میز عسلی فلزی کامل کننده دکوراسیون لوکس شما

چیدو پلاس 05 اردیبهشت 1401 ،

میز های کوچکی که معمولا در دسته های دو یا سه تایی در کنار مبلمان قرار داده می شوند؛ به میز عسلی معروفند و کاربرد زیادی در پذیرایی از مهمان ها و زیبایی دکوراسیون دارند. میز عسلی فلزی یکی از انواع و مدل های این میز های کوچک بوده و با مبلمان مدرن و میز جلو مبلی فلزی ست می شود. در واقع بهترین چیدمان را هنگامی خواهید داشت که میز عسلی فلزی را با المان فلزی دیگری در دکوراسیون ست کنید. در این متن به موضوع میز عسلی فلزی و همه نکات مربوط به آن می پردازیم و انواع مدل های آن را بررسی می کنیم. اگر به دنبال خرید میز عسلی هستید و نمی دانید چه مدلی را انتخاب کنید، خواندن این متن به شما کمک خواهد کرد.

انواع مدل های میز عسلی

در واقع میز های عسلی به دو نوع کلی چوبی و فلزی تقسیم می شوند. میز عسلی های چوبی با میز جلو مبلی چوبی ست می شود و در این صورت مبلمان و میز ناهار خوری نیز  به همان ترتیب با دیگر وسایل هماهنگ می گردد. اما میز عسلی فلزی همانگونه که گفته شد با میز جلو مبلی فلزی و یا حتی میز ناهار خوری پایه فلزی ست شده و به زیبایی هر چه تمام تر خود نمایی می کند. خوب است بدانید که میز های عسلی فلزی خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام جلوه و نمایی خاص را به دکوراسیون خانه می بخشند. انتخاب هر کدام از آنها بسته به آن است که میز جلو مبلی یا ناهار خوری تان چه شکل و مدلی داشته باشد. در ادامه این موضوع به طور مفصل بررسی خواهد شد.

میز عسلی فلزی از چه جنس فلزی ساخته می شود؟

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که میز عسلی فلزی در طرح های جدید بیشتر از استیل ساخته می شوند. استیل هم دوام و استحکام خوبی دارد و هم براق بودن آن باعث شده تا انعکاس جذابی در دکوراسیون سالن پذیرایی پیدا کنند. همچنین استیل ماندگاری خوبی دارد و دچار زنگ زدگی و آسیب نمی شود. بنابراین میز عسلی فلزی استیل با رنگ های نقره ای و طلایی براق و درخشان به عنوان یک وسیله کاربردی عالی و همینطور یک عنصر دکوراتیو زیبا، به بهتر شدن چیدمان کمک زیادی خواهد کرد. به غیر از استیل میز عسلی فلزی از جنس فرفورژه و به رنگ مشکی نیز استفاده می شود که البته این میز ها در گذشته طرفداران بیشتری داشته اند.

میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی

میز عسلی فلزی و آینه

برای انتخاب رویه میز با پایه فلزی باید از متریالی استفاده شود که زیبایی آن را تکمیل کرده و از نظر کاربری هم مناسب باشد. یکی از این متریال ها، آینه است. کنار هم قرار گرفتن استیل براق و آینه تصویری زیبا و جذاب را پدید می آورد که تاثیر فوق العاده ای بر چیدمان سالن پذیرایی می گذارد.  بهتر است برای تکمیل دکوراسیون میز جلو مبلی نیز از ترکیب آینه و فلز و اکسسوری ها نیز از همین جنس انتخاب گردند. برای مثال می توانید یکی از دیوار ها را به آینه کاری های مدرن اختصاص دهید و یا آنکه از گلدان ها و وسایل تزیینی استفاده کنید که آینه ای بوده و منعکس کننده نور هستند.

میز عسلی فلزی و شیشه

مدل ساده ای از میز های عسلی فلزی آن هایی هستند که از ترکیب فلز و شیشه در آنها استفاده شده است. در این مدل ها شیشه هایی با ضخامت بالا و مستحکم به رنگ های دودی، قهوه ای و یا بی رنگ بر روی پایه فلزی استیل قرار داده شده که در عین سادگی، بسیار شیک و زیبا به نظر می رسد. حتی ممکن است در ساخت میز عسلی فلزی و شیشه، از شیشه سکوریتی استفاده شود که به طرح آینه ای نزدیک و شبیه می شود.

