پله چوبی دوبلکس ؛ معرفی انواع مدل ها و بررسی قیمت

چیدو پلاس 01 تیر 1401 ،

پله های چوبی، سال هاست که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل جلوه ی زیبا و ویژگی های منحصر به فرد و کاربردی که دارند بسیار محبوب اند و انتخاب اول بسیاری از افراد هم در ساخت و ساز های مدرن و هم در سبک های کلاسیک می باشند. طراحی و ساخت پله های چوبی با توجه به استاندارد های خاصی انجام می شود که امنیت آن را از هر لحاظ تضمین کرده و موجب ایجاد زیبایی های بصری در خانه یا ویلا می شود. در این متن با طرح ها و مدل های مختلف پله چوبی دوبلکس آشنا خواهید شد، پیشنهاد می کنیم این متن را تا انتها بخوانید و سپس اقدام به انتخاب طرح پله چوبی دوبلکس نمایید. مواردی که در این مطلب به آنها پرداخته می شود به ترتیب زیر است:

  • پله چوبی دوبلکس دارای چه ویژگی هایی است و چه مزایایی دارد؟
  • چرا پله چوبی دوبلکس را انتخاب می کنیم؟
  • از چه چوب های در ساخت پله چوبی دوبلکس استفاده می شود؟
  • مدل های مختلف پله چوبی دوبلکس شامل چه طرح هایی است؟
  • قیمت پله چوبی دوبلکس چقدر است؟

پله چوبی دوبلکس دارای چه ویژگی هایی است و چه مزایایی دارد؟

راه پله چوبی هیچ وقت از مد نمی افتد و همزمان با سبک های کلاسیک و مدرن همخوانی دارد، این راه پله فضای گرمی را در خانه القا می کند؛ از ویژگی های پله چوبی دوبلکس می توان به استحکام بالا و وزن کمتر نسبت به پله های فلزی اشاره کرد؛ همچنین پله های چوبی را می توان با رنگ دلخواه خود سفارش داد و یا آن را پس از مدتی با رنگ مورد نظر نقاشی نمود. چوب مورد استفاده در ساخت پله چوبی دوبلکس با استفاده از مواد محافظی پوشش داده می شود، این پوشش ها کمک می کنند تا چوب در برابر رطوبت مقاومت خوبی پیدا کند. این پوشش ها پله چوبی را در برابر نفوذ حشرات نیز مقاوم می کنند. از معایب پله چوبی دوبلکس به موضوع ایجاد سر و صدای احتمالی در هنگام رفت و آمد بر روی آن اشاره می شود؛ البته هزینه ساخت این مدل پله هم نسبتا گران است.

چرا پله چوبی دوبلکس را انتخاب می کنیم؟

علاوه بر مواردی که در بالا به عنوان ویژگی های مثبت و مزایای پله چوبی دوبلکس مطرح شد و دلایلی کامل و کافی برای انتخاب این مدل پله است، دلایل دیگری نیز برای انتخاب این پله ها وجود دارد. یکی از این دلایل تنوع طرح و رنگ چوب است. شما می توانید از طیف های روشن یا همان رنگ اصلی چوب تا طیف های تیره قهوه ای را برای پله های خانه خود انتخاب نمایید و رنگ پله ها را با رنگ وسایل چوبی خانه تان ست کنید. از طرف دیگر کاربرد چوب در دکوراسیون داخلی نوعی اصالت و آرامش را در محیط خانه ایجاد می نماید. این حس و حال با چوب که بر گرفته از طبیعت است عجین بوده و انرژی های مثبت را در خانه تان پراکنده می کند.

از چه چوب های در ساخت پله چوبی دوبلکس استفاده می شود؟

پر استفاده ترین چوب هایی که در ساخت پله چوبی دوبلکس به کار می روند شامل چوب بلوط، چوب راش، چوب گردو، چوب روس و چوب ملچ است. این چوب ها همانگونه که گفته شد با انجام فرایند هایی به شرایط مناسب جهت استفاده در ساخت پله دست می یابند.

پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس

مدل های مختلف پله چوبی دوبلکس شامل چه طرح هایی است؟

پله چوبی دوبلکس طرح ها و مدل های مختلفی دارد؛ بعضی از این مدل ها کلاسیک هستند و بعضی دیگر طرحی مدرن داشته و حال و هوایی امروزی در خانه ایجاد می کنند. در زیر تعدادی از مدل های پله چوبی دوبلکس مورد بررسی قرار می گیرد.

  • پله گرد چوبی دوبلکس

شاید بتوان گفت پر طرفدار ترین و محبوب ترین مدل پله چوبی دوبلکس طرح گرد و منحنی آن است. این پله ها با فرمی دایره ای، مارپیچی و یا منحنی ساخته می شوند و همه اجزای آن از کف پله ها گرفته تا نرده ها و پایه های نگهدارنده آن از چوب تشکیل شده اند. پله گرد چوبی دوبلکس بسته به سبک دکوراسیون خانه ای که در آن استفاده شده، ممکن است شکلی کلاسیک و یا مدرن داشته باشد. در مدل پله گرد چوبی دوبلکس کلاسیک پهنا و ابعاد راه پله بزرگ است، از تزیینات منبت کاری و خراطی شده در نرده های پله ها استفاده شده و فضایی لوکس و پر زرق و برق را ایجاد می کند. اما در خانه های مدرن ظاهر راه پله ساده تر بوده و از ایده های جذاب و خلاقانه ای مثل ترکیب فلز یا شیشه در کنار چوب، برش های چوبی نامنظم و … در ساخت پله گرد چوبی دوبلکس استفاده شده است. قیمت پله گرد چوبی دوبلکس ساخته شده با چوب راش در حدود 4 میلیون و 300 هزار تومان بر حسب هر کف پله است.

  • پله چوبی دوبلکس طرح L یا 90 درجه

در این مدل راه پله دوبلکس، طرح اصلی ساده و مستطیلی است اما راه پله شکلی ال مانند یا 90 درجه دارد که در قسمت زاویه آن یک پاگرد کوچک طراحی شده است. این مدل راه پله دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب بوده و اگر از تلفیق چوب و شیشه در ساخت آن استفاده شود، نمایی فوق العاده دوست داشتنی را پدید می آورد.

  • دیگر مدل های پله چوبی دوبلکس

به عنوان دیگر طرح ها و مدل های پله چوبی دوبلکس به مدل 180 درجه ای یا پله رفت و برگشتی، راه پله های ویدر، راه پله چوبی معلق یا شناور و یا ساده ترین شکل راه پله با نام استپ استریت می توان اشاره نمود. انتخاب هر کدام از این مدل ها بسته به سلیقه و متراژ خانه و طراحی داخلی آن خواهد بود.

قیمت پله چوبی دوبلکس چقدر است؟

قیمت گذاری انواع پله های چوبی دوبلکس کار سختی است زیرا در هر مدل و هر طرح و هر ابعادی قیمت ها متفاوت خواهد بود؛ نوع چوب مورد استفاده در ساخت پله ها هم در قیمت پله چوبی دوبلکس موثر است. اینکه شما راه پله ای کلاسیک و سلطنتی با بهترین نوع چوب و هندریل های خراطی شده می خواهید با زمانی که ساده و مدرن ترین شکل پله چوبی دوبلکس را سفارش می دهید هزینه های بسیار متفاوتی را در پی خواهد داشت؛ اما به طور کلی قیمت پله چوبی دوبلکس چیزی در حدود مبالغ نوشته شده در جدول زیر است. اینکه از لفظ حدودی استفاده شد به این دلیل است که به دلیل نوسانات ارزی قیمت ها ممکن است به صورت روزانه تغییر کنند. قیمت های نوشته شده بر حسب هر کف پله بوده و به همراه چوب، یراق آلات و نصب محاسبه شده است.

مدل پله چوبی دوبلکس قیمت پله چوبی دوبلکس با چوب راش ( هر کف پله )
پله چوبی مستقیم 5 میلیون و 600 هزار تومان
پله چوبی گرد 4 میلیون و 300 هزار تومان
پله چوبی معلق 4 میلیون و 700 هزار تومان
پله چوبی مدرن U شکل 2 میلیون و 300 هزار تومان
پله چوبی ساده L شکل 2 میلیون و 100 هزار تومان

 

پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس
پله چوبی دوبلکس

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویلای چوبی پیش ساخته، مراحل ساخت و هزینه لازمچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<