جای سیب زمینی و پیاز ، آشنایی با مدل های چوبی، پلاستیکی و…

چیدو پلاس 28 فروردین 1401 ،

در فروشگاه های وسایل آشپزخانه جای سیب زمینی و پیاز در مدل های مختلف به فروش می رسد. این تنوع در مدل و طرح به گونه ای است که تمامی سلایق را در بر می گیرد و شما با هر متراژ آشپزخانه و هر مقدار فضایی که در اختیار دارید می توانید جای سیب زمینی و پیاز مناسب خود را پیدا کنید. در این متن که به موضوع جای سیب زمینی پیاز پرداخته می شود، همه اطلاعاتی که در این باره به آن نیاز دارید، بیان خواهد شد. با ما همراه باشید.

جای سیب زمینی و پیاز داخل کابینتی

یک مدل جای سیب زمینی پیاز که شکلی مخفی هم دارد، مدل داخل کابینتی است و در این مدل جای مخصوص سیب زمینی و پیار را که از سبد های فلزی یا پلاستیکی تشکیل شده درون کابینت تعبیه می کنند. به گونه ای که با باز کردن درب کابینت، این سبد ها به مانند کشو بیرون آمده و می توان سیب زمینی و پیاز را از درون آنها برداشت. خوبی این مدل جای سیب زمینی و پیاز آن است که اولا دیده نمی شود و شکلی مخفی دارد، دوم اینکه استفاده از آنها در آشپزخانه های کوچکی که در آن با کمبود جا مواجه هستید، بسیار مناسب است. زیرا یکی از مشکلات جای سیب زمینی و پیاز آن است که به دلیل حجم نسبتا بزرگ آنها باید گوشه ای از آشپزخانه را به جای سیب زمینی پیاز اختصاص داد و این باعث می شود که فضا کمی گرفته و اشغال شود.

جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز

جای سیب زمینی و پیاز چرخ دار

در بعضی از مدل های جای سیب زمینی و پیاز در زیر پایه ها چهار چرخ را تعبیه می کنند که به وسیله آنها می توان جای سیب زمینی پیاز را در آشپزخانه عوض کرد و آن را به راحتی حرکت داد. مثلا در حین آشپزی می توانید آن را نزدیک خود در کنار سینک ظرفشویی و یا اجاق گاز بیاورید و در پایان کار آن را سر جای خود بر گردانید. این مدل جای سیب زمینی و پیاز معمولا از یک چهار پایه تشکیل شده که دارای دو یا سه طبقه است که هر طبقه از یک سبد مخصوص سیب زمینی و پیاز تشکیل شده است؛ البته این مدل فقط مخصوص آشپزخانه های بزرگ می باشد.

جای سیب زمینی و پیاز فلزی

اگر به دنبال داشتن جای سیب زمینی پیاز ساده و ارزان تری هستید، نوع فلزی آن را انتخاب نمایید. این مدل از میله های فلزی نازک از جنس استیل و در طرح های مختلفی ساخته شده است. این مدل جای سیب زمینی پیاز بسیار سبک است و معمولا ابعاد و اندازه کوچک و جمع و جوری هم دارد. در آن از تزیینات اضافی خبری نیست و زیبایی آن در سادگی اش نهفته است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید و با مشکل کمبود جا مواجه هستید، جای سیب زمینی و پیاز فلزی بهترین گزینه برای تان خواهد بود. از مزیای این مدل جای سیب زمینی پیاز به تمیز و شستشوی آسان آن می توان اشاره کرد.

جا سیب زمینی پیاز چوبی

یکی از مدل های جذاب، زیبا و پر طرفدار جای سیب زمینی و پیاز مدل چوبی آن است. از طرح ها و رنگ های مختلفی برای ساخت این مدل جای سیب زمینی پیاز استفاده می شود و در برخی از مدل ها از پارچه نیز برای زیباتر شدن استفاده می گردد. دو مدل اصلی این جا سیب زمینی پیاز چوبی مدل ساده و مدل کمد دار آن است. در ادامه به معرفی هر کدام از این مدل ها خواهیم پرداخت.

جا سیب زمینی پیاز چوبی ساده

در این مدل از چهارچوب چوبی و همینطور سبد های چوبی برای جای سیب زمینی و پیاز استفاده می شود. استفاده از چوب در ساخت این وسایل به شیک تر و خاص تر شدن آن کمک زیادی می کند. برای بهتر شدن این سبد های چوبی با استفاده از پارچه کیسه هایی دوخته و در سبد ها استفاده می شود. این پارچه ها علاوه بر زیبایی به تمیز تر شدن آن نیز کمک می کنند. به این ترتیب که پوست های اضافی یا آشغال هایی که به سیب زمینی و پیاز چسبیده اند و ممکن است بر روی زمین بریزند، درون این کیسه های پارچه ریخته و یک جا جمع می شوند.

جا سیب زمینی پیاز چوبی کمد دار

در یک مدل دیگر که دارای طراحی خاص تری است، جای سیب زمینی و پیاز دارای ابعادی بزرگ تری بوده و سبد های مخصوص پیاز و سیب زمینی در واقع درون یک کمد قرار دارند. این مدل جا سیب زمینی پیاز چوبی شکلی شکیل و زیبا دارند و به راحتی می توان ان را در گوشه ای از آشپزخانه قرار داد بدون اینکه به دکوراسیون آشپزخانه ضربه ای وارد شود. در این مدل جا سیب زمینی پیاز چوبی علاوه بر کمد، ممکن است یک کشو هم قرار دادن وسایل کوچک تعبیه شده باشد. طرح ها و مدل های متنوع این مدل جای سیب زمینی و پیاز به اندازه ای است که حتما تمامی سلایق را تحت پوشش خود قرار می دهد. همچنین استفاده از پارچه های رنگی و گل دار در ساخت آن باعث شده که دختر خانم ها برای تهیه جهیزیه خود به سراغ خرید این مدل جای سیب زمینی و پیاز بروند. رنگ بندی این وسایل به گونه ای است که به راحتی می توان آن را با کابینت ها و دیگر وسایل آشپزخانه ست نمود.

جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز
جای سیب زمینی و پیاز

جای سیب زمینی و پیاز پلاستیکی

اما ساده ترین و ارزان ترین مدل جای سیب زمینی و پیاز مدل پلاستیکی است که البته ممکن است در ساخت آن از فلز هم استفاده شود. در این مدل سبد و چهار چوب ها همگی از پلاستیک شاخته شده اند و البته این پلاستیک ها کیفیت های مختلفی دارند. در انواع با کیفیت آنها از پلاستیک های مرغوبی استفاده شده است و رنگ بندی آنها نیز متنوع هستند. مزیت جای سیب زمینی و پیاز پلاستیکی آن است که به دلیل قیمت پایین تر تعویض آن راحت تر بوده و اگر پس از مدتی تصمیم به تغییر دکوراسیون آشپزخانه گرفتید، می توانید به راحتی جای سیب زمینی و پیاز خود را نیز عوض کنید.

جای سیب زمینی و پیاز حصیری

از سبد های حصیری نیز برای ساخت جای سیب زمینی پیاز استفاده می شود. معمولا در مدل جا سیب زمینی پیاز چوبی از این سبد های حصیری در کنار چوب استفاده می گردد که به همراه پارچه های نخی گلدار به کار رفته در آن شکلی بسیار زیبا و دوست داشتنی پیدا می کند.

ابعاد، اندازه و قیمت جای سیب زمینی و پیاز

معمولا یک جای سیب زمینی و پیاز سه طبقه ساده دارای ارتفاع حدودی 80 سانتی متر است. طول و عرض آن نیز در حدود 30 تا 40 سانتی متر است. ابعاد و اندازه جای سیب زمینی و پیاز به مدل آن بستگی زیادی دارد و مثلا در مدل جا سیب زمینی پیاز چوبی به دلیل استفاده از چوب های قطور تر (نسبت به فلز) و یا وجود کشو و کمد در آن ممکن است طول و عرض و ارتفاع کمی بزرگ تر شود. درباره قیمت نیز همین موضوع وجود دارد. قیمت یک جای سیب زمینی پیاز ساده در حدود 200 هزار تومان و قیمت جا سیب زمینی پیاز چوبی ممکن است حتی بیش از 1 میلیون و 500 هزار تومان نیز باشد.

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو : مدل های مختلف سبد لباس چرک و روش ساخت مدل کنفی

با سبد پیک نیک مسافرتی؛ یک پیک نیک متفاوت را رقم بزنیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<