جدیدترین و شیک ترین مدل های گلدان و استند فلزی

چیدوپلاس 03 خرداد 1400 ،

وجود گل و گیاه در خانه علاوه بر زیباتر کردن محیط و چیدمان، با انرژی های مثبت فراوانی که دارد موجب سلامت روح و جسم خواهد شد. برای داشتن یک دکوراسیون عالی و کامل هیچ وقت از معجزه گیاهان سبز غافل نشوید و از جادوی طراوت و سرسبزی آنها در خانه بهره ببرید. اما اهمیت گلدانی که گیاه درون آن قرار می گیرد هم چیزی است که نباید آن را دست کم گرفت. یک گیاه سبز طبیعی در گلدانی زیبا و متناسب، جلوه بیشتری خواهد داشت. در این متن قرار است به گلدان های فلزی و همینطور استند های فلزی نگهداری گلدان پرداخته شود.

گلدان فلزی

یکی از انواع گلدان ها که چند سالی است بیشتر مورد اقبال مردم قرار گرفته و به عنوان گلدان های سبک مدرن از آنها استفاده می شود، گلدان فلزی است. این گلدان ها از جنس گالوانیزه هستند و سبک و قابل حمل اند. شاید فکر کنید که گلدان فلزی ممکن است در برخورد با رطوبت خاک، یون های فلزی از خود آزاد کند و این موضوع بر رشد و سلامت گیاه تاثیر مخرب بگذارد. اما باید گفت این اتفاق نمی افتد و گلدان فلزی هیچ گونه آسیبی از این نظر بر گیاه نخواهد داشت. گلدان فلزی ضد رطوبت است. همینطور در مقایسه با گلدان های سفالی، مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد. وجود یک لایه رنگ بر سطح داخلی گلدان باعث می شود تا رطوبت موجود در خاک و همینطور مواد دیگر بر گلدان اثر نداشته باشند و این موضوع به خاصیت ضد خوردگی در گلدان فلزی منجر می شود.

مزایا و معایب گلدان فلزی

همانگونه که گفته شد سبک بودن و قابلیت آسان حمل و نقل گلدان فلزی، یکی از مهم ترین ویژگی های این گلدان ها محسوب می شود. دکوراتیو بودن و شکل و ظاهر جذاب و جدید آنها نیز یکی دیگر از مزایای این گلدان ها است. از دیگر مزایای گلدان فلزی می توان به رنگ های مختلف و متنوع آنها اشاره کرد. مزیت دیگر گلدان فلزی ماندگاری و طول عمر بالای آن است. اگر گلدان از ارتفاع زیاد به پایین سقوط نکند به طوری که دچار غر شدگی شود، برای سال های سال می توانید روی این گلدان فلزی حساب کنید. همچنین گلدان های فلزی به دلیل قابل بازیافت بودن دوست دار محیط زیست محسوب می شوند و هیچ گونه ضرری برای محیط زیست نخواهند داشت. اما از معایب گلدان فلزی می توان به جذب گرمای زیاد توسط گلدان اشاره کرد. همانطور که می دانید فلز رسانای گرما است و انتقال حرارت از آن به سرعت انجام می گیرد. بنابراین باید بدانید که اگر برای گیاه خود مخصوصا در فضای باز گلدان فلزی تهیه می کنید و گیاه نیازی به نور مستقیم خورشید ندارد، آن را برای مدت زمان طولانی زیر نور خورشید قرار ندهید. این موضوع درباره سرما نیز وجود دارد. موضوع دیگری که یکی از معایب گلدان فلزی به شمار می رود، موضوع زنگ زدگی آن است. باید بدانید که اگر گلدان فلزی از جنس بی کیفیتی ساخته شود، به زودی دچار زنگ زدگی خواهد شد. این موضوع درباره گلدان های فلزی با کیفیت وجود ندارد.

گلدان فلزی سطلی

یکی از مدل های گلدان های فلزی، گلدان فلزی سطلی با رنگ های مختلف است که به تازگی مد شده و طرفداران زیادی هم دارد. در گلدان فلزی سطلی با اندازه بزرگ هر گونه گیاهان آپارتمانی با ابعاد مختلف را می توان کاشت، از گلدان فلزی سطلی برای قرار دادن شاخه گل نیز می توان استفاده نمود. مثلا اگر قصد رفتن به مهمانی را دارید و می خواهید یک سبد گل تهیه کنید، از فروشنده بخواهید تا با یک سطل فلزی این کار را انجام دهد. به این ترتیب میزبان پس از خشک شدن گل ها و دور انداختن آنها، از گلدان فلزی سطلی می تواند استفاده کند.

گلدان فلزی
گلدان فلزی
گلدان فلزی

گلدان فلزی پایه دار

یکی از انواع گلدان ها، گلدان فلزی پایه دار است. این گلدان ها در دسته گلدان های دکوراتیو جای می گیرند و برای فضای داخلی خانه و چیدمان خاص گلدان ها به خوبی استفاده می گردد. گلدان فلزی پایه دار در اندازه های مختلف و در مدل ها و رنگ های گوناگون ساخته می شود. یکی از انواع گلدان فلزی پایه دار که بیشتر مورد توجه خریداران قرار می گیرد، گلدان هایی با ارتفاع کم است که برای روی زمین و یا حتی روی میز مناسب هستند. این گلدان ها معمولا در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ ساخته می شوند و شامل یک محفظه استوانه ای و یا مستطیلی هستند و بر روی پایه ای کوتاه نصب شده اند.

بیشترین ارتفاع در این گلدان ها در حدود 26 سانتی متر است. بعضی از گلدان های فلزی پایه دار دارای سوراخ زه کش هستند که برای کاشت گیاهان آپارتمانی مناسب اند، و بعضی دیگر فاقد سوراخ زه کش بوده که برای قرار دادن گل های شاخه بریده درون آب مناسب هستند. قیمت این گلدان ها در حدود 50 تا 400 هزار تومان است. گلدان های فلزی پایه دار با پایه بلند نیز در ارتفاع های گوناگون ساخته می شوند. با استفاده از گلدان فلزی پایه دار بلند و قرار دادن آن در گوشه سالن، دیگر نیازی به یک میز برای قرار دادن گلدان ها ندارید.

گلدان فلزی پایه دار
گلدان فلزی پایه دار
گلدان فلزی

گلدان فلزی طلایی

همانطور که در بالا گفته شد گلدان های فلزی در رنگ های گوناگونی ساخته می شوند. یکی از این رنگ های پر طرفدار، طلایی است. گلدان فلزی طلایی برای دکوری به رنگ مشکی و خاکستری، آبی، صورتی و … گزینه ای عالی محسوب می گردد. گلدان های فلزی طلایی در دو شکل پایه دار و بدون پایه وجود دارند. همچنین اندازه های متفاوتی را شامل می شوند که در اندازه های بزرگ آن گیاهان آپارتمانی بزرگ کاشته می شود. گلدان فلزی طلایی کوچک نیز به عنوان یک دکوری زیبا برای قرار دادن بر روی میز بسیار مناسب است.

گلدان فلزی
گلدان فلزی
گلدان فلزی

استند فلزی گل

استند فلزی یک وسیله کاربردی برای قرار دادن و چیدمان گل در خانه است. گاهی برای قرار دادن گلدان ها نیاز به یک جایگاه مخصوص شبیه به میز یا چیزی نظیر آن دارید. استند فلزی این جایگاه را برای گلدان ها فراهم می کند. استند ها شکل های گوناگونی دارند که بعضی از آنها بسیار ساده و در حد یک پایه هستند، و بعضی دیگر چند طبقه و دارای چندین جای مختلف برای قرار دادن تعداد زیادی گلدان است. گوشه اتاق یا سالن، نزدیک پنجره و کنار دیوار بهترین مکان هایی هستند که می توانید استند فلزی گل را قرار دهید.

پایه گلدان فلزی
پایه گلدان فلزی
پایه گلدان فلزی

استند فلزی گل در مدل های مختلفی ساخته می شود که شما با در نظر گرفتن فرم و شکل خانه تان نسبت به خرید آنها اقدام می کنید. بعضی از استند های فلزی به صورت عمودی ساخته می شوند و شامل یک میله عمودی هستند که در دو طرف قسمت هایی برای قرار دادن گلدان وجود دارد. در مدل های دیگر فرم استند فلزی کمی بزرگ تر و پهن تر می گردد و قسمت هایی که برای گلدان ها در نظر گرفته شده بیشتر می شود. این استند ها برای اتاق ها یا سالن های بزرگ تر مناسب هستند. قیمت هر کدام از آنها نیز متفاوت است. مثلا قیمت یک استند فلزی عمودی شامل 5 نگهدارنده گلدان در حدود 900 هزار تومان است. البته قیمت های ارزان تری هم برای این استند ها وجود دارد.

پایه گلدان فرفورژه

اگر دوست دارید گلدان را در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین قرار دهید می توانید از استند فلزی فرفورژه نیز استفاده کنید. پایه گلدان فرفورژه در ارتفاع های مختلف وجود دارد و با قرار دادن چند گلدان در کنار یکدیگر می توانید چیدمانی جذاب از گلدان های خود ایجاد کنید. حتی می توانید با گذاشتن چند گلدان بر روی زمین و تزیین این بخش از خانه با شمع یا ریسه نوری، دکوراسیون خانه تان را بهبود دهید.

پایه گلدان فلزی
پایه گلدان فلزی
پایه گلدان فلزی

خانه ایده آل خود را بسازید:

گلدان طلایی یک اکسسوری جذاب و چشمگیر در دکوراسیون خانه های مدرنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<