راهنمای انتخاب بهترین رنگ ها برای سیسمونی نوزاد

چیدوپلاس ۰۳ آذر ۱۳۹۹ ، ، ،

برای خیلی از زوج ها پدر و مادر شدن و به دنیا آوردن فرزند یکی از بزرگ ترین آرزوهایشان است. از وقتی که جواب آزمایش بارداری مثبت شده و روزهای شیرین انتظار برای به دنیا آمدن بچه آغاز شود، خرید سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد هم آغاز خواهد شد. باید گفت در اصل خرید سیسمونی بعد از سه ماه اول به طور جدی شروع می شود و تا نزدیک به هفته های آخر بارداری ادامه دارد. پدرها و مخصوصا مادرها با علاقه و شوق بدون وصفی به خرید سیسمونی برای فرزند خود می پردازند. باید گفت این کار واقعا لذت بخش است و اگر در کنار خود یک راهنمای خوب هم داشته باشید این لذت دو چندان خواهد شد. ما در این کار شما را راهنمایی خواهیم کرد. در این متن پیرامون رنگ سیسمونی دختر و پسر صحبت می کنیم.

سیسمونی از چه وسایلی تشکیل می شود؟

سیسمونی به طور کلی وسایل مورد نیاز نوزاد شامل اسباب کامل اتاق و همینطور لباس و پوشاک و وسایل حمام، غذا خوردن و جابه جایی نوزاد است. اقلام اصلی سیسمونی شامل موارد زیر است.

 • سرویس خواب نوزاد
 • ظروف ذخیره و حمل شیر نوزاد
 • ظروف و سرویس غذاخوری نوزاد
 • پیش ‌بند، شیشه شیر، پستانک، دندان‌ گیر
 • فلاسک و بطری آب، بشقاب، قاشق و چنگال نوزاد
 • فین ‌گیر، قیچی و ناخن‌ گیر مخصوص نوزاد
 • شامپو و لوسیون بدن، کرم سوختگی، پودر بچه
 • سرویس حوله و پتوی نوزاد
 • عروسک، کالسکه و کر‌یر، کیف وسایل نوزاد
 • زیرانداز برای تعویض پوشک
 • لباس، کفش و پاپوش نوزاد
 • وسایل مورد نیاز مادر جهت شیردهی مانند شیردوش

برای خرید سیسمونی بهتر است از قبل یک چک لیست تهیه کنید تا چیزی را از قلم نیندازید. مواردی که در بالا به آنها اشاره شد وسایل اصلی هستند که حتما باید تهیه شوند. به این لیست موارد دیگری را هم می توان اضافه کرد که خریدشان ضروری نیست. مانند چراغ خواب، آویز تخت و غیره.

برای سیسمونی باید چند دست لباس بخریم؟

همانطور که می دانید نوزاد دائما در حال رشد است. به همین دلیل سایز او تغییر می کند و لباس هایش خیلی زود برایش تنگ و کوچک می شوند. بنابراین خرید لباس های زیاد برای نوزاد خیلی منطقی نیست. بهتر این است که در هنگام خرید سیسمونی سه دست لباس تهیه شود، که این سه دست شامل شورت و شلوار نوزادی و لباس های آستین بلند و آستین کوتاه است. این لباس ها را در سایز صفر و یک تهیه کنید.

چه رنگی برای سیسمونی مناسب است؟

چند سالی می شود که برای سیسمونی دختر و پسر رنگ های خاصی را در نظر می گیرند. این رنگ ها شامل رنگ آبی برای پسر و رنگ صورتی برای دختر است. اما این موضوع یک قانون نیست که نتوان آن را تغییر داد. شما باید هر رنگی که دوست دارید و فکر می کنید به نوزادتان آرامش می دهد به عنوان رنگ سیسمونی او انتخاب کنید. باید از ابتدای زندگی و همان دوران نوزادی به او یاد بدهید که خیلی از کلیشه های موجود در جامعه اشتباه هستند. او وقتی بزرگ شد باید بداند که رنگ موضوعی وابسته به جنسیت نیست و هر کس می تواند هر لباسی، با هر رنگی که به آن علاقه داشت بپوشد. اما یک نکته مهم که برای انتخاب رنگ باید به آن توجه کنید این است که از رنگ های تند و شارپ استفاده نکنید. برای نوزاد به سراغ رنگ های ملایم بروید. شاید فکر کنید که نوزادان قدرت تشخیص رنگ را ندارند. اما باید گفت رنگ هم مانند همه چیزهای دیگر بر ضمیر ناخودآگاه آنها تاثیر گذاشته و اثری که بر ذهن نوزاد می گذارد، تا بزرگسالی همراه او خواهد بود.

نکته بعدی این است که برای رنگ بندی و ترکیب رنگی اتاق نوزاد، حتما هارمونی را رعایت کنید. هارمونی به معنی در کنار هم قرار گرفتن طیف های یک رنگ است. به طوری که فضایی آرام و بدون تضاد ایجاد شود. از رنگ هایی مانند سفید یا کرم در کنار دیگر رنگ ها استفاده کنید. این کار به تلطیف فضای رنگی اتاق کمک خواهد کرد و همینطور دست شما برای ایجاد ترکیب های رنگی باز خواهد بود.

بهترین رنگ برای سیسمونی دختر چه رنگی است؟

همانطور که گفته شد در این مورد قانونی که مجبور به رعایت آن باشید، وجود ندارد. اما در این متن پیشنهادهایی برای رنگ سیسمونی و اتاق دختر و پسر و همینطور مشترک ارائه می شود که می توانید از این پیشنهادها در سیسمونی فرزندتان استفاده کنید.

 

رنگ سیسمونی سفید : رنگ سفید از انواع رنگ های مناسب و خنثی برای اتاق و وسایل نوزاد است این رنگ زیبا باعث ایجاد فضایی آرامش بخش در اتاق کودکان می شود و علاوه بر این می تواند باعث دلباز و روشن تر به نظر رسیدن فضای اتاق مخصوصا در فضاهای کوچک شود.

رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر

رنگ سیسمونی به رنگ چوب : چوب متریالی با نقش و نگار های طبیعی است و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی علاوه بر القای حس گرما، تاثیر به سزایی در زیبا سازی فضا دارد. چوب از باستانی ترین موادی بوده است که بشر با آن ارتباط گرفت و از آن استفاده کرد. ساختار و ویژگی های منحصر به فرد چوب های به کار رفته در دکوراسیون فضا خصوصا در اتاق کودک، به نوعی تداعی گر طبیعت و درختانی است که نیاکان ما با آن ها ارتباط نزدیکی داشته اند. حضور چوب در هر فضایی حس آرامش، گرما و صمیمیت را ایجاد می کند و جو و اتمسفری دلچسب و دوست داشتنی پدید می آورد و این ویژگی در کمتر محصولی قابل مشاهده است.

رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر

رنگ سیسمونی لیمویی : رنگ لیمویی برای سیسمونی نوزاد دختر رنگی بسیار زیبا و دل نشین است. این رنگ از طیف رنگ های زرد است که سبب روشنی و شادی می شود. اما همانطور که گفته شد نباید از رنگ زرد به طور خالص استفاده کرد. زیرا ممکن از به لحاظ روانی بر نوزاد تاثیر بدی بگذارد. بنابراین از رنگ لیمویی استفاده کنید. ترکیب رنگ لیمویی و خاکستری یک ترکیب رنگی پرطرفدار و جذاب است. ترکیب این رنگ با سفید هم ایده خوبی است. نوزادتان در لباسی به رنگ لیمویی خواهد درخشید.

رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر

 

بهترین رنگ برای سیسمونی پسر چه رنگی است؟

نوزادهای پسر در هر لباسی با هر رنگی بامزه و جذاب هستند. آبی، بنفش، صورتی، سبز یا هر رنگ دیگری. اما چند پیشنهاد رنگی زیر هم برای سیسمونی پسر ایده های خوبی به شما می دهند.

رنگ سیسمونی سبز کاهویی : ترکیب سبز کاهویی با کرم برای سیسمونی پسر عالی خواهد بود. وسایل و لباس هایی با زمینه سبز کاهویی روشن و طرح های فانتزی و کارتونی که جذابیت خاصی ایجاد می کند. سبز کاهویی یکی از طیف های رنگ سبز بوده که پر از آرامش و صلح است. این رنگ به پسر کوچک شما کمک می کند تا بزرگسالی مردی صلح طلب و مهربان باشد.

رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر

رنگ سیسمونی طوسی و بنفش: این یک ترکیب رنگی بی نظیر برای سیسمونی پسر است. در این مورد اصلا شک نداشته باشید. رنگ خاکستری چهارخانه یا خال خال به همراه بنفش یا صورتی چرک به عنوان لباس نوزاد پسر عالی خواهد بود. همینطور برای رنگ اتاق و دیگر وسایل، کنار هم قرار گرفتن این دو رنگ یک ست زیبا و شیک به وجود می آورد.

رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر

رنگ سیسمونی کهربایی، خردلی، نارنجی: این رنگ های پاییزی بسیار لطیف و ملایم هستند. ترکیب این رنگ ها با سفید برای سیسمونی پسر بسیار مناسب بوده و اگر اتاق نوزاد با این رنگ ها چیدمان شود، سراسر آرامش و لطافت خواهد شد. لباس های نارنجی با طرح هایی از برگ های پاییزی نوزادتان را مانند گل ها زیبا خواهد کرد.

رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر
رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر

 

رنگ های مشترک در سیسمونی دختر و پسر

با توجه به تعاریف بالا می توان نتیجه گرفتن که همه رنگ ها را به صورت مشترک برای سیسمونی دختر و پسر می توان استفاده کرد. هیچ محدودیت رنگی در این مورد وجود ندارد. نارنجی، بنفش، زرد روشن، سبز مغز پسته‌ای، صورتی، آبی فیروزه‌ای، لیمویی رنگ‌های مشترک بین سیسمونی دخترانه و پسرانه هستند. اگر با این طرز فکر نسبت به تهیه سیسمونی اقدام کنید، می توانید بعضی وسایل را برای فرزند بعدی تان هم نگهدارید. یا اگر دارای فرزند دوقلوی دختر و پسر شده اید، استفاده از وسایل و لباس های همدیگر برای شان ممکن است. به این ترتیب در هزینه های تان هم صرفه جویی کرده اید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

دختر است یا پسر؟ حدس شما چیست؟

اگر می خواهید دکوراسیون اتاق فرزندتان ژورنالی باشد این مطلب را بخوانید

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید