میز تلویزیون آینه ای، خاص، لوکس و مدرن

چیدوپلاس 10 شهریور 1400

یک مدل میز تلویزیون که شاید کمتر با آن آشنایی داشته باشید، میز تلویزیون آینه ای یا میز تلویزیون آینه کاری شده است اما چند سالی است که طراحان و سازندگان آینه و شیشه این مدل میز تلویزیون را به عنوان یک وسیله کاربردی جدید به مجموعه دکوراسیون داخلی منازل معرفی کرده اند. این میز ها که فضایی لوکس را در خانه ایجاد می کنند مورد توجه طراحان قرار گرفته و در چیدمان خانه های مدرن استفاده می شود.

در واقع، میز تلویزیون آینه ای همان میز تلویزیون ام دی اف است که با یک روکش آینه ای پوشش داده شده است. این پوشش آینه ای به طرح ها و شکل های مختلفی ایجاد می شود. در بعضی از میز تلویزیون های آینه ای تمامی سطح میز از آینه پوشیده می شود و در بعضی دیگر میز تلویزیون با طرح ها و نقش هایی آینه کاری می گردد. وجود ام دی اف در زیر آینه باعث می شود تا مقاومت آن بالا رفته و با یک برخورد کوچک میز دچار شکستگی نشود.

نحوه ساخت میز تلویزیون آینه ای

شاید برای تان جالب باشد که بدانید یک میز تلویزیون آینه ای چگونه ساخته می شود؛ هنگامی که طرح مورد نظر برای میز تلویزیون انتخاب شد این میز به وسیله ام دی اف ساخته می شود. تمامی برش هایی که بر روی ام دی اف و مخصوصا در قسمت های مربوط به آینه کاری ایجاد می شود باید با دستگاه سی ان سی انجام شوند تا برش ها کاملا دقیق و با اندازه های مشخص باشند. زیرا اگر این برش ها با دست ایجاد شوند، در قسمت برش آینه ظرافت لازم ایجاد نمی گردد و نتیجه کار زیبا نخواهد شد. پس از برش و ساخت میز ام دی اف در بخش مربوط به آینه کاری، تمامی آینه های مورد نیاز برش خورده و چهار طرف آنها تراش داده می شوند. در انتها آینه ها بر روی میز تلویزیون ام دی اف و در جای مناسب خود چسبانده می شوند و دستگیره ها و سایر لوازم بر روی آن نصب می گردد.

انواع مدل های میز تلویزیون آینه ای

میز تلویزیون تراش خورده، میز تلویزیون آینه ای طرح دار، میز تلویزیون سندبلاست شده، میز تلویزیون سه بعدی، میز تلویزیون آنیتک، میز تلویزیون ونیزی، میز تلویزیون حکاکی شده، میز تلویزیون اسید کاری شده، میز تلویزیون با پایه استیل مدل های مختلف این مدل میز ها را تشکیل می دهند. این میز ها با شیشه های فلوت، کلیر و کریستال ساخته می شوند و این نوع شیشه ها تبدیل به آینه می گردند. کیفیت آینه نیز بستگی به میزان شفافیت این شیشه ها دارد. برای مثال با کیفیت ترین نوع آینه از شیشه کریستال و کم کیفیت ترین آینه از شیشه فلوت ساخته می شود.

میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای
میز تلویزیون آینه ای

مزایای میز تلویزیون آینه ای

مهم ترین مزیت و خوبی میز تلویزیون آینه ای متفاوت بودن و زیبایی آن است. اگر اهل خرید و داشتن وسایل تک و منحصر به فردی هستید، از وسایل تکراری خسته شده اید و می خواهید خانه ای با چیدمان متفاوت داشته باشید، میز تلویزیون آینه ای یک انتخاب خوب برای شما خواهد بود. استفاده از میز تلویزیون آینه ای جسارت شما را برای استفاده از وسایل جدید به رخ می کشد. دیگر خوبی میز تلویزیون آینه ای تاثیر فوق العاده آن بر چیدمان خانه است. این مدل میز تلویزیون آینه ای که علاوه بر کاربردی بودن یک وسیله دکوراتیو هم محسوب می شود، به زیبایی خانه شما کمک بسیاری خواهد کرد. از دیگر مزایای میز تلویزیون آینه ای به موضوع انعکاس نور می توان اشاره نمود. سطح براق، صیقلی، درخشان و آینه ای این میز ها باعث می شود تا بر جریان نور در خانه افزوده شده و فضا روشن تر و پر نور تر گردد. ست کردن میز تلویزیون با میز جلو مبلی آیینه ای هم پیشنهاد بسیار جالب توجه ای است.

معایب میز تلویزیون آینه ای

مهم ترین چیزی که به عنوان یکی از معایب میز تلویزیون آینه ای از آن یاد می شود موضوع شکنندگی آن است. اگر یک میز تلویزیون آینه ای تهیه کرده اید باید بدانید که برای نگهداری از آن نیاز است که حواستان را به خوبی جمع کنید. ضربه های ناخواسته ای که بر میز تلویزیون آینه ای وارد می شود، ممکن است آن را دچار ترک خوردگی و یا شکستن کند و از زیبایی اولیه آن کاسته شود.

بهترین چیدمان برای میز تلویزیون آینه ای

بهترین چیدمان زمانی ایجاد می شود که شما از وسایل شیشه ای و آینه ای در دکوراسیون خانه تان استفاده کرده باشید تا هماهنگی بین میز تلویزیون آینه ای و دیگر وسایل ایجاد شود. استفاده از سنگ، فلز، شیشه در میز های غذا خوری و جلو مبلی، قرار دادن ظروف تزیینی شیشه ای و آینه ای، و حتی فلزی در کنار میز تلویزیون آینه ای و سایر بخش های خانه می تواند به ایجاد نوعی هماهنگی بین اجزا کمک کند. برای مثال اگر در خانه از وسایل چوبی زیاد استفاده کرده اید، انتخاب یک میز تلویزیون آینه ای زیاد جالب نخواهد بود زیرا هیچ هماهنگی بین میز تلویزیون و دیگر وسایل وجود ندارد.

درباره رنگ انتخابی برای چیدمان نیز باید گفت که وجود شیشه و آینه در خانه نوعی فضای سرد را پدید می آورد. برای کاستن این سردی می توان از رنگ های گرم در خانه استفاده نمود تا انعکاس این رنگ های گرم بر میز تلویزیون آینه ای و سایر وسایل آینه ای، تصویری گرم و دلنشین را ایجاد نماید. البته خیلی ها هستند که عاشق فضای سرد هستند و سعی می کنند از رنگ های سفید و مشکی و طوسی، و همچنین از فلز نقره ای رنگ و استیل برای وسایل خود استفاده کنند.

قیمت میز تلویزیون آینه ای

میز تلویزیون آینه ای به خاطر ظرافت های ساخت و همچنین جدید بودن ممکن است دارای قیمت های نسبتا بالایی باشد. برای مثال یک میز تلویزیون آینه ای ساده به طول ۱۴۹ و عرض ۳۷ سانتی متر که دارای دو عدد کشو است، به مبلغ ۳ میلیون تومان به فروش می رسد. در یک مدل دیگر که میز تلویزیون آینه ای از دو عدد کشو به همراه تزیینات آینه کاری شده بهره می برد و شکلی لوکس و مجلل دارد قیمتی در حدود ۵ میلیون تومان خواهد داشت. سایر میز تلویزیون های آینه ای بنا به شکل و مدل خود، میزان استفاده از آینه کاری در آنها، تعداد کمد ها و کشو ها، ساده یا لوکس بودن و غیره قیمت هایی متفاوت خواهند داشت.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های متنوع و جدید میز تلویزیون شیشه ای

ست میز تلویزیون و میز جلو مبلی انتخابی مدرن و جذاب و پرطرفدارچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<