باریک و یا پهن به صورت صاف و یا آنکه کمی اریب به سمت بیرون ساخته می شوند. کنسول ممکن است به شکلی خاص در یک طبقه یا همراه با یک یا دو میان طبقه، ساخته شود. این مدل کنسول چوب و فلز برای کسانی مناسب است که در خانه از وسایل چوبی استفاده می کنند و البته در قسمت هایی مانند لوستر ها، دیوار کوب ها، میز جلو مبلی و غیره از تلفیق چوب و فلز هم استفاده کرده اند.

کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی

کنسول سنگ و فلز

مدل دیگری از انواع کنسول فلزی مدرن با نام کنسول سنگ و فلز شناخته می شود. در این مدل کنسول پایه ها از جنس استیل طلایی یا نقره ای هستند و رویه کنسول از سنگی صاف و یکدست تشکیل شده است. معمولا سنگ های دکوراتیو از جمله گرانیت و مرمر برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ بندی این سنگ ها هم به گونه ای است که ترکیب های رنگی خاصی را در کنسول سنگ و فلز پدید می آورند. برای مثال کنسول سنگ و فلز با ترکیب گرانیت مشکی و استیل طلایی و یا سنگ مرمر سفید و طلایی به همراه پایه های استیل طلایی رنگ. ترکیب های رنگی زیبا که در کنسول سنگ و فلز بیشترین طرفدار را دارند شامل مشکی و طلایی، سفید و طلایی، طوسی و طلایی، طوسی و نقره ای، و مشکی و نقره ای می باشد.

کنسول فلزی و رویه آینه ای

در بعضی از مدل های کنسول فلزی مدرن از آینه برای رویه آن استفاده می شود؛ البته اگر بهتر بگوییم از شیشه آینه ای و یا شیشه سکوریتی که حالت آینه ای دارد. خوبی این کنسول ها آن است که نور را منعکس می کنند و در کنار آینه ای که در بالای کنسول گذاشته می شود ترکیب جذابی را پدید می آورند. همچنین اگر بر روی این کنسول آینه ای شمع روشن کنید، انعکاس نور شمع ها بر روی آن بسیار زیبا و دیدنی خواهد شد. این مدل کنسول برای کسانی مناسب است که از شیشه و آینه در دکوراسیون خانه شان به میزان بیشتری استفاده کرده اند.

آینه کنسول فلزی

وجود آینه بر روی کنسول و یا بر روی دیوار بالای آن کاملا سلیقه ای است و بستگی به خود شما دارد. اما وجود آینه به زیبا تر شدن کنسول فلزی و همینطور دکوراسیون کلی خانه کمک می کند. پس پیشنهاد می شود که آینه های مدرن و خاص را مد نظر قرار دهید. قاب آینه کنسول فلزی بهتر است با رنگ کنسول مشابه باشد. برای مثال اگر کنسول تان از استیل طلایی رنگ است، قاب آینه  را نیز استیل طلایی انتخاب کنید و یا چنانچه کنسول چوب و فلز مشکی رنگ دارید، قابی مشکی رنگ برای آینه انتخاب نمایید. موضوع هماهنگی آینه کنسول فلزی و رنگ فلز بسیار اهمیت دارد. طرح و مدل آینه را نیز بر اساس محلی که کنسول را در آن قرار داده اید انتخاب کنید. برای مثال اگر دیواری که کنسول را در جلوی آن گذاشته اید بزرگ است، می توانید از یک آینه دایره ای با قطر بزرگ (کمتر از طول کنسول) استفاده نمایید.

بر روی کنسول فلزی از چه تزییناتی استفاده می شود؟

اینکه کنسول تان از چه نوعی است در انتخاب لوازم دکوری و تزیینی تاثیر گذار است. مثلا اگر کنسول سنگ و فلز دارید می توانید از مجسمه های سنگی مدرن، گل های طبیعی، شمعدان سنگی، قاب های فلزی همرنگ با پایه کنسول و چیزهایی از این دست بر روی آن استفاده نمایید. اما اگر کنسول چوب و فلز دارید قرار دادن گل های طبیعی، شمعدان فلزی مشکی رنگ، و یا قاب عکس هایی به رنگ مشکی بهترین انتخاب ها خواهند بود. به طور کلی قرار دادن آینه، قاب عکس، شمع های روشن، گل های طبیعی سبز یا رنگی و یا گل ارکیده، مجسمه، آباژور های کوچک و مینیمال، جا عودی، ظروف تزیینی مناسب و چیز هایی از این دست بر روی کنسول پیشنهاد می شود.

قیمت کنسول فلزی

مدل، ابعاد و طرح کنسول فلزی بر روی قیمت آن موثر است؛ برای مثال قیمت کنسول فلزی با ابعاد 120 در 40 سانتی متر و ارتفاع 86 سانتی متر از جنس استیل آبکاری شده طلایی یا نقره ای و رویه آینه ای در بازه ی قیمتی 3 میلیون و بالاتر است. در مدلی دیگر قیمت کنسول فلزی و سنگی که شکلی ساده دارد و از استیل طلایی به همراه سنگ سفید ساخته شده است، حدود 5 میلیون است. مدل های دیگری که در آنها از کشو یا طبقات بیشتر  استفاده شده است، قیمت های بالاتری دارند و اگر وارداتی هم باشند تا حدود 9 میلیون تومان به فروش می رسند.

کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی
کنسول فلزی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ست آینه کنسول و میز تلویزیون یک چیدمان کامل و در خور توجه

انواع مدل های جاکفشی کنسولی جدیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<