رنگ خردلی و معجزه گرمای دلپذیر آن در خانه

چیدو پلاس 04 فروردین 1401

رنگ خردلی یکی از رنگ های گروه زرد به شمار می رود و از نظر میزان گرما، رنگی گرم تر نسبت به رنگ زرد محسوب می گردد. در مقایسه با رنگ زرد، میزان شاد بودن رنگ خردلی کمتر است و اگر می خواهید از طیف رنگ زرد در جایی رسمی تر نظیر سالن پذیرایی استفاده کنید، پیشنهاد می شود که رنگ خردلی را انتخاب نمایید. از ویژگی های خردلی به آرامش، خلاقیت، مثبت اندیشی و البته انرژی و احترام اشاره می شود. استفاده از خردلی در دکوراسیون داخلی آن هم به میزان زیاد با نوعی جسارت همراه است که این خود یک ویژگی بارز در افرادی است که به رنگ خردلی علاقه دارند. کاربرد این رنگ در خانه منجر به نوعی جنب و جوش می شود که در عین حال آرامشی عمیق در خود دارد. اگر مایلید که با رنگ خردلی و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی آشنا شوید و همچنین با دانستن مکمل رنگ خردلی و ست رنگ خردلی چیدمانی منحصر به فرد داشته باشید، خواندن این متن را از دست ندهید.

کاربرد رنگ خردلی در دکوراسیون داخلی خانه

همانطور که گفته شد انتخاب این رنگ به نوعی شهامت نیاز دارد. پس اگر فردی با اعتماد به نفس بالا هستید، دنبال روی دیگران نیستید و به ایده های جدید و افکار تازه و نو علاقه دارید، با داشتن ست رنگ خردلی در خانه، تفاوت خود را با دیگران به رخ بکشید. استفاده از مبل خردلی و همینطور فرش خردلی به ایجاد یک چیدمان خاص و منحصر به فرد خواهد انجامید. در کنار این ها از خردلی بر روی دیوار ها، کوسن ها، پرده ها و سایر وسایل نیز می توان استفاده کرد و از زیبایی آن بهره مند شد. به کارگیری یک یا دو رنگ دیگر در کنار خردلی دکوراسیون داخلی خانه را به سمت بهتر شدن و تعادل پیش می برد. در ادامه درباره مکمل رنگ خردلی نیز به طور مفصل توضیح داده می شود.

استفاده از رنگ خردلی در دیوار ها

از خردلی می توان در قالب کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کرد و آن را با مبلمان راحتی خردلی رنگ ست نمود. برای این کار یک دیوار مهم که در نقطه دید مناسبی قرار دارد را انتخاب نموده و آن را با یک کاغذ دیواری طرح دار خردلی با زمینه سفید بپوشانید. سپس مبل خردلی مدرن خود را که دارای پارچه ساده و یکدست و یا طرح دار است به گونه ای چیدمان کنید که رو به روی دیوار قرار گیرد. این مبل می تواند تنها یک کاناپه باشد و یا یک ست یا نیم ست از مبلمان خردلی رنگ باشد که با رنگ دیوار ست می شود. برای داشتن ست رنگ خردلی والان پرده را نیز از همین رنگ انتخاب نمایید.

رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی

مبل خردلی در خانه ای با ست رنگ خردلی

برای داشتن یک ست رنگی زیبا رنگ مبلمان اهمیت ویژه ای دارد. مبلمان به خاطر اندازه و حجم بزرگش بیشتر در معرض دید قرار می گیرد و رنگ آن نیز بسیار مهم است. از رنگ خردلی بیشتر در مبلمان راحتی و مدرن استفاده می شود اما این بدان معنا نیست که مبل خردلی در چیدمان کلاسیک کاربردی نداشته باشد. مبلمان کلاسیک چوبی با رنگ چوب قهوه ای تیره یا روشن همراه با پارچه روکش خردلی رنگ بسیار زیبا و دیدنی خواهد بود. اما مبل خردلی مدرن که پارچه آن کبریتی است و یا انواع مبلمان ال با این رنگ، جذابیتی فوق العاده دارند و ست شدن آن با رنگ دیوار ها، پرده ها و لوازم دکوری یک چیدمان خاص و متفاوت را منجر می شود. مبل خردلی را به صورت دو رنگ نیز می توان استفاده کرد که در ادامه ایده هایی در این باره مطرح می شود.

رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی
رنگ خردلی

بهترین مکمل رنگ خردلی چه رنگی است؟

در چرخه رنگی خردلی در مقابل آبی و بنفش قرار می گیرد و می توان گفت که بهترین مکمل رنگ خردلی این دو رنگ هستند. اما در کار چیدمان و دکوراسیون داخلی و برای ایجاد یک ست رنگ خردلی زیبا می توان از چند رنگ دیگر در کنار خردلی استفاده نمود. این رنگ های شامل سفید، سبز تیره، طوسی، کرم، سبز- آبی یا سبز کله غازی، و یا حتی رنگ هایی دیگر نظیر بنفش یا سرخابی شارپ و آبی لاجوردی است. در ادامه هر کدام از این ترکیب های رنگی به طور مجزا بررسی می شوند.

  • ست رنگ خردلی و سفید

رنگ سفید در کنار تمامی رنگ ها ترکیبی عالی و بی درد سر را ایجاد می کند. مخصوصا اگر رنگ اصلی کمی تیره باشد. رنگ سفید و خردلی در کنار یکدیگر فضا را روشن و دلباز می کنند و این برای استفاده در خانه هایی که متراژ کوچک دارند، عالی است. از رنگ سفید و خردلی در قالب کاغذ دیواری، رنگ دیوار ها، کوسن های که بر روی مبل خردلی قرار داده شده اند و در فرش خردلی می توان استفاده کرد.

  • ست رنگ خردلی و طوسی

طیف های مختلف رنگ طوسی از طوسی روشن گرفته تا سربی و دودی و فلفل نمکی و غیره در کنار رنگ خردلی قابل استفاده اند. برای مثال کاربرد رنگ طوسی بر روی دیوار و قرار دادن یک کاناپه خردلی رنگ رو به روی آن در حالیکه کوسن های طوسی رنگی بر روی مبل خردلی قرار داده شده است، یک تصویر جذاب از ست رنگ خردلی و طوسی را ایجاد می کند. در یک دکوراسیون خردلی و طوسی همانگونه که گفته شد از طوسی های تیره و روشن در کنار یکدیگر استفاده می شود و همین طیف های تیره و روشن به ایجاد تضاد و تنوع در چیدان کمک می کند.

  • ست رنگ خردلی و سبز تیره یا سبز کله غازی

از رنگ سبز تیره در قالب کوسن ها، گلدان های گیاه طبیعی و سبز، و حتی مبل دو رنگ خردلی و سبز می توان استفاده نمود. رنگ سبز تیره باعث می شود تا تضادی بین تیرگی و روشنی سبز و خردلی پدید آید و همین تضاد به چشمگیر شدن دکوراسیون می انجامد. در کنار این دو رنگ، کاربرد رنگی دیگر نظیر طوسی تیره و یا سرمه ای به ایجاد یک چیدمان جسورانه منجر خواهد شد. رنگ سبز کله غازی هم که در واقع رنگی حد واسط بین سبز و آبی است، در کنار خردلی بی نهایت زیبا و چشم نواز می شود. سرمای این رنگ سبز در کنار گرمای رنگ خردلی تناقضی دوست داشتنی را پدید می آورد.

  • ست رنگ خردلی و رنگ های شارپ نظیر ارغوانی، سرخابی و بنفش تیره

گاهی اوقات لازم است محافظه کاری را کنار بگذارید و با استفاده از رنگ هایی خاص اوج اعتماد به نفس خود را نمایش دهید. برای این کار رنگ هایی مانند ارغوانی و سرخابی و بنفش تیره و آبی تیره آن هم در قالب پارچه های مخمل برای کوسن ها و یا دکوری هایی مانند گلدان و گل و مجسمه و آباژور و غیره انتخاب هایی جذاب هستند و محیط خانه را سرشار از شور و انرژی می کنند.

فرش خردلی

آیا تا به حال به کاربرد رنگ خردلی در فرش توجه کرده اید؟ از این رنگ هم در فرش های سنتی ایرانی و هم در فرش های مدرن استفاده می شود، اما فرش خردلی مدرن یکی از پر طرفدار ترین های بازار است. برای داشتن یک ست رنگ خردلی وجود فرش خردلی رنگ هم بسیار کمک کننده است و این باعث می شود تا چیدمان تکمیل گردد. فرش های مدرن با طرح های امرزی به رنگ خردلی در کنار یک دیگر زیبایی بخش فضای خانه خواهد بود.

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ نخودی و بررسی تاثیر فوق العاده آن بر دکوراسیون خانه

رنگ کهربایی یک پیشنهاد خاص و بی نظیر در دکوراسیون خانه

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<