میز عسلی فلزی و سنگ

متریال دیگری که در کنار فلز به خوبی قرار گرفته و ترکیب بی نظیری را ایجاد می کند، سنگ است. انواع سنگ های دکوراتیو مانند گرانیت، مرمر و غیره با میز عسلی فلزی استیل طلایی یا نقره ای بیش از اندازه زیبا و جذاب می شود. این میز ها زمانی خود را بهتر نشان می دهند که میز ناهار خوری تان نیز فلزی بوده و رویه سنگ گرانیت یا مرمر یکدست و صیقلی داشته باشد. همچنین میز جلو مبلی که اگر از همین ترکیب انتخاب شود، تصویری بسیار لوکس و دیدنی در چیدمان سالن پذیرایی ایجاد می کند. استفاده از سنگ بر روی میز عسلی فلزی آن را کمی سنگین می کند اما دوام بسیار خوبی دارد و می توانید هر وسیله سنگینی را که بخواهید بدون نگرانی بر روی آن قرار دهید.

میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی
میز عسلی فلزی

انواع طرح های میز عسلی فلزی   

طراحان و سازندگان میز های عسلی فلزی با استفاده از خلاقیت خود و با به کار گیری قالب های مختلف انواع طرح ها را برای این میز ها در نظر می گیرند. تنوع طرح و مدل میز عسلی فلزی بسیار زیاد است. بعضی از آنها دارای پایه های صاف و کشیده هستند، در بعضی دیگر از مدل لانه زنبوری برای پایه میز استفاده شده، بعضی از مدل های میز عسلی فلزی به شکل استوانه های تو خالی و مشبک هستند، بعضی دیگر شکلی مخروطی دارند، در بعضی از مدل دایره ای و منحنی استفاده شده، در مدلی طرح مثلث یا نیم دایره به کار گرفته شده و انتخاب هر کدام از این مدل ها اول از همه بستگی به سلیقه شخصی و سپس هماهنگی آن با چیدمان دارد.

در هنگام خرید میز عسلی فلزی به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • یکی از اولین نکاتی که در هنگام خرید میز عسلی فلزی باید به آن توجه شود، کیفیت آبکاری آن است. آبکاری فلز به کار رفته در میز باید درست، تمیز، یکدست باشد و تمامی قسمت ها پوشش داده شده باشد.
  • بررسی نقاط جوش و فرز کاری هم مورد دیگری است که باید به آن توجه کنید. هر چه ساخت میز عسلی فلزی تمیز تر و با توجه و دقت بیشتری انجام شده باشد، نقاط جوش و فرز کاری ها کمتر نمایان است.
  • نکته مهم دیگر در خرید میز عسلی فلزی آن است که دقت کنید پایه ها دچار غر شدگی و کج شدگی نباشند. ممکن است در اثر حمل و نقل اشتباه پایه های میز خم شده باشند و میز به صورت متعادل بر روی زمین قرار نگیرد.

قیمت میز عسلی فلزی

همانطور که می دانید میز های عسلی در دسته های سه تایی به فروش می رسند و در بعضی از موارد شما می توانید میز های عسلی را به همراه میز جلو مبلی با یک طرح و مدل خریداری کرده و با هم ست کنید. در این صورت قیمت و هزینه خرید تان کمی بیشتر می شود. اما اگر مایلید درباره قیمت میز عسلی فلزی بیشتر بدانید در این بخش قیمت تعدادی از مدل های میز عسلی فلزی آمده است. با مطالعه این قیمت ها حتما در تصمیم گیری برای خرید بهتر عمل خواهید کرد. به طور کلی قیمت یک عدد میز عسلی فلزی در حدود 500 هزار تومان و قیمت ست سه عددی آن در محدوده 1 تا 3 میلیون تومان (بسته به مدل) قرار می گیرد. برای مثال قیمت یک ست سه تایی میز عسلی فلزی و سنگی و یک میز جلو مبلی فلزی و سنگی در حدود 5 تا 7 میلیون تومان است.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ست آینه کنسول و میز تلویزیون یک چیدمان کامل و در خور توجه

میز تلویزیون آینه ای، خاص، لوکس و مدرنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<