دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن و ایجاد فضایی آرام و زیبا در خانه

چیدو پلاس 03 دی 1401 ،

در این مطلب می خواهیم به موضوع دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن بپردازیم و مهم ترین نکات پیرامون چیدمان این بخش از خانه را بررسی کنیم. همانطور که می دانید اتاق خواب مستر بزرگ ترین اتاقی است که در خانه موجود است و معمولا به والدین اختصاص دارد. در تعریف درست اتاق خواب مستر باید گفت که این اتاق دارای امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی و حمام است. اما اگر متراژ خانه زیاد نباشد این امکانات از اتاق حذف شده و تنها به اتاق خواب زوج یا والدین، اتاق خواب مستر می گویند. البته لازم به ذکر است که در خانه های بسیار بزرگ ممکن است چندین اتاق خواب مستر وجود داشته باشد. مثلا در ویلا ها وجود چند اتاق مستر کمک می کند تا هر کدام از مهمانان به یکی از اتاق ها رفته و در آن سکوت پذیرند.

در این متن می خوانید:

 • بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن
 • انواع سرویس خواب مناسب برای اتاق خواب مستر مدرن
 • انتخاب بهترین اکسسوری ها برای چیدمان اتاق خواب مستر مدرن
 • نورپردازی اتاق خواب مستر مدرن

دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن باید به نحوی انجام شود که فضایی آرام، زیبا و راحت داشته باشد. این اتاق خواب محل استراحت است و بنابراین باید در چیدمان آن توجه و دقت و سلیقه کامل را به کار برد.

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن

همانگونه که گفته شد معمولا بزرگ ترین اتاق خانه به اتاق مستر اختصاص می یابد. بنابراین متراژ اتاق باعث می شود که بتوان با دست باز تری به انتخاب رنگ برای چیدمان آن پرداخت. این رنگ شامل رنگ دیوار ها، سرویس خواب، رو تختی، پرده و سایر وسایل است. اگر در خانه ای زندگی می کنید که دارای دو یا سه اتاق خواب مستر است، برای هر اتاق از یک تم رنگی استفاده کنید و اتاقی را که بیشتر دوست دارید و رنگ آن برای تان دلپذیر تر است، برای خودتان انتخاب کنید. در انتخاب رنگ برای اتاق خواب مستر مدرن هم از رنگ های گروه گرم و هم از رنگ های سرد می توان استفاده کرد. حال باید ببینید که چه رنگی بیشتر مورد پسند و علاقه تان است. نکته مهم در رنگ اتاق خواب مستر مدرن آن است که حتما تم رنگی را در دکوراسیون اتاق در نظر بگیرید و مطابق با این تم پیش بروید. معمولا رنگ دیوار با رنگ رو تختی و والان پرده ست می شود.

اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن

انواع سرویس خواب مناسب برای اتاق خواب مستر مدرن

شاید بتوان گفت سرویس خواب و مدل و رنگ آن یکی از مهم ترین بخش های چیدمان اتاق خواب مستر مدرن باشد. برای آنکه دکوراسیونی مدرن داشته باشید می توانید از انواع مدل های سرویس خواب جدید و به روز چوبی و فلزی استفاده کنید. تخت خواب هایی چوبی و ساده که دارای پایه و یا بدون آن هستند، جک دار یا بدون جک طراحی می شوند، دارای تاج و یا فاقد آن هستند و بخش پایینی تخت خواب هم در بعضی مدل ها حذف شده است، مدل های خوبی برای اتاق خواب مستر به شمار می روند. سرویس خواب و رو تختی که بر روی آن می اندازید تاثیر زیادی بر زیبایی چیدمان خواهد داشت. از رنگ های مختلفی برای سرویس خواب می توان استفاده کرد. رنگ های سفید، قهوه ای، طوسی پر طرفدار ترین رنگ ها برای وسایل چوبی داخل اتاق خواب مستر مدرن هستند. انتخاب رنگ سرویس خواب بستگی زیادی به تم رنگی انتخابی دارد. برای مثال در اتاق خوابی که دارای تم رنگی گرم است، برای سرویس خواب بهتر است از رنگ های کرم یا قهوه ای استفاده نمایید.

