ساخت ریسه دیواری با کاغذ و کاموا برای تولد یا تزئین اتاق کودکان

چیدوپلاس 30 مرداد 1399 ، ،

از وسایل تزئینی ارزان و در دسترسی که خودمان میتوانیم بسازیم، ریسه های دیواری در شکل های متنوع و رنگ های زیبا هستند. ریسه ها گاهی جنبه ی کاربردی دارند و حریم شخصی را معین میکنند و مثل یک پرده میان فضاها کشیده شده و آنها را از هم جدا میکنند. اما ریسه های دیواری کاغذی که مراحل ساخت راحتی نیز دارند برای مناسبت هایی همچون روزهای تولد و دیزاین اتاق کودک مناسب اند، مقوا و کاموا از وسایل در دسترسی هستند که کاربرد زیادی دارند و در همه ی خانه ها پیدا میشوند؛ در ساخت ریسه های دیواری خانگی با کمی خلاقیت و استفاده از ایده های مناسب میتوانید زیباترین دیزاین را داشته باشید و با یک تغییرکوچک دکوراسیون اتاق کودک را به چالش بکشید و حال و هوای آن را عوض کنید. در این مطلب با چند ایده برای درست کردن ریسه با کاغذ و کاموا برای مناسبت ها یا تزئین اتاق فرزندمان آشنا خواهیم شد:

آسمان شب

این نوع ریسه جزو محبوب ترین نوع ریسه های دیواری هستند که اتاق کودک شما را فوق العاده زیبا و خاص میکنند. برای ساخت این ریسه به کاغذ های طلایی، نقره ای یا رنگی متضاد با رنگ دیوار اتاق نیاز دارید. برای ساخت آنها با مداد کمرنگ روی کاغذ رنگی؛ ستاره های رنگی در ابعاد متفاوت و ماه هایی به اندازه ی یکسان، بکشید و دور آنها را با قیچی ببرید. حالا کاموا هایی به طول یک متر و نیم بردارید و ستاره ها را با چسب مایع به آن بچسبانید و در هر ریسه یک ماه در مرکز قرار بدید. حالا میتوانید ریسه ها را جدا گانه به دیوار بزنید یا طنابی از بافتن چند کاموا  بسازید و ریسه ها را به آن آویزان کنید و این آویز زیبای را به دیوار اتاق کودکتان متصل کنید.

ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی

قلب های پاستلی

از کاغذ رنگی های ملایم و کمرنگ مثل صورتی، نقره ای و لیمویی استفاده کنید. کاغذ ها را تا کرده و روی آن نیمه قلب بکشید و با قیچی ببرید و بعد تای کاغذ را بازکنید. تعداد زیادی قلب هم اندازه درست کنید و حالا قلب های بریده شده را در دو طرف کاموا بگذارید و چسب کنید تا کاموا دقیقا از وسط دو قلب به هم چسبیده رد شود. حالا یک شاخه ی چوبی بلند پیدا کنید و ریسه های قلبی را به آن متصل کنید. به جای کاغذ رنگی میتوانید از روز نامه های انگلیسی زبان زرد رنگ یا کاغذ کادو نوستالژیک استفاده کنید.

ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی

بالن های رویایی

آرزوی هر کودکی داشتن بالنهای رنگی و پرواز در آسمان آبی پر ابر است. برای تهیه بالن های رویایی به یک کاغذ سفید و چهار رنگ متفاوت کاغذ رنگی نیاز دارید. کاغذ های سفید را به شکل ابر برش بدید وکاغذ رنگی ها را به شکل بالن اندازه هم ببرید. هرکدام را تا بزنید و از وجه خارجی بهم بچسبانید تا یک شکل برجسته ی سه بعدی به خود بگید و کاموا را از میان آنها رد کنید و یک در میان بالن و ابر قرار بدید. حالا ریسه ها را از بالاترین قسمت دیوار با فاصله از هم بچسبانید و یک اتاق رویایی برای کودک خود بسازید.

ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی

دایره های هیجان انگیز

دایره فرمی پر کاربرد در تهیه ی ریسه دیواری است؛ شما میتوانید دایره های رنگی در اندازه های متفاوت ببرید و به کاموا بچسبانید و ریسه های توپ توپی بامزه درست کنید. برای زیبایی بیشتر میتوانید نوار های مستطیلی رنگی ببرید و به شکل حلقه با چسب بچسبانید و حلقه های رنگی را به شکل طیفی از رنگ های پررنگ به کمرنگ یا رنگین کمانی در ریسه بچینید. مانند دنباله های بادبادک حلقه های کاغذی را از کنار به یکدیگر متصل کنید و با کاموا تمام ریسه ها را بهم بچبانید. راه دیگر درست کردن دایره های بادبانی است که باید یک نوار کاغذی بلند را با ضخامت کم تا بزنید تا زمانی که دو طرف آن بهم برسند و یک دایره ی برجسته ی زیبا بسازید و آنها را از مرکز به کاموا بچسبانید و ریسه های زیبایی خلق کنید.

ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی

گل و پروانه

از متنوع ترین و آسان ترین نوع ریسه های دیواری گل ها و پروانه ها هستند. شکل گل را در دو سایز کوچک و بزرگ از کاغذ رنگی ببرید و گل کوچکتر را با چسب به مرکز گل بزرگتر وصل کنید. برای ساخت پروانه، طرح بالها را روی کاغذ رنگی بکشید و با قیچی دقیق ببرید؛گل ها و پروانه ها را بصورت یکی در میان از ریسه آویزان کنید و به یک میله ی فلزی متصل کرده و به دیوار بالای تخت خواب خود بزنید.

ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی

برگ های همیشه سبز

شاید شما هم عاشق برگ گیاهانی باشید که همیشه تر و تازه باشند و متناسب با فصل اتاق خود را با آنها دیزاین کنید؛ برگ های کاغذی از ترند های محبوب ریسه های دیواری هستند که در رنگ های زرد و نارنجی، قرمز و سبز به راحتی قابل ساخت هستند. برای اینکار طرح برگ را مطابق با رنگ های مورد علاقه و نوع برگ انتخابی روی کاغذ با مداد میکشیم و با قیچی میبریم. حالا برگ ها را بصورت خوشه ای یا تکی به کاموا میچسبانیم. میتوانیم ریسه هارا بصورت افقی یا زیکزاک به دیوار بزنیم تا فضای خلاقانه تری داشته باشیم یا به صورت ریسه های آویزن مثل درخت بید مجنون نصب میکنیم.

ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی
ریسه تولد با کاغذ رنگی

برای داشتن این تغییرات زیبا دست بکار شوید و ریسه های زیبای خود را بسازید؛ عکس های بالا می تواند در ایده دادن به شما موثر باشد، برای بزرگتر دیده شدن عکس ها بر روی آنها کلیک کنید.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: آموزش ساخت تزئینات جشن تولد کودک با هزینه کم

با دکمه های رنگارنگ برای بچه ها کاردستی بسازیدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<