میز مینیمال چه نوع میزی است و چه کاربردی دارد؟

میز جلو مبلی و میز های عسلی وسایل کاربردی و البته تزیینی محسوب می شوند که انتخاب طرح و مدل آنها می تواند به یک چالش در دکوراسیون داخلی تبدیل گردد. اگر دکوراسیون خانه تان مدرن است می توانید از  مدل های میز مینیمال استفاده کنید تا هم میز هایی زیبا و کاربردی داشته باشید و هم اینکه دکوراسیون خانه تان مدرن و چشم نواز باشد. انواع مدل های میز مینیمال در طرح های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام زیبایی خاصی خود را دارند. ما در این متن هر آنچه که به این میز ها مربوط می شود را با شما در میان می گذاریم تا بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

به چه میزی، میز مینیمال می گویند؟

میز مینیمال میزی است که در عین سادگی ساخته شده باشد. همچنین این میز باید طرحی مدرن داشته باشد و به سبک مدرن هم ساخته شده باشد. اما مهم ترین ویژگی میز های مینیمال را می توان همان سادگی طرح و مدل آنها دانست. انواع میز مینیمال بسیار جمع و جور هستند و برای خانه های نقلی کاملا مناسب اند. اگر برای سالن خانه یا نشیمن تان یک مبل نیم ست تهیه کریده اید و به دنبال میزی مناسب برای آن می گردید، باید گفت که میز های مینیمال بهترین انتخاب ها در این مورد خواهند بود. این میز ها معمولا دارای امکانات خاصی مثل کشو یا کمد نیستند و تنها از یک فرم بسیار ساده و ابتدایی تشکیل شده اند.

میز مینیمال از چه متریال هایی ساخته می شود؟

مهم ترین متریال هایی که در ساخت میز مینیمال مورد استفاده قرار می گیرد، چوب، ام دی اف و فلز است. این فلز ممکن است استیل و یا آهن (فرفورژه) باشد. بسته به طرح مبلمان و تم دکوراسیون تان می توانید از هر کدام از متریال ها استفاده نمایید. میز های مینیمال چوبی زیبایی فوق العاده ای دارند اما از نظر قیمتی گران تر از بقیه هستند. میز های ام دی افی که با طرح چوب ساخته می شوند، زیبا هستند و قیمت مناسبی دارند و میز های فلزی هم بسیار خاص و متفاوت اند و کاربرد آنها در هر نوع دکوراسیونی امکان پذیر نیست. گاهی اوقات هم از ترکیب دو متریال در ساخت میز مینیمال استفاده می شود که در نوع خود جالب توجه هستند.

ویژگی های میز مینیمال چیست؟

قابل توجه ترین ویژگی میز مینیمال سادگی آن است. همانطور که می دانید سادگی مهم ترین اصل و اساس سبک مینیمالیسم است و هنگامی که دکوراسیونی مدرن، خلوت و در نهایت سادگی در طرح و رنگ داشته باشید، به دکوراسیون سبک مینیمال نزدیک شده اید. ویژگی دیگر میز های مینیمال کم جا بودن آنها است. بر خلاف میز های سبک کلاسیک که بزرگ و حجیم هستند و تزیینات موجود بر روی آنها به بزرگ تر شدن ابعاد شان کمک کرده است، میز مینیمال با وجود داشتن ابعاد استاندارد به خاطر سادگی که دارند، کوچک به نظر می رسند و اصلا جا گیر نیستند. همانطور که گفته شد اگر خانه تان کوچک است اصلا نگران میز نباشید زیرا میز مینیمال به شما کمک خواهد کرد. این موضوع باعث سبکی میز های مینیمال هم شده است که جابجایی آنها را آسان می کند.

طرح ها و مدل های میز مینیمال

همانگونه که بار ها گفته شد میز های مینیمال میز هایی ساده هستند. اما با این حال مدل های متنوعی از آنها ساخته شده و در بازار موجود هستند. به دلیل آنکه این میز ها در گروه میز های مدرن قرار می گیرند، در طراحی و ساخت آنها خلاقیت ها و ابتکار هایی به کار رفته است و میز هایی با طرح های خاص و منحصر به فرد در کنار طرح های معمولی و ساده ساخته شده است. در بعضی از مدل های میز مینیمال میز دارای چهار پایه است و در بعضی دیگر میز شکلی استوانه ای و بدون پایه دارد. در مدل هایی از میز مینیمال فرم میز دایره ای و در مدل هایی دیگر مربعی یا مستطیلی است. همانگونه که گفته شد این مدل ها متنوع و گوناگون هستند و مطابق با هر سلیقه و چیدمانی میز مخصوص آن وجود دارد.

میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال

سوالات مهم درباره میز مینیمال

 • آیا این میز ها کاربردی اند؟

میز های مینیمال علاوه بر آنکه کاربردی اند جنبه تزیینی هم دارند. اما اگر منظور از کاربردی بودن وجود کشو یا کمد در آنهاست باید گفت که بعضی از این میز ها به گونه ای طراحی می شوند که هم سادگی فوق العاده ای دارند و هم دارای کشو یا کمد های مخفی هستند که می توان برخی وسایل را در آنها گذاشت.

 • آیا میز مینیمال دوام و ماندگاری دارد؟

این میز ها نیز همانند سایر میز ها ساخته می شوند و دوام و ماندگاری شان بستگی زیادی به کیفیت ساخت آنها دارد. با اینکه در بعضی از مدل ها پایه های میز باریک و فرمی اریب دارند اما به این معنا نیست که شکننده و بی دوام هستند.

 • میز های مینیمال در چه رنگ هایی ساخته می شوند؟

انواع میز مینیمال در رنگ های روشن و قهوه ای ساخته می شوند. با اینکه جزو میز های مدرن به شمار می روند اما رنگ بندی آنها محدود است و مثلا رنگ هایی نظیر قرمز یا آبی در آنها مشاهده نخواهد شد. ولی رنگ هایی مانند سفید، کرم، استخوانی، انواع قهوه ای ها و از همه مهم تر رنگ چوب کاربرد گسترده ای در ساخت میز مینیمال دارند.

روش های تزیین یا دکوراسیون میز مینیمال

هنگامی که شما یک میز جلو مبلی را در سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن خود گذاشته اید باید به فکر قرار دادن وسایلی بر روی آن باشید. این موضوع درباره میز مینیمال کمی با حساسیت بیشتری مواجه است. بر روی میز های معمولی شاید بتوان از تعداد وسایل تزیینی یا کاربردی بیشتری استفاده کرد اما اگر یک میز مینیمال دارید باید سعی کنید آن را با کمترین وسایل تزیین نمایید. مثلا شاید قرار دادن یک گلدان بر روی میز کافی باشد. درون این گلدان می توان از گل های خشک و یا تازه و طبیعی استفاده کرد یا آنکه یک شاخه گل ارکیده درون آن گذاشت. همیشه سعی کنید روی میز را تمیز نگه دارید و از قرار دادن وسایل اضافی و شخصی تان روی میز خودداری کنید. در مورد گلدان یا وسایل تزیینی دیگر که روی میز مینیمال قرار می دهید باید گفت که هر چه این وسایل دکوری مدرن تر باشند، دکوراسیون تان بهتر و حرفه ای تر می شود.

جمع بندی نهایی در مورد میز مینیمال

 • میز های مینیمال بسیار ساده هستند و همین سادگی باعث خاص بودن شان شده است.
 • در میز های مینیمال خبری از تزیینات و جزییات وجود ندارد و همه چیز در عین سادگی طراحی و اجرا می شود. مگر اینکه هدفی خاص در ساخت میز دنبال شود.
 • در دکوراسیون های مدرن و مینیمال می توان از این میز ها برای جلوی مبل استفاده کرد.
 • میز مینیمال به دلیل سادگی و کم جا بودن برای خانه های کوچک و نقلی انتخابی بسیار عالی است.
 • انواع میز مینیمال با مبل های راحتی و مبل های چوبی مدرن همخوانی زیادی دارند.
 • میز های مینیمال فلزی با دکوراسیون های مدرن با تم رنگی طوسی ست می شوند.
 • میز مینیمال را می توان با میز تلویزیون و میز ناهار خوری به همین سبک ست کرد.
 • ابعاد میز های مینیمال استاندارد است.
میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال
میز مینیمال

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز جلو مبلی فلزی و زیبایی دو چندان مبلمان خانه تان

ویدیو: روش های تزئین میز جلو مبلی در یک دکور لوکس و شیکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<