درباره رو تختی مورد استفاده در دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن نیز باید گفت که انواع رو تختی های ساده و طرح دار رنگی برای این کار عالی هستند. اگر دوست دارید فضای اتاق تان رمانتیک و دارای دکوراسیونی لطیف و زیبا باشد، می توانید از رو تختی هایی با طرح گل سرخ و طرح های آبرنگی استفاده کنید، اگر فضای کمی فانتزی تر را می پسندید، از طرح های مدرن مطابق با آن استفاده کنید و اگر دوست دارید اتاق خواب مستر مدرن تان فضایی رسمی داشته باشد، انتخاب یک رو تختی ساده و بدون طرح بهترین گزینه خواهد بود. همچنین برای زیبا تر شدن چیدمان­ اتاق خواب مستر مدرن می توانید رنگ رو تختی را با رنگ دیوار پشت تخت خواب ست کنید.

انتخاب بهترین اکسسوری ها برای چیدمان اتاق خواب مستر مدرن

وجود اکسسوری های مختلف می تواند روح و زیبایی به اتاق بدمد. یک اتاق خالی از هر گونه وسیله تزیینی فضایی سرد و بی روح خواهد داشت، بنابراین همیشه به این بخش از چیدمان اهمیت لازم و کافی بدهید. در یک اتاق خواب مستر مدرن استفاده از آینه با فرم های مستطیل یا دایره ای پیشنهاد بسیار خوبی است. آینه فضای اتاق را شیک و دل باز می کند و البته وسیله ای کاربردی هم محسوب می شود. حتی می توانید از یک آینه قدی در بخشی از اتاق استفاده کنید یا درب یکی از کمد دیواری ها را آینه ای انتخاب نمایید. علاوه بر آینه موارد زیر هم می توانند در زیبا تر شدن هر چه بیشتر دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن شما کمک کنند:

 • اگر می خواهید فضای اتاق خواب مستر شما جذاب به نظر برسد از المان های لوکس در قسمت های مختلف استفاده کنید. این المان ها شامل لوستر و چراغ های دیوار کوب، قاب آینه، دکوری های لوکس طلایی و نقره ای و اکلیلی و مواردی از این دست هستند.
 • در گوشه ای از اتاق خواب مستر مدرن حتما دو مبل تک زیبا یا یک مبل لاوست به علاوه یک میز جلو مبلی متناسب با آن قرار دهید و روی آن یک گلدان گل بگذارید.
 • در دو طرف تخت خواب آباژور هایی یک شکل بگذارید و حتما در هنگام تاریک شدن هوا آنها را روشن کنید.
 • در فضای اتاق خواب از گل های طبیعی بهره ببرید.
 • انواع دکوری ها از جمله مجسمه های تزیینی، تابلو های عکس و نقاشی، ساعت و دیگر وسایل به زیبایی اتاق کمک زیادی می کنند. اگر فضای اتاق خواب مستر مدرن تان لوکس است، از قاب های آینه ای برای عکس های تان استفاده کنید و آنها را به دیوار نصب نمایید.
 • وجود پاف یا یک مبل پا تختی به زیبایی هر چه بیشتر اتاق خواب مستر مدرن کمک می کند.
 • استفاده از دیوار پوش های مختلف از کاغذ دیواری گرفته تا انواع دیوار پوش های چوبی منجر به بهتر شدن دکوراسیون اتاق خواب مستر مدرن خواهد شد.
 • قرار دادن کوسن های رنگی با پارچه های طرح دار نیز راه دیگری برای زیبایی هر چه بیشتر چیدمان اتاق خواب مستر مدرن است.

نورپردازی اتاق خواب مستر مدرن

یکی از مسایل بسیار مهم در دکوراسیون هر مکانی نورپردازی آن است. نوع نورپردازی و چراغ های روشنایی بستگی زیادی به شکل اتاق خواب و طرح سقف آن دارد. اگر برای سقف از کناف استفاده کرده اید، لامپ های ال ای دی و ریسه های نور مخفی جذابیت زیادی را به نورپردازی اتاق خواب شما می دهند. انواع سقف کاذب چوبی همراه با نور های مخفی نیز زیبایی اتاق را دو چندان می کنند. علاوه بر اینها وجود یک لوستر مرکزی، آباژور هایی با طرح مدرن، ریسه های نوری با طرح های فانتزی برای دور قاب آینه، چراغ های آویزی و غیره، همگی در روشنایی و زیبایی نورپردازی تاثیرگذارند.

اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن
اتاق خواب مستر مدرن

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب عروس

راهکارهای تزیین اتاق خواب عروس و ایجاد یک فضای رمانتیک و عاشقانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<