رنگ مبل نسکافه ای و راهنمای چیدمان و ست کردن سایر وسایل با آن

چیدوپلاس 23 شهریور 1400 ،

برای صحبت کردن درباره مبل نسکافه ای، اول لازم است بدانیم که رنگ نسکافه ای چه رنگی است و از ترکیب کدام رنگ ها پدید می آید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نسکافه ای یکی از طیف های رنگ قهوه ای است و در شمار طیف های روشن این رنگ قرار می گیرد. البته خود رنگ نسکافه ای دارای انواع مختلفی است؛ مثلا نسکافه ای شکلاتی، نسکافه ای عسلی و غیره. اما به طور کلی به یک رنگ قهوه ای روشن که از مقداری رنگ سفید یا کرم در آن استفاده شده و رنگی مشابه با یک فنجان نسکافه خوراکی دارد، رنگ نسکافه ای می گویند. این رنگ کاربرد فراوانی در دکوراسیون داخلی و خصوصا مبلمان داشته و تعداد زیادی از مردم این رنگ را برای مبلمان خانه خود انتخاب می کنند.

ویژگی های رنگ نسکافه ای

این رنگ بسیار گرم و با اصالت است. تقریبا تمامی طیف های رنگ قهوه ای این ویژگی را دارند اما اگر به دنبال یک رنگ قهوه ای روشن، جذاب و در عین حال با وقار هستید، رنگ نسکافه ای بهترین انتخاب برای تان خواهد بود. این رنگ همانگونه که گفته شد جزو قهوه ای های روشن محسوب می شود و اگر در کنار آن از رنگ روشن دیگری نظیر کرم استفاده گردد، اصلا موجب کوچک و گرفته شدن فضا نخواهد شد. رنگ نسکافه ای به عنوان یک رنگ ملایم نمادی از امنیت و آرامش روانی به شمار می رود، زیرا این رنگ و به طور کلی رنگ قهوه ای نمادی از مادر زمین است. استفاده بیش از حد از رنگ قهوه ای و نسکافه ای در دکوراسیون خانه موجب کسالت و خستگی می گردد و بنابراین حتما باید از یک یا دو رنگ مکمل در کنار آن بهره برد.

مبل نسکافه ای

همانطور که گفته شد رنگ نسکافه ای یک رنگ پر طرفدار در دکوراسیون داخلی است. نسکافه ای به عنوان یک رنگ امن و بدون دردسر در چیدمان به کار گرفته می شود و برای کسانی که استفاده از رنگ های پر نشاط و شارپ را نمی پسندند، گزینه ای عالی محسوب می گردد. مبل نسکافه ای هم به سبک مدرن در قالب مبل های راحتی، مبل ال، مبل چستر، کاناپه تک و غیره و هم به شکل مبل های کلاسیک و استیل در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. مبل نسکافه ای در صورتیکه با رنگ های مناسبی ست شود محیط را گرم، پر انرژی و مجلل می کند و به همین دلیل استفاده از آن در سالن پذیرایی پیشنهاد می شود. درباره ترکیب رنگی مبل نسکافه ای باید گفت که در ست مبلمان به دو روش می توان از این رنگ استفاده کرد. در روش اول تمامی مبل ها به رنگ نسکافه ای بوده و کوسن هایی به رنگ دیگر بر روی آن قرار گیرد. اما در روش دوم می توان از دو رنگ نسکافه ای و یک رنگ مکمل برای کاناپه و  مبلمان تک نفره استفاده کرد.

رنگ مبل نسکافه ای
رنگ مبل نسکافه ای
رنگ مبل نسکافه ای

چه رنگی برای کوسن مبل نسکافه ای مناسب است؟

اگر مبلمان نسکافه ای تان به سبک کلاسیک و استیل باشد، مجبورید از همان پارچه مبل و یا یک پارچه که بیشترین شباهت را با آن دارد، به عنوان کوسن استفاده کنید. پس در مبلمان کلاسیک انتخاب های بسیار محدودی در این زمینه خواهید داشت. اما در مبل نسکافه ای راحتی و مدرن دست تان در انتخاب رنگ کوسن ها باز خواهد بود و می توانید از کوسن هایی با رنگ های دیگر بر روی آن استفاده کنید. برای مثال رنگ های کرم، قهوه ای تیره، آبی و طوسی، نارنجی، شکلاتی و حتی سبز تیره به عنوان کوسن بر روی مبل نسکافه ای هماهنگی خوبی ایجاد می کنند. رنگ های گفته شده هم به صورت ساده و هم در قالب کوسن های طرح دار به کار برده می شوند که مدل های طرح دار آن بر زیبای مبل نسکافه ای خواهند افزود.

رنگ مبل نسکافه ای با چه رنگی ست می شود؟

پیش تر درباره بهترین رنگ هایی که با مبل نسکافه ای ست می شوند، توضیح داده شد. اما اگر دوست دارید بدانید که در چیدمان کلی خانه از چه رنگ هایی و به چه شکل می توان در کنار مبل نسکافه ای استفاده نمود، در این بخش همراه ما باشید. در خانه ای با یک دست مبل نسکافه ای رنگ پرده ها، دیوار ها، فرش و اکسسوری ها باید بیشترین همخوانی را با رنگ نسکافه ای داشته باشند. برای پرده ها پیشنهاد می شود که از یک حریر سفید، شیری یا کرم رنگ ساده به علاوه یک والان قهوه ای تیره استفاده گردد. رنگ پرده بهتر است با رنگ کوسن هایی که بر روی مبل نسکافه ای قرار گرفته ست می شود. بنابراین رنگ کوسن ها را نیز می توان قهوه ای تیره انتخاب نمود.

دیوار ها به صورت ساده با رنگ کرم یا نسکافه ای روشن رنگ آمیزی شوند و یا از کاغذ دیواری های ساده و طرح داری با این تم رنگی در کنار هم استفاده می گردد. انواع کاغذ دیواری طرح دار که دارای رنگ قهوه ای است، در مدل های بسیار متنوع و گوناگونی در بازار موجود است. برای فرش ها انتخاب یک فرش با زمینه کرم و روشن به همراه نقش هایی که دارای رنگ های گرم مانند قهوه ای، گلبهی و حتی طوسی است، انتخاب خوبی خواهد بود. موضوع مهم در دکوراسیونی با مبل نسکافه ای موضوع نورپردازی است. حتما در بحث نورپردازی از نورهای گرم استفاده کنید و رنگ های مهتابی و نقره ای را کنار بگذارید. قرار دادن آباژور هایی با کلاهک کرم رنگ، و یا آباژورهای کریستالی در این زمینه پیشنهاد می شود. اکسسوری های دیگر نظیر تابلو ها، ظروف و وسایل تزیینی و غیره را نیز در این تم رنگی به همراه طلایی انتخاب نمایید تا یک چیدمان بی نظیر و گرم در خانه خود داشته باشید.

رنگ مبل نسکافه ای
رنگ مبل نسکافه ای
رنگ مبل نسکافه ای
رنگ مبل نسکافه ای
رنگ مبل نسکافه ای
رنگ مبل نسکافه ای

انتخاب پارچه برای مبل چوبی نسکافه ای

در صورتیکه برای مبلمان خود رنگ چوب نسکافه ای را انتخاب کردید، پارچه روکش آن موضوعی است که باید به آن فکر کنید. پارچه مبل نسکافه ای، به رنگ کرم، قهوه ای تیره، شکلاتی، نسکافه ای روشن و همینطور طوسی برای استفاده در مبلی با چوب نسکافه ای پیشنهاد می گردد. رنگ های قهوه ای و طوسی ترکیب های جالبی را در مبلمان و به طور کلی در دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند که انتخاب های جسورانه ای هم به شمار می روند. همچنین از پارچه های طرحدار مانند پارچه راه راه کرم و نسکافه ای، سفید و کرم، طلایی و کرم نیز به عنوان پارچه مبل نسکافه ای استفاده می شود که نتیجه ای عالی هم در بر خواهند داشت.

انتخاب رنگ چوب مبل با پارچه نسکافه ای

چنانچه پارچه مبلمان خود را نسکافه ای انتخاب کرده اید و می خواهید بدانید که این رنگ با چه رنگی برای چوب مبل ها همخوانی دارد، باید گفت که رنگ چوب قهوه ای تیره، کرم، طلایی، بژ و حتی سفید بیشترین هماهنگی را با پارچه نسکافه ای رنگ دارند. اگر برای مبل نسکافه ای از پارچه طرحدار دو رنگ استفاده می کنید، رنگ چوب را با یکی از رنگ های به کار رفته در پارچه ست کنید تا زیبایی مبلمان تان افزایش یابد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که استفاده از چوب قهوه تیره، شکلاتی، قهوه ای سوخته در مبل نسکافه ای، فضا را تیره تر نشان داده و استفاده از رنگ های سفید، کرم، طلایی، بژ به روشن تر شدن فضا کمک خواهند کرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل رنگ بژ و کاربرد رنگ بژ در دکوراسیون

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<