خانه ی نوساز بخرم یا خانه ام را بازسازی کنم؟

چیدوپلاس ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ،

 

بدون شک خرید خانه یکی از تصمیم‌های مهم زندگی شماست. مهم نیست که برای اولین بار می‌خواهید خانه بخرید و از مستاجر بودن خلاص شوید یا می خواهید خانه ای بزرگ تر یا در محله و شهری دیگر بخرید.

پیش از انتخاب خانه دلخواه تان، اولین گام تعیین مقدار بودجه در اختیار شما برای خرید مسکن است و با فرض اینکه شما مقدار پول مشخصی دارید این نکات به شما کمک می‌کند تا در مورد خرید خانه نوساز یا بازسازی یک خانه چند سال ساخت تصمیم گیری کنید:

  1.  آپارتمان های چند ساله ارزان تر از آپارتمان های نوساز است بنابراین با یک میزان پول مشخص می توانید خانه ی بزرگ تری در اختیار داشته باشید.
  2.  با بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی منزل در یک آپارتمان سن دار، می توانید به فضای مورد علاقه خود دست پیدا کنید،اگر فضایی کوچک است با برداشتن دیوارها، اگر طرح یا چیدمان کابینت به دلخواهتان نیست با تعویض آنها، اگر کف پوش مناسب نیست با اجرای لمینیت و …
  3. فضاهای مشاع مانند نمای ساختمان، ورودی، پله ها، پارکینگ و سیستم های سرمایش و گرمایش قابل تعویض نیستند بنابراین اگر این فضاها برایتان بیش از پیش اهمیت دارد خانه نوساز برایتان بهتر است، ولی نباید اجازه بدهیم که خرید آپارتمان براساس آنها انجام گیرد چون فقط آنها را یک یا دو بار در روز و آنهم برای چند لحظه میبینیم ولی در عوض حداقل برای چند ساعت در آپارتمانمان اقامت داریم.
  4. اگر بودجه تان در حدی است که می توانید خانه ای با متراژ و در محله دلخواه داشته باشید، بدون شک خانه ی نوساز بهترین گزینه برای شماست.

نتیجه‌گیری

از خودتان بپرسید: آیا بزرگ تر بودن خانه و طراحی آن طبق سلیقه شخصی بیشتر برایم اهمیت دارد یا نوساز بودن و …  ؟ اگر پاسختان مثبت است، به خرید خانه ی چند ساله فکر کنید.

و در نهایت اگر می‌خواهید معامله خوبی صورت دهید، وقت کافی بگذارید، با افراد مختلف مشورت کنید و قیمت ها را مقایسه کنید.

 

بازسازی

بازسازی

 

خانه ی ایده ال خود را بسازید:

سوالاتی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت اول)

سوالاتی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت دوم)

سوالاتی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت سوم)

سوال هایی که یک طراح داخلی از شما خواهد پرسید (قسمت چهارم-هزینه)چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید