راهنمای ست کردن مبل نارنجی

چیدوپلاس ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ، ،

نارنجی رنگی شاد، جذاب، دوستانه و پر انرژی است و استفاده از آن در فضای خانه می تواند باعث ایجاد حس خوش بینی و انرژی مثبت شود، این رنگ درخشان و مهیج، همواره تداعی گر برگ های خزان و شعاع پرتوهای خورشید در پاییز است، اگر میخواهید یک فضای هیجان انگیز و در عین حال خاص را برای منزل تان به وجود آورید می توانید از این رنگ استفاده کنید. از نارنجی در بسیاری از بخش های خانه می‌توان استفاده کرد اما اگر میخواهید این رنگ را در مبلمان پذیرایی استفاده کنید، بهتر است به این چند نکته برای داشتن چیدمانی اصولی تر توجه کنید:

استفاده از رنگ نارنجی در یک بخش از خانه سبب افزایش تمرکز بصری آن بخش می شود، یک مبلمان با این رنگ، بدون شک اولین چیزی است که در بدو ورود به منزل توجه شما را جلب توجه می کند، به همین جهت نقطه تاکیدی مناسبی در نشیمن می باشد، همان طور که در مطالب مربوط به ترکیب رنگی و هماهنگی مبلمان با دیگر بخش های پذیرایی گفته شد، در اصول دکوراسیون و برای داشتن یک چیدمان مناسب، مبلمان باید با دیگر لوازم نشیمن و پذیرایی همچون پرده ها، فرش، رنگ دیوارها و حتی عناصر تزیینی همانند کوسن‌ها، دکوری ها و تابلو ها نیز هماهنگی داشته باشد.

نارنجی با رنگ‌های متعددی هماهنگ می‌شود:

  • رنگ آبی که مکمل رنگ نارنجی است، انتخاب مناسبی می باشد، این رنگ گرما و هیجان بیش از حد رنگ نارنجی را تعدیل می کند و فضا را خنثی میکند، آبی رنگی کاملاً آرام و سرد است و به طور کلی تلفیق بسیار زیبایی را در کنار نارنجی به وجود می آورد. آبی را می توانید به عنوان رنگ پرده و فرش در نظر بگیرید، اگر می‌خواهید فضا صمیمیت خود را حفظ کند از پارچه های طرح دار برای پرده و یا کوسن هایی به رنگ آبی استفاده کنید.
  • در ترکیب رنگ های خود می توانید از رنگ های خنثی و ساده، مانند طوسی و سفید استفاده کنید این کار توازن را برقرار می کند، استفاده از سفید و طوسی در کنار نارنجی بسیار کاربردی است و بهتر است بیشتر به این ترکیب رنگ توجه کنید.
  • از خود نارنجی نیز میتوانید استفاده کنید، به طور مثال نارنجی با فام های پررنگ و یا کمرنگ تر نسبت به رنگ مبلمان تان را می توانید برای وسایل دکوری خود استفاده کنید.
  • نارنجی در کنار رنگ نخودی، صورتی چرک و زرشکی و رنگ چوب نیز خوب عمل می کند، البته این ترکیب رنگی باید کاملا با دقت انتخاب شود در غیر این صورت می تواند آزار دهنده باشد.
  • ترکیب های رنگی چندتایی نیز مناسب هستند، نارنجی رنگی نیست که تعداد بسیار زیادی رنگ را در کنار خود بپذیرد، بنابراین بهتر است رنگ های استفاده شده در فضا از چهار عدد رنگ تجاوز نکند و بخش زیادی را نیز پوشش ندهد.

نکته دیگری که در استفاده از مبل های نارنجی اهمیت دارد، موضوع سبک چیدمان است، اساساً در سبک های کلاسیک از مبل نارنجی رنگ کمتر استفاده می شود، استفاده از مبل های کلاسیک نارنجی چیدمانی کاملاً غلط را به وجود می‌آورد؛ بنابراین از این رنگ تنها می‌توان در سبک های مدرن، بوهو و سایر سبک های غیر رسمی  استفاده کرد.

نارنجی رنگی بسیار هیجان انگیز است اما یادتان باشد در استفاده از این رنگ افراط نکنید و گرنه تاثیر خود را از دست خواهد داد،  همچنین در استفاده از این رنگ توقع یک فضای تغییرپذیر را نداشته باشید؛ به عنوان مثال اگر یک مبل طوسی داشته باشید با تعویض رنگ اکسسوری ها می توانید فضا را کاملا دگرگون کنید، اما با انتخاب این رنگ مخصوصا برای وسایل بزرگ، امکان تغییر کلی وجود ندارد، با درنظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده، همچنان این رنگ در زمره رنگ های جذاب در دکوراسیون به شمار می‌رود و با استفاده صحیح از آن می توان فضایی خاص را به وجود آورد.

مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی
مبل نارنجی

خانه ایده آل خود را بسازید:

ست کردن مبل سرمه ای در پذیرایی و نشیمن

مبل بنفش ، زیبا و برازنده

یک اتاق نشیمن صمیمی و چشم نواز با مبل صورتیